Razboi Discovery vs. RCS&RDS

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Uite Paff ca trebuie sa justificam ce programe Discovery va plac pt. ca eu nu am gasit niciunul!
Deci, ce program Discovery te lipeste de ecran? Nu de alta dar ca sa nu avem dubii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

si cine anume te-a desemnat pe tine telespectatorul standard, ca mi-a scapat?

macar un client multumit are RDS-ul la faza asta, din sute de mii. dac-as fi eu acela, ce-i drept, mi-ar pune un mare semn de intrebare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Paff, poti sa iti faci un set de programe favorite si sa navighezi doar prin ele (in felul asta sari peste ce nu te intereseaza). Detalii www.rcs-rds.ro/asistenta/Creare-lista-canale-favorite" target="_blank">aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

B.nica ce sari asa..da, urmaresc zilnic documentare pe Discovery, imi placea Discovery investigation si Science, care din pacate nu mai sunt difuzate..cel mai tare m-a deranjat ca aceasta societate care pretinde sa platim lunar un abonament atat timp cat le suntem clienti (ff normal de fapt) nu respecta clauzele contractuale..Eu ca si beneficiar simtindu-ma lezata atat timp cat nu primesc o notificare prealabila intreruperii acestor programe...Nu inteleg ce te aprinzi asa si ce anume te deranjeaza, si mie imi plac History zi National Geographic, dar si Discovery intrau in lista mea de preferinte...Si sincer eu sunt ff deranjata ca pe mine ca si client aceasta firma m-a jignit prin faptul ca atat timp cat avem un contract semnat pe o perioada, cat timp in acel contract sunt stipulate anumite obligatii pt fiecare din parti , eu ca si client sa platesc aceeasi suma la facturare dar sa nu mai beneficiez de anumite servicii, mai ales fara sa fiu anuntata in prealabil..Sincer consider ca am dreptate si nu ma intereseaza parerea ta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Uite Paff ca trebuie sa justificam ce programe Discovery va plac pt. ca eu nu am gasit niciunul!
Deci, ce program Discovery te lipeste de ecran? Nu de alta dar ca sa nu avem dubii!


Tocmai am spus mai sus ce ma tinea pe mine "lipita" de televizor,motivele pentru care nu imi plac noile programe si exemple din emisiunile pe care le vizionam.

Lucrezi la Rds?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielag

Paff, poti sa iti faci un set de programe favorite si sa navighezi doar prin ele (in felul asta sari peste ce nu te intereseaza). Detalii www.rcs-rds.ro/asistenta/Creare-lista-canale-favorite" target="_blank">aici.


Multumesc
Mi-am facut o lista cu canale dar tot este enervant pentru ca daca uit si apas de exemplu pe cifre ca sa ajung la un canal anume,iese din lista de favorite si sunt iar la lista cu toate programele.
In fine,nu e mare lucru doar ca ma deranjeaza si mi se pare stupid ca nu imi pot edita eu lista de programe asa cum o faceam pana acum si ca mi se impun anumite canale.Ok,nu ma lasi sa aleg eu ordinea canalelor dar macar sa se gandeasca ca nu toata lumea are televizoare Hd si sa ma lase macar sa steg canalele alea din lista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_lex82

Eu sunt abonat al RCS&RDS si intentionez sa renunt la colaborarea cu ei tocmai pt ca au scos din grila de programe Discovery pt care sincer platesc abonamentul, pt ca eu numai la asta ma uit...Sunt niste nesimtiti pt ca in momentul cand retragi un post din grila de programe normal ar fi sa anunti si fraierii care iti platesc abonament..asa ca asta e ultima luna cand platesc abonament la RDS...Sunt niste neseriosi si nu merita banii si increderea noastra...


s-o crezi tu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Si eu m-am abonat printre altele la RCS-RDS pentru pachetul Discovery pentru care platesc extra. Nu importa ce anume si de ce imi place Discovery. Normal era sa anunte cu ceva timp inainte, nu sa te puna in fata faptului implinit.
Nu inseamna ca discoveristii sunt superiori/inferiori bibisistilor.
Pur si simplu ce a facut RCS-ul nu se face. Nu aveau decat sa mai faca un pachet de programe in care sa bage BBC-ul si alte alea complementare si sa scoata Discovery. Fiecare isi alegea pachetul preferat. Si daca pentru ala cu Discovery explicau ca trebuie sa creasca pretul ca impun aia preturi nesimtite iar eu eram de acord sa platesc, care era problema?
Dar nu, e mai cool politica pumnului in gura.
Si daca ei au inceput hai sa ne impartim si noi in doua tabere: pro si contra discovery, respectiv pro si contra RCS.
De fapt... mda... au ramas cam putine razboaie de dus pe planeta asta si e nevoie de o gura de oxigen proaspat

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Acu' sincer, stiti ce ma supara pe mine cel mai tare? Ca nu apreciati un canal bun cum este HISTORY!
Ce sa vezi pe Discovery? Masini, aiureli sau crime!
Pai crimele le vezi si pe noul CBSReality.
Chiar nu mi-a dat nimeni un exemplu de documentar Discovery care sa merite sa fie vazut!
Daca imi dati un astfel de exemplu va cred! Va cred astfel si de buna credinta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Chiar nu mi-a dat nimeni un exemplu de documentar Discovery care sa merite sa fie vazut!
Daca imi dati un astfel de exemplu va cred! Va cred astfel si de buna credinta!



b.nica,tu esti de beela ,zau asa!

Deci daca nu-tzi da nimeni un exemplu(pe placul tau bineintzeles)inseamna ca-s de rea credintza?

Subiectul tau este o replica(a se citi"sic-sic"),la subiectul asta:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=175808&nm=Discovery-iese-din-grila-RDSRCS

Dana

Mergi la inceput