Lorena are nevoie urgent de transplant!Avem paypal

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrea_ spune:

Ana, ce bine ca ai reusit sa pui pozele!
Astazi nu am vorbit cu ei, dar maine o sa ii sun. Tot maine vor fi tiparite afisele si invitatiile pentru spectacolul folcloric umanitar ce va avea loc in 17 ianuarie la cinema Arta in Dej.
O sa primesc afisul pe mail si o sa vi-l distribui si voua.

E musai - asa cum se spune la noi :) ca Simona sa fie compatibila cu Lorena pentru a nu se pierde mai mult timp cu cautarea unui alt donator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrea_ spune:

Din pacate nu am primit afisul pe mail. Se pare ca tipul de la magazinul la care l-au tiparit a notat gresit adresa mea de mail. Dar maine se rezolva.
Intre timp, va multumim inca o data ca sunteti alaturi de noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrea_ spune:

Tocmai am vorbit cu parintii Lorenei si am aflat urmatoarele lucruri:

Lorena a fost anesteziata ieri complet pentru a i se efectua mai multe analize. Nu s-a trezit deloc de ieri de la amiaza si i s-au umflat burtica si ochisorii. Medici au asigurat insa parintii ca e rezultatul anesteziei si ca nu trebuie sa isi faca probleme. Acum este conectata la 3 monitoare si 9 aparate perfuzabile care preiau informatiile medicale necesare din aproape toate zonele corpusorului ei mic.
I s-au facut doua endoscopii, RMN, control la ochi si ecograf la inima si cel mai important, i s-au scos cheagurile de sange din stomac.
Medicii incearca sa ii stabilizeze infectia de la caile urinare si daca totul decurge bine, saptamana viitoare vor termina investigatiile medicale.
Mai apoi, vor pregati transplantul.
Va multumim ca sunteti alaturi de micuta Lorena!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Am reusit si eu sa virez online din ING o suma micuta (30 lei), dar din suflet
Iar cele doua colete de la bazarul umanitar pentru Ancadragoman si Ana_RO sper ca au ajuns cu bine.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Iulia Copiii Monicai Alex Luca Lorena


U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ai trimis de mult?

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

La posta le am lasat demult, dar de trimis mi a zis ca vor ajunge cel tarziu vinerea asta ... sperrr.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Iulia Copiii Monicai Alex Luca Lorena


U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana l spune:

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany


Iar cele doua colete de la bazarul umanitar pentru Ancadragoman si Ana_RO sper ca au ajuns cu bine.


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Iulia Copiii Monicai Alex Luca Lorena


U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX


la mine a ajuns azi coletul. geaca e superba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrea_ spune:

Fetelor, va multumim pentru ajutor!

szivarvany, orice ajutor cat de mic conteaza si iti suntem recunoscatori pentru asta!

[ Am primit afisul pentru spectacol si l-am pus pe facebook. Au mai adaugat si parintii ceva poze noi cu micuta care inca tot nu s-a trezit din anestezie. Medicii ii asigura in continuare ca e relativ normal...

Asadar, sa va dau detaliile :

Spectacolul Umanitar va avea loc la Cinematograful "Arta" din Dej, in data de 17 ianuarie, la orele 18:00.
Invitati speciali :
CRISTIAN POMOHACI
VASILICA GODJA CETERASU' de la Romanii Au Talent
IOAN DORDOI SI FELIX GALAN
PETRICA MURESAN
si multi altii


Invitatiile se gasesc la Cinematograful "Arta" si costa 20 lei.


Va rugam sa distribuiti anuntul mai departe daca aveti rude, prieteni in apropiere de Dej, poate vor sa participe.

Va multumim din suflet inca o data!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Lorena este pregatita pentru operatie.

Sa ne rugam pentru ea si pentru Simona sa decurga totul bine!
Am adaugat cateva poze noi in albumul de pe picassa - aici



Doamne Ajuta!

Stiu ca aici pe forum sunt multe fete cu credinta mare, si stiu ca vor fi alaturi de micuta Lorena cu o rugaciune. Va multumesc!

blog
proud
"Distinctia intre trecut, prezent si viitor este numai o iluzie ce persista cu incapatanare" Albert Einstein



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Ana,
Te rog mult sa-mi spui adresa de paypal.
M-am uitat repede si nu m-am lamurit.
Este valabila asta: roxana.pavlicu@gmail.com
Multumesc mult si iarta-ma ca nu m-am uitat cu atentie.
Au reusit sa starnga ceva banuti? Macar grija asta sa n-o mai aiba...
Doamne Ajuta sa fie bine!
Este deja programata ziua operatiei?
Lili

Mergi la inceput