Viatza in Germania is Elvetzia- cap 83

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

La multi ani, fetelor! Sa aveti un an minunat!

Am vazut la dr, de doua ori, punand copiii sa deseneze un om, un copac, un patrat, triunghi, cerc si sa traga o linie printre doua linii curbate si paralele, fara sa le atinga. Stiti la ce varsta le cere sa faca asa ceva? Am avut impresia ca la 4 ani. Al meu, la aproape 4 ani, n-are nici o treaba cu creioanele si hartia. E bai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Si am mai vrut sa va intreb daca stiti unde e fain de mers cu copii mici la Ostsee. La Marea Nordului erau multe locuri de joaca acoperite, erau si locuri de joaca pe plaja, dar la Marea Baltica nu vad asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

Kea la U 9 ( 5 ani).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:


Luni pe 7 ianuarie, de ziua sotului, am nascut-o pe mica Liliana Dorothea dupa 7 ore de travaliu NATURAL (Yuhuuu! Fara "provocari" )) cu PDA. Lili a avut la nastere 3800 g, 55 cm si 35 cm diametru cap. Note Apgar 9/10/10.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loredana71 spune:

Aschiutzaaaa,felicitari!Bine ai venit pe lume,micutza Liliana Dorothea,sa ai o viata lunga si implinita!Ce zdravenica e!Sa fie sanatoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Bun venit Dorothea, sa fi sanatoasa, cuminte si desteapta!

Felicitari Aschiutzo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Bine ai venit Lili!!Sa fii sanatoasa si sa cresti mare!!

Aschiutza felictari pt bebelina!!Refacere rapida!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui aschiutza


Luni pe 7 ianuarie, de ziua sotului, am nascut-o pe mica Liliana Dorothea dupa 7 ore de travaliu NATURAL (Yuhuuu! Fara "provocari" )) cu PDA. Lili a avut la nastere 3800 g, 55 cm si 35 cm diametru cap. Note Apgar 9/10/10.

------------------
Still looking for pieces of heaven...



minunat cadou i-ai daruit sotului. sanatate si recuperare usoara iti doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Felicitari Aschiuta!Refacere rapida si micuta sa va aduca numai bucurii si sa fie sanatoasa!

Voinicuta tare...exact cit juniorul meu!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camay spune:

Buna dimineatzaa, ce Fain , vesti bune! Aschiuta, felicitari, sa iti traiasca micuta , sa fie sanatoasa si fericita ! Ati ales un nume tare frumos.
Fetita mea are o luna de cind a inceput gradi. O sa implineasca curind cinci ani, si cind ma uit la ea, nu- mi vine sa cred ce repede a trecut timpul......cred ca toate mamicile gindesc la fel.
Un weekend bun si numai bine !

Mergi la inceput