Lorena are nevoie urgent de transplant!Avem paypal

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrea_ spune:

Lorena este tot sub efectul anesteziei. Nu s-a trezit de miercuri dar isi misca corpusorul. Medicii ii testeaza rezistenta la anestezie deoarece dupa transplant va fi adormita vreme de cateva zile.
Starea ei se mentine stabila, iar parintii vor semna maine actele de transplant. In document sunt expuse toate riscurile interventiei medicale si luni vor discuta si cu comisia de etica.
Daca totul merge bine, si noi suntem cu totii increzatori ca Lorena va reusi in lupta ei pentru viata, transplantul va avea loc marti, 22.01.2013.

Micuta Lorena are nevoie in continuare de sprijinul vostru moral si financiar si intreaga familie va este recunoscatoare pentru orice donatie si pentru faptul ca sunteti alaturi de ei.


Lili_g,

Da, aceea este adresa de paypal. Multumim ca ne ajuti!
Banuti s-au strans pentru perioada de pana la transplant, dar cum familia va fi nevoita sa stea in jur de un an la clinica in Germania, vor avea nevoie de ajutor in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana l spune:

pentru Lorena
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=48002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Deci de azi intr-o saptamana o sa fie operatia.
Eu cred ca sunt pe maini bune in Germania, si o sa fie totul bine.

Acum m-am uitat la postarile din urma...tot nu eram lamurita de adresa paypal...
Da' acu m-am lamurit si am trimis cativa banuti. Roxana, te rog sa-mi confirmi ca ai primit ceva de la elena guna.

Multumesc si Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Am pus si noi produse "roz" la bazar cu destinatia Lorena

http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=48016&n=Sarafan-dulce-HM-cu-HK-pt-6-7-ani
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=48018&n=Bluza-TU-bumbacel-pt-8-ani




Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lili_g
Roxana, te rog sa-mi confirmi ca ai primit ceva de la elena guna.


confirm! 70 cad = 52 eur.

multumim din suflet!

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Andrea, as vrea sa va rog sa imi spuneti daca trebuie sa scot banii din paypal. dupa cum spuneam acum cateva pagini, dureaza 3-4 zile transferul cu totul (paypal/contul meu/contul final).

sanatate multa Lorenei!

R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Buna tuturor!
Spectacolul de muzica populara organizat in Dej se pare ca a avut succes dupa cum spune aici - www.dejeanul.ro/content/peste-600-de-dejeni-solidari-pentru-micuta-lorena/?fb_action_ids=575008419195270&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map={%22575008419195270%22%3A539852452693677}&action_type_map={%22575008419195270%22%3A%22og.likes%22}&action_ref_map=[]" target="_blank">un ziar local din Dej

O asteptam pe Andrea sa ne spuna si alte informatii daca are.

Pe miercuri Lorena va fi operata, sper din tot sufletul sa treaca cu bine si ea si mamica ei.




blog
proud
"Distinctia intre trecut, prezent si viitor este numai o iluzie ce persista cu incapatanare" Albert Einstein



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrea_ spune:

Asa cum a spus si Ana, ne-am bucurat sa vedem un numar asa de mare de participanti la spectacol. Am intalnit si acolo oameni impresionati de durerea familiei si dornici sa ajute.
Le multumim si lor, si va multumim si voua, fetelor.
Cu o zi inainte de spectacol, unchiul si bunicul Lorenei au fost invitati la o emisiune la Radio Fir la care au vorbit prin telefon si parintii micutei. Arhiva se gaseste aici:
http://www.radiofir.ro/images/stiri/arhiva/Dincolo-de-aparente-2013-01-16.mp3

Lorena e tot sub anestezie si nu o vor trezi decat dupa cateva zile de la transplantul ce va avea loc marti. O sa va tin la curent.

@szivarvany , iti multumim din suflet pt produse

@roxanaz, multumim inca o data. le-ar prinde bine transferul, probabil ca vor ajunge banii pe miercuri, dupa transplant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Pumnii stransi pentru marti , Doamne ajuta


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Alex Luca Lorena
U R G E N T: I n i m i o a r a l u i ALEX
Si micuta O L I V I A are nevoie de noi ... acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

Doamne ajuta ! tinem pumnii.

Mergi la inceput