Lorena are nevoie urgent de transplant!Avem paypal

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrea_ spune:

Micuta Lorena continua sa lupte pentru viata! A aparut o complicatie la noul ficat, pe care medicii au inceput sa o trateze. Pe radiografii se vad deja imbunatatirile si speram sa nu fie nevoie de o noua interventie chirurgicala. Lorena este acum usor sedata, doar cat sa fie linistita, asta inseamna ca e treaza si isi poate vedea parintii care o vegheaza neincetat. Suntem alaturi de ei si ne rugam in continuare pentru sanatatea micutei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrea_ spune:

Lorena a inceput sa respire normal si singurul tub la care mai este conectata, este cel prin care i se asigura hrana zilnica. Sunt semne vizibile ale insanatosirii, care ne dau speranta si incredere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Doamne ajuta sa fie bine micuta luptatoare !


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrea_ spune:

Micuta Lorena continua sa se simta tot mai bine. A inceput deja sa urmareasca oamenii cu privirea si chiar sa zambeasca. Ne bucuram ca toate rugaciunile dau roade si va multumim inca o data pentru sprjinul vostru!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxalis spune:

Ce vesti bune ne dai, Andrea! Sanatate multa micutei!
Am trimis si eu o mica donatie astazi (initiale AB). Sper sa fie de folos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

nu s-a mai scris nimic despre Lorena.
Sper ca totul este bine.
Dati-ne stiri daca aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrea_ spune:

Multumim mult, oxalis

Lorena este mult mai bine. Se joaca, gangureste si creste pe zi ce trece. S-a schimbat foarte mult dupa operatie, abia o mai recunosti daca te uiti la vechile poze. Ne asteptam ca in curand sa fie transferata de la terapie intensiva.
Nu o sa incetam sa va multumim pentru faptul ca sunteti alaturi de ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Andrea, am vazut si eu in urma cu ceva timp cateva fotografii pe pagina lui Cipri de pe facebook cu Lorena, radia de viata si optimism! Se vede foarte bine evolutia ei pozitiva si dorinta sa se refaca cat mai repede! Multa putere si curaj parintilor sa o poata sustine in continuare.

Te rog sa ne spui (daca ai amanunte)ce tratament urmeaza si cum se descurca Ciprian si Simona cu platile.
Din ce am povestit eu cu Ciprian ultima data, cu putin inainte de transplant mi-a spus ca o sa aiba nevoie de un tratament pe termen lung. Poti sa ne dai detalii despre asta?

Te imbratisez cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrea_ spune:

Buna tututor!
Lorena a parasit ieri seara salonul de la terapie intensiva!!! Este o veste minunata! Acum e intr-un alt salon din care poate iesi la plimbare, se poate bucura de viata si de soare. Zambeste aproape mereu, constientizand parca faptul ca tot ce a fost mai greu a trecut.
O asteapta insa o lunga perioada de recuperare si de monitorizare continua dar suntem convinsi ca micuta Lorena nu va inceta sa lupte!

Ana,
Nu am detalii legate de tratamentul primit. Am mai aflat doar ca peste vreo 3 saptamani ii externeaza dar vor trebui sa mearga 2 zile pe sapatamana la spital. Acum isi cauta chirie pentru perioada de dupa externare pentru ca nu vor mai putea locui in "casa parintilor" de la spital.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrea_ spune:

Buna tuturor!
Lorena si-a revenit foarte bine dupa operatie si a fost externata. De acum va trebui sa mearga doar cate 2 zile pe saptamana la spital si o data cu trecerea timpului, si bineinteles in functie de evolutia sanatatii, sedintele vor fi tot mai rare.
Familia a fost nevoita sa isi gaseasca chirie in Germania si sa locuiasca acolo pana la implinirea unui an de la interventia medicala.
Va multumim tuturor pentru sprijinul acordat!

Mergi la inceput