Italia

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns genziana spune:

ai dreptate Roxxy

inscrierile la Milano pt. nido se fac in merioada 5 martie - 24 aprilie 2013 si se fac online, desi sunteti in timp. Puteti face oricum cererea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns genziana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxxy2

va doresc un weekend placut si cu soare
la Milano s-au anuntat 18-24 grade,va fi frumos,vom iesi cu siguranta in parc.


multumim, la fel!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns genziana spune:

Buna dimineata si o saptamana minunata va doresc!

Ce mai faceti? Cum ati petrecut weekend-ul? La noi parca era vara. Am trecut de la iarna direct la vara .... daca o tine tot asa, in curand ne vom plange de caldura .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Bun inceput de saptamana!
Si noi am iesit ieri in parc toti la maneci scurte.De cand astept putin soare!Pe duminica asta am propus sa tragem o fuga la lacul de la Como ca ne place mult sa e plimbam pe mal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns genziana spune:

Buna dimineata!

de dimineata ma tot chinui sa ma inscriu pe site-ul primariei pt. inscrierea la scoala de vara ... totul este blocat .... si preinscrierile se pot face pana pe 23 aprilie.

De pierdut timpul si mers dupa PIN la primaria centrala, inscrierea pe site .... site-ul nu functioneaza.

O cafea cine vrea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Io vreau...si inca una maaare .
Da' inscrierea la scoala de vara se face pe net anul asta?
De obicei aici se fac din mai ...si descarc volantino si platesc cu bolettini postali saptamanal.
Anul asta ,fiind inca la camin am doar iulie (si anul asta e de 5 saptamani)...da' nu stiu inca in care comuna ca la noi e prea scump...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns genziana spune:

Da, la Milano se face on line, insa cum pana ieri nu am reusit, m-am programat sa merg personal.

De dimineata sunt pe drumuri. Abia acum am ajuns Acasa. La prima ora am dus la protocolat cererea pentru dote scuola. O coada si acolo, noroc ca eu cererea am reusit sa o fac online. Si dupa masa tot in acelasi LOC trebuia sa merg pentru scoala estiva. Coada si acolo. Insa bine ca am reusit sa le fac pe amandoua in acelasi zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns genziana spune:

La Milano, pentru scoala estiva (elementare , media) cerea se face pana pe 23 aprilie. Mai bine zis preinscrierea, ca pe urma ne anunta ei daca intram in graduatorie. Eu sper ca da.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns genziana spune:

Buna dimineata!

am onoarea sa scriu mesajul 200 de pe acest topic .

Pe unde sunteti? A venit timpul frumos si sunteti toate la plimbare?

Mergi la inceput