M-am hotarat.............adoptie(85)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

athosica in ce stadiu esti cu dosarul ?

iti doresc sa ai un bebe acasa cat mai repede . stiu ca viata voastra va fi altfel . si noi gandim la fel si sunt sigura ca toate vom primi ceea ce ne dorim .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

athosica in ce stadiu esti cu dosarul ?

iti doresc sa ai un bebe acasa cat mai repede . stiu ca viata voastra va fi altfel . si noi gandim la fel si sunt sigura ca toate vom primi ceea ce ne dorim .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALIAA spune:

La multi ani tuturor! si voua si copiilor vostri (prezenti sau viitori). Cred ca anul 2013 va fi anul mult asteptat pentru majoritatea familiilor adoptatoare. Cred ca e primul an cand chiar se va cunoaste schimbarea legii: in aprilie se implineste un an, cei de la directii au obligatia sa incheie multe cazuri, cred ca va fi o mica avalansa de adoptii in lunile imediat urmatoare, si trendul va fi pozitiv in continuare, pana la solutionarea mult mai multor cazuri in instantele de judecata. Sa fim optimiste, financiar va fi probabil un alt an plin de probleme, dar sufleteste cred ca se anunta un an in sfarsit bun pentru noi si pt o gramada de suflete mici. Sunteti toate niste femei deosebite, ma incarc pozitiv cand va citesc.
vad mereu ca se face trimitere la un mail comun...imi puteti explica si mie cum e? sau e nevoie de o anumita vechime pe forum...multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Ne-a iesit atestatul! Yupiiiiiiiiiiiiiiii!!

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosica spune:

Gabriela la noi au trecut 6 luni de cand suntem atestati, putin fata de alte viitoare mamici , dar pt mine este foarte mult, curaand voi fi mama asa presimtit , iar viata nostra se va schimba, voi fii cea mai împlinita femeie si cred ca sufletul meu va fi cel mai fericit, la fel va fi si la voi. Alia sa te audaa Dumnezeu si sa fie asa cum spui ,sa devina Cat mai multi copii adoptabili, iar noi sa devenim mamici! Trb sa se schimbe ceva in bine ... Pt ca meritam in primul rand copilasii apoi noi care nii dorim atat de mult, sa le oferim o fam , o viata linistita plina de dragoste. Carmen felicitari pentru atestat sa va ajute Dumnezeu ca asteptarea sa nu fie lunga! Va pup o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

ALIAA inca nu ai mesajele activate .

athosica pana acum ati vazut vreun copil ? ati fost chemati ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Carmen....felicitari si asteptare cat mai scurta!
Ca si voi sper ca anul acesta DD sa ne indrume pasii catre fetita la care visam.Luna aceasta vom implini un an si 2 luni de la prima atestare.Si niciun telefon!!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosica spune:

Nu ne-a fost prezentat nici un copil :( pana acum, dar avem sanse pentru ca suntem putine fam care asteptam! Sper sa fie bine! Melex tu de un an si 2 luni si nu va fost prezent nici un copil? Nu pot sa cred :( cand aud deasta parca imi pierd încrederea! Doamne ajuta sa se termine a#537;teptarea asta Cat mai repede si sa ne putem bucura de copii no#537;tri!va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malex spune:

Intr-adevar, Athosica , la tine sansele sunt mult mai mari decat ale mele tinand cont de numarul familiilor atestate (la noi sunt aprox de 3 ori mai multe familii atestate comparativ cu judetul tau) si de propunerule de deschideri proceduri ..... si la voi am vazut ca sunt destule.....
ASTEPTARE CAT MAI SCURTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina30 spune:

Carmen, felicitari pentru atestat si asteptare cat mai scurta. Sa dea Dzeu sa va gasiti fetita cat mai curand.
Sa dea Dzeu ca anul acesta sa ne poarte noroc tuturor si sa avem toate cate un copilas al nostru si sa ne bucuram de el pana la batranete.

Mergi la inceput