Delfinasi jucausi de iulie-august (96)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

, m-am gandit eu ca am exagerat, dar m-am gandit ca poate, poate...bine, la anul, vezi ca nu uit!!!
Ce fac fetele?

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 9+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

La multi ani crissy !...scuze mi-a scapat ca a fost ziua ta...culmea cva nici pe fb nu mi-a sarit vreun post in ochi

Sa traiasca si copilasii Elisa de otiliav si Eric de eladeea

Eu abia astept sa ninga putin si aici pe la noi...
In rest toate bune:suntem si noi cu "Mos Caciun cu chete gabeni","O bad fumos",si la poiezioare,stie multe de la gradi si de acasa,dar nu vrea sa le zica in public,nu stiu cum o sa fie la serbare.Spune poeziile doar cand suntem noi doua ,nimeni altcineva,le ia la rand pe toate+cantecele...
Stie deja ce vrea de la Mosu(m-a pus sa il sun) :mosul de la gradi sa-i aduca un Minnie plus si acadele si cel de acasa machiaj ,ca mami...inchipuiti-va ca am dat in mintea ei si i-am luat ,acum mi-e groaza de cum vor arata peretii...deja au urme de stampile,pix si creioane colorate...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Crissy, cafea si pranzul si cina si praji si tort si suc si un vin cald


restu' la anu'


eu vin la anuŽ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Elisa, Eric, din suflet ca doresc multi ani fericiti sa va bucurati de copilaria frumoasa pe care parintii vostri o vegheaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata. Cafea?

Aoleo, adriana, si mara are 89 cm (poate 90, dar nu cred), si ajunsese la 12 kile dar acu in primele zile de raceala se dusese la 11 350. Acum are iar 11800-1900. Dar mananca, n-am ce-i face. Ieri a mancat dimineata ou fiert, apoi lapte cu cereale, ceai cu miere. Ciorba de vita, o felie de paine cu pate si branza, doua clatite, vreo 3 mandarine, iaurt, si lapte la culcare. Ea ciuguleste mai toata ziua..
Radu are 76cm si 10 kile. El mananca mai prost dar bea cam 700ml lapte/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

neata si de la noi

Rebeca e la noi in pat, doarme! A terorizat-o Natalia peste noapte si spre dimineata am luat-o la noi. Natalia trage de boxele de la home-cinema, iar eu astept bona! hihi!

Alice, cu Natalia s-a intamplat ceva dupa vaccinul de 2 luni. Pana atunci lua super in greutate, iar dupa vaccinul ala... Ma rog, rau nu arata nici una din ele, dar sunt un pic nelinistita. In plus, sotul meu e de fel slabut, iat inalti nu suntem nici unul, era firesc ca la un moment dat sa se alinieze si ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Eu sunt fascinata de Rebeca. Vorbeste asa bine, in fraze. Si uau! ce poate sa ii treaca prin capsorul ala mic. Suntem la etapa cu "2 elefanti (mai nou 2 crocodili)" si cu panza de paianjan. Si vrea zilnic cu "masina rosie" la "farfur, magazinul meu peperat" (a se citi Carrefour, magazinul meu preferat).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
Ce-mi place sa citesc despre puiuti,cum vb ei...si Raul e cu elefantul pe panza de paianjen, zice 1 elefant..., 2 elefanti..., dar apoi raman tot 2 elefanti, nu mai cresc nicicum, oricat i-as explica eu ca urmeaza 3, 4, 5 etc.
Dar a inceput sa se arunce pe jos in magazine. Eu zic ca e invatatura de la cresa, ca pana acum nu a facut asa ceva. Dar acolo il lasam si ne vedem pe drum ( bineinteles- cu un ochi pe el) si daca nu ne mai vede, se ridica in picioare si se pune pe urlat!!

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 9+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Oh doamne, si mara turuie non stop!! Cateodata cand ma intreaba ceva, eu ii raspund, ea ma intreaba "da? Seios?" :)))
Si de cateva zile e cu "de ce?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Rebe nu pune intrebari de genul: de ce? sau ce e aia? Iti spune ce sa o intrebi; de exemplu, cand mananca cereale cu bobo (fructe confiate/ uscate), iti zice: unde e bobo? iar tu nu trebuie sa raspunzi, ci sa intrebi unde e bobo; si ea e incantata sa iti spuna ea unde e, gen in gura, in burtica...


Mergi la inceput