Piersicute de iulie august (15)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna dimineata!
Deci oficial i-a iesit si al doilea dinte,si se pare ca la ea disconfortul apare dupa ce au iesit .A dormit foarte rau,treziri dese,mancat foarte putin,maraieli,foieli.Sa vedem azi cum o sa fie...deocamdata e foarte calma.
Eu sunt putin rablajita,cu self-esteem undeva la glezna.Cred ca ma paste si pe mine o mica depresie acuma pe prag de sarbatoare...Probabil in mare parte pentru ca am tot +8 kg fata de cat aveam inainte sa raman gravida.Imi atarna peste tot suncile,imi cade parul,si multe altele

Fug ca plange pitic,s-o dau putin cu dentinox,sa vedem are efect?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Buna dimineata,

Vreau si eu o decaf, mi-e pofta de una cu lapte si cu frisca...

Tineti-mi pumnii, de ieri imi incerc iar norocul cu cineva la bb. E ultima data, dc nu merge, il duc la cresa.

Eu ii dau dimineata fructe crude, mar-para, de ieri si cereale, ora mesei e 10. La 13.30-14, piure de legume. Am inceput cu suc de morcov, apoi fiert cu pastarnac, telina. Am adaugat la 4 zile ardei gras, ceapa (i-o si pasez), cartof, un varf de frunza de salata si un strop de ulei de masline. Azi bag fasolica verde sau dovlecel. Intreba cineva cum stim cat mananca. Eu ii dau din recipientele de la avent care sunt gradate. In ml ieri a mancat 160. Nu stiu in grame, dar era aproape plin ala. Plus 100 ml de supa. de sapt viit pot sa introduc piept de pui fiert separat si adaugat in piure. La masa de la 17.30-18, fruct, iar la 21.30 doar lapte. Si mai are o masa de lapte la 6-6.30 dim. Toate mesele le completez cu lapte.

Mai revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carmen_80

Buna dimineata,


Eu ii dau dimineata fructe crude, mar-para, de ieri si cereale, ora mesei e 10. La 13.30-14, piure de legume. Am inceput cu suc de morcov, apoi fiert cu pastarnac, telina. Am adaugat la 4 zile ardei gras, ceapa (i-o si pasez), cartof, un varf de frunza de salata si un strop de ulei de masline. Azi bag fasolica verde sau dovlecel.
Mami de Patrick Andrei (21.06.2012)


Carmen , este incantat sa manance supa de legume dupa ce a mancat fruct care asta este dulce ?!

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Carmen bafta!

Azi mancam tort pt ca avem multi sarbatoriti

LMA 5 lunite pt Stefan de Niccostea
Si 4 pentru Emma lui Zizou
Atunci erati in chinuri azi mancati tort nu?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Laura pietre rase daca ii dau, cred ca mananca. Atat ca nu-i dau fructe si legume la aceeasi masa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

neatza! intru fuga sa scriu cate ceva pana se trezeste micutza. de citit citesc mai trz in timp ce alaptez k altfel nu mai apuc sa scriu dk ma pun pe citit...
ina - super schema de diversificare. o sa mi-o scot si eu din mesajul tau ah, si bine ai revenit!
ada - super tare ceasul! sotzulache al meu a fost impresionat (si el e un mare impatimit al ceasurilor are o colectie strasnica si tot nu se satura) dr aia clar e dusa cu pluta cum pana mea sa spuna asa ceva??? bine k ai lasat-o in plata Domnului....
balanta - sper ca e mai bine ericutul
iuli - pana la urma incepi diversificarea?
ali - fata mea si eu sunt de groaza cu dulciurile intretinuta pasiunea de sotzulache bineinteles chiar vbeam aseara cu el k parca niciodata nu am fost asa turbati cu dulciurile adica mancam si inainte, dar acum suntem addicted avem un sertar la bufet la buca full de tot felul de chestii dulci! si ce crezi - este cel mai mare sertar deci nu oale, nu cratiti in el...ci dulciuri eu bineinteles k am mai pus ceva pe mine...nu stiu de ce ma mai pun pe cantar...nu se vede, nu se simte la haine, dar la cantar... ne-am hotarat sa luam masuri drastice dp sarbatori (k akum e inutil...) eu ma reprofilez pe smochine si prune uscate k sa ma pacalesc de dulce k oricum mi-e clar k de renuntat total nu voi putea vreodata
felicitari emma pt dintzoci
aruba - spor la treaba!
carmen - si eu ma gandeam sa facem la fel, respectiv sa ne vedem o data pe sapt (dk reusim ) si sa facem prin rotatie - o data la mine, o data la vera, o data la tine...si care o mai vrea...ce ziceti? poate reusim sa deschidem seria pana in sarbatori dk s-o mai inmuia vremea asta
trimit si revin cu stiri despre noi+alte rasp din ce oi mai citi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Aoleu Ilenutzo! Mi-a stat inima in loc! Cum sa zici ca BB e in coma??????????? Pfuuuuu, m-ai speriat rau!
Porumbito, cum ai facut cu actele pentru BB la iesirea din tara...adik la aeroport?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Hai, ca intru si eu repede. Asa, intre doua declaratii. Nu prea am chef de munca. Prefer sa stau la taclale cu voi. Am o cafea in fata, dar, nu-mi place. avem un expresor la borou si e amara rau.
Sa nu ui. LML ptr. toi sarbatoritii de azi. Abia luni ajungem la vaccin. Am vorbit cu profa.Necarel, abia isi misca fundu si falcile la exercitii. Baratu-meu s-a luat de mine aseara si mi-a zis ca m-am facut ca o barza. Am un gat de cocostarc subtire rau.Vai, de capul meu.
CARMEN, bafta cu noua bona.
Despre diversificare aflam si noi luni, probabil.
BALANTA, ce faci?
Mai, fetelor, lui NECTAREl i s-au incurcat firele de par la spate adica, i s-au facut niste gheme, nu stiu sa explic. Eu i le-as taia. Saracul copil, auzi, incalceaa in par.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

asa, acum despre noi pitik e bine, s-a mai potolit cu agitatia la san, parca sa zic k s-a mai obisnuit sa stea si singurik mai mult...ma rog, cu mine prin raza vizuala sau auditiva, dar oricum mai apuc sa fac si eu cate ceva prin casa. in leganutz e cea mai fericita
cu somnul s-a cam dat peste cap zilele astea - de unde ea dormea dupa fiecare masa+tura de joaca cate 1 ora minim, acum mai sare peste cate un somn sau doarme cate 20-30 min...de adormit tot cu mine adoarme dar asta e, decat sa o las sa planga si sa se agite pana ii sare somnul de tot asa macar rezolvam mai rpd.
ultimele 3 nopti s-a culcat cam tarziu (desi nu dormise inainte de baitza). a adormit greu abia pe la 1-2 si destul de agitata la inceputul noptii, se tot trezeste plangand speriata parca...o visa urat...se linisteste imediat dk merg la patutz.
vad k nu si-a mai supt degetul, deci sper sa fi fost ceva trecator
mai nou s-a indragostit de un soricel de plush cantaret pe care l-a primit de la tac'su de Mosh Nic si al naibii canta asa de tare k ma zapaceste de creieri pe mine dar asta e...
vai fetelor, v-am zis k sotzulache al meu a iesit iar marti seara la ziua unui prieten de data asta si zisese k nu sta mult, k ies mai devreme tocmai k sa se intoarca pe la 1 k aveau toti treburi a doua zi...si ce credeti? a venit acasa la 5 eu tocmai ma trezisem sa bag pompa si i-am zis sa nu se mai oboseasca sa mearga in varful pic k sunt treaza eram plina de spume k ma scosese si antonia din minti k a adormit greu si tocmai pe la 2, iar eu pe la 2.30 dp ce am mai trebaluit pe aici imi venea sa-i bag capul in usa si sa-l strang akolo in fine, imi scot eu parleala vineri seara n-o sa ma grabesc sa vin prea rpd aks. a zis k ma duce el cu masina la club akolo k sa nu stau dp taxi si i-am raspuns sa nu stea treaz k sa ma si ia k nu stiu la cat vin acasa
hai k s-a trezit pitik, ma duc sa-i dau sa pape

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Citat:
citat din mesajul lui adarev
Mai, fetelor, lui NECTAREl i s-au incurcat firele de par la spate adica, i s-au facut niste gheme, nu stiu sa explic. Eu i le-as taia. Saracul copil, auzi, incalceaa in par.

Ada ,mama de Nectarel


Cunosc! La noi, s-au incalcit firele intre ele si a prins si scamite de pe pat in "ghemul" ala. De la cat se misca stanga dreapta cand e pe spate. Ce nu am putut descurca, am taiat. Nu s-a mai repetat, probabil pt ca a mai crescut parul.

Mergi la inceput