Piersicute de iulie august (14)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata si de la noi,
Laura multumim de cafea,eu am nevoie de o tona ca s-a trezit piticul meu toata noaptea,nici nu-mi mai amintesc numarul..Doamne si are un chef de vorbaaa,peste noapte,eu tac malc sa nu-l starnesc mai rau
Laura,Ada eu sunt oana ionescu pe fb,poza cu piciorusele este pe cover,in cazul in care n-o gasiti pe wall..
Muraturica,daca vrei da-mi pm cu numele tau de pe fb ca pe mine nu ma gasesti,sunt undercover
Rocsy,suport de haine,am ras singura pe-nfundate.
M-am tot tinut sa va povestesc o patanie de-a mea de acum vreo 2 saptamani dar am tot uitat..ia uite ce ma duc eu acum vreo 2 saptamani prin magazine sa caut cadou pentru cumnata mea.intruintr-un magazin unde vazusem niste camasute dragute,cu gand sa probez si sa si cumpar in caz ca vine bine(acum ca am si eu tzatze sunt cam pe acelasi calapod cu cumnata mea).o intreb pe vanzatoare de pret,masura,ect si ea ce credeti ca imi zice??ca am burta !!fetelor,mi-a cazut cerul in cap,ca eu aveam asa o parere buna despre silueta mea :))
si nah ca m-am intors acasa si am facut dublu de abdomene ca poate o disparea instant burta :)))
asta ca sa va amuzati nitzel
asaaa,eu am ganduri mari azi.vreau sa fac o ciorba de vacuta,friptura la cuptor si un tort ca deh..burtica trebuie intretinuta cumva.acum sa vedem si cat imi iese..
pup fetele,zi frumoasa va doresc!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Vera : foarte amabila vanzatoarea , uite cum alunga ea clientii, patronul o fi stiind ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura32

Vreau si eu in Germania , cred ca sunt tare frumoase targurile pt Craciun , am primit o invitatie in Koln dar cu Andrei asa mic este cam greu sa te urnesti din loc la un drum lung



Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




duteeee

e f usor pe avion si acolo e superb!!!
am fost noi la iesirea de acum o sapt (1 zi duseldorf, 2 koeln si 2 frankfurt)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Buna fetelor.

Mie imi place la munte, cand e totul alb, plus ca ador ski-ul si patinajul. Urasc insa strazile murdare din Bucuresti, mai ales cand se topeste zapada.

Vera ff interesante piciorusele lui bebe. Mie sigur imi strica toata ziua un astfel de comentariu.

Ali tu cand ai dormit azi noapte? ca dupa ora la care ai trimis mesajele pare sa fi fost cam alba noaptea trecuta.

Muraturica nu ai de ce sa te simti vinovata,multe trecem prin altfel de stari. Eu si la Ana am reinceput serviciul cand avea 6 luni, in primele luni plangeam in fiecare dimineata in masina, pana ajungeam la munca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna fetelor!
Eu tocmai am descoperit cauza usoarei agitatii.Emma are primul dintisor ,si urmatorul pe punctul de a iesi.Deci pana la urma a fost cam la fel ca la Timi,la 4,5 luni,fara mare tam-tam.Cum ziceam,usoara agitatie,somn mai sacadat,si kk mai des.
Si eu credeam ca am mancat ceva ce nu i-a priit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_1403 spune:

Neatza. Prezenta la raport.
Am avut o noapte buna, Maya a dormit de la 9 la 8 cu pauze de papa la 1 la 5 si la 8 cand gata nani. Inainte dormea pana la 10 si eu eram asa fericita dar acum de cand cu tratamentul o trezesc si adoarme iar cand eu deja nu mai am somn.
Simt ca imi bubuie creierii de plictiseala si cu toate astea parca nu am timp sa fac tot ce ar trebui intr-o zi. Dupa servici tanjesc si eu si as vrea sa gasesc ceva de facut macar acasa tot sa ma simt utila si sa imi chem neuronii din vacanta. Ca facut in primele luni dupa ce am nascut cei de la servici ma mai sunau sau ma mai chemau la birou in caz de vreo nelamurire acum insa de vreo luna parese ca se descurca singuri si ceva ma face sa cred ca atunci cand am sa ma intorc din CIC responsabilitatile mele vor fi simtitor diminuate. Astea sunt supararile pe ziua de azi mai ales ca imi placea ce faceam.
Fug sa vad de micut ca dormea da cred ca s-a trezit si se intretine cu prietenul ei Patrocle, o oaie .
O zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Bravo Emmadoi dintisiori odata si fara prea multa durere, ai facut-o pe mami fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Da, bravo Emma!

Vera, hehe, ce vanzatoare. Mie, cand am fost la un control la spital, mi-a zis portarul sa parcam mai aproape, sa nu umblu atata insarcinata. Ce-i drept, aveam doar cateva saptamani post partum.

Eu, dupa cum am mai zis, vreau sa astept cu diversificarea, dar trebuie sa va intreb. Vlad da din cap, maini si eventual si picioare cand ma apropii cu lingurita (sau orice obiect) de gura/nasul lui (probabil pt ca oricat am incercat sa nu, l-am speriat cu desfundatul, vigantolul si calciul, in timp). Asta cu lingurita e recenta, am incercat sa ii dau f putina apa cand a fost racit(sfatul pediatrei). Daca ii ajungea in gurita, "plescaia" si inghitea apa, lingurita era pb. Deci, cele cu copii diversificati sau cu experienta celor mai mari, v-ati lovit de treaba asta? Se obisnuieste in timp? Pot face ceva sa ii fie mai usor? A, evident, orice obiect daca il apropii usor, il apuca si duce la gura...tre sa aiba el tot controlul.

Altfel, suntem bine, am revenit la mese la 2h noaptea. Mai intru dupa vizita la ortoped.

A mai trecut un capitol :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Valy, eu i-am pus doar o data o jumatate de supozitor cu glicerina si dupa aia i-am dat 15 picaturi de Bonisan in laptele de seara si am scapat de constipatie.

Ada, Laura, pana la urma e un obiect. incerc sa nu ma atasez excesiv de obiecte ca vin si trec...
de-aiaam si decis la un mom dat ca nu mai investesc in obiecte ci mai degraba in excursii sau alte lucruri mai putin palpabile :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Capitol Nou

Mergi la inceput