INSEMINARE 95 - Felicitari MariaBcf, Alice12

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onutza_aod spune:

Ela frumoasa poveste si emotionanta in acelasi timp,sper din tot sufletul a fiti bine si la finalul celor 9 luni sa va tineti minunea in brate.Inca odata felicitari pt minune o meritati din plin.
Te imbratisez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_ella2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui onutza_aod

Ela frumoasa poveste si emotionanta in acelasi timp,sper din tot sufletul a fiti bine si la finalul celor 9 luni sa va tineti minunea in brate.Inca odata felicitari pt minune o meritati din plin.
Te imbratisez.

multumesc Onutza, Doamne ajuta sa fie bine pana la capat. este o poveste emotionanta si sper sa ofer speranta multor fete ca se poate la 39 de ani (peste o luna-cel mai asteptat cadou), dupa FIV si IA nereusite, este chiar o minune
va tin pumnii la toate fetele sa reusiti

http://www.facebook.com/reqs.php?type=1#!/profile.php?id=100003315293430
http://www.eshop-rapid.ro/produse-herbalife

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Buna seara, fete dragi!!!
In primul rand multumesc frumos pentru toate cuvintele frumoase si pentru urari! Multumewsc Sensibila ca le-ai trasmis fetelor sms-ul.
Imi cer scuze ca nu am intrat pe forum, dar nu am timp nici sa mor, cum se spune. Copii ma solicita maxim. Am problema cu fetita pt ca e ff geloasa pe bb. In timp ce sunt cu bb in brate, vrea si ea ceva: caca., pipi, apa, foame, etc.

Am problema ca nu reusesc sa alaptez deloc. Nu am lapte. M-am lupatat cu stimularea lactatiei timp de 2 sapt si jumatate. Nu e si pace. AM facut prostia sa=l pun pe bb la san tot timpul ca sa stimuleze lactatia si bietul bb dupa ce tragea in gol se culca nemancat. Drept urmare a luat ff putin in greutate si sunt disperata.

Ma bucur sa citesc ca I-am aruncat din mers stafeta Elei si ca avem o noua graviduta printer noi. Mii de felicitari. Ella!!!! Ma bucur tare tare mult pt voi. Am citit povestea ta si mi-au dat si mie lacrimile.... Ffff emotionant si frumos!!!!!!!!

Vroiam sa va spun sa nu renunati la visul vostru de a avea un bb. Toate dezamagirile, trec. Cu greu imi mai pot adduce aminte depresia prin care am trecut la sf d emartie anult trecut dupa o IA nereusita, cand incepusem s ma gandesc la lucruri care .... mai bine uit la ce grozavii ma gandeam. Uitasem ca am un copil deja... vroiam sa ... plec.

In fine, nu renuntati!!! Luptati-va in continuare!!! Un copil merita orice sacrificiu! Sunt fff obosita dar ffff fericita!!! Si asta va doresc la toate (mai putin faza cu oboseala). :)

betyy stiu ca ma intrebai, am luat 11 kg in sarcina. Intre timp, am scapat de 13 kg. Sper sa mai scap de cateva.

Gravidutelor, le urez sarcina usoara!!!

pupici
sper s amai reusesc sa mai intru s amai zic si eu vreo 2 vorbe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_ella2003 spune:

Dankutza, imi pare rau ca nu ai laptic, mai exista sanse sa apara mai tarziu? cu Cezara nu iti face griji ca o sa se obisnuiasca cu bebe mic si o sa prinda un drag de el. Eu mai astept filmulete cu ei pe FB. Inca o data felicitari pentru tine mami si copii tai frumosi

http://www.facebook.com/reqs.php?type=1#!/profile.php?id=100003315293430
http://www.eshop-rapid.ro/produse-herbalife

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

ela, multumim ca ai impartasit povestea cu noi (ma bucura tare sa aud astfelde povesti, pentru ca ne dau speranta noua, celorlalte...si pentru ca ma imaginez pe mine cat de fericita as fi...) inca o data, sarcina usoara si sanatoasa

dankuta, felicitari si sunt convinsa ca o sa te descurci pana la urma si cu lapticul si cu micuta geloasa

onutza, te asteptam cu vestea cea mare!

oxxy, sa fie cu succes! tratamentul tau presupune doar femara? (si eu ma pregatesc sa incep, voi avea femara si menopur)

miparaschiv, doamne ajuta!

si celelalte fete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miparaschiv spune:

Multumesc Onutza pentru informatii.

--------------------------------------
Mutatii:
- PAI 1 4g/4g homozigot
- MTHFR A1298C heterozigota
1 sarcina oprita in evolutie la 10 saptamani (octombrie 2012)
Ne pregatim pentru IA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Ela felicitari pt bebe si numai bine in continuare!

succes tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Dankutza, asa ma bucur ca ne-ai povestit! Chiar ma gandeam la kg in sarcina si altele ...nah, vrabia malai viseaza!
O sa se invete cea mare cu o alta prezenta pe langa mama si o sa se inteleaga ei, deocamdata e deconectarea de la exclusivitate.
Cat despre lactatie, credeam ca numai fetele cu numar mai micut la san au probleme de astea...pfff...

Ella, frumoasa poveste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxxy spune:

Cumintzica12, eu iau alaturi de femara si magne b6, siofor pt pcos de 1 an, medrol, aspenter...nu mai suport pastilele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miparaschiv spune:

Oxxy, care este doza de Siofor si Medrol recomandata?

--------------------------------------
Mutatii:
- PAI 1 4g/4g homozigot
- MTHFR A1298C heterozigota
1 sarcina oprita in evolutie la 10 saptamani (octombrie 2012)
Ne pregatim pentru IA

Mergi la inceput