Viatza in Germania is Elvetzia- cap 83

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Miri, dupa ce cai rea, se crede si victima. Din pacate mama ei nu evalueaza corect situatia dar tu tre sa iti aperi copila. Asa ca la urmatoarea abatere io as reclam-o pt ca care nevoie de ajutor...
Discutii sterile astea cu frumuseata..educam copii sa fie buni corecti...etc si vine unul cu etalonul frumusetii

Alina, exemplu tau nu stiu drept cum trebe citit..de la dreapta la stanga banuiesc pt ca nu sunt direct proportionale variabilele slab cu frumos. Dar noi suntem aici ciori:-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Kariguld avem si noi internet banking ca asa am vazut ca nu si-au luat banii...Ma gandeam sa nu fie vreo penalizare daca nu isi iau banii pe luna asta si luna viitoare sa platesc 2 luni plus penalizare...Dar vad ca tu zici ca nu ca luna viitoare vor lua pt 2 luni...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

Alina da am nascut duminica, pe 16 decembrie o fetita, Nadia, de 3080g si 50 cm. Nasterea a fost cam complicata si refacerea mult mai grea decat la primul dar ne descurcam...

Aschiutza sa stii ca durerile de simfiza se micsoreaza pe zi ce trece insa primele doua zile in spital au fost ingrozitoare, nici fizioterapeuta nu prea m-a putut ajuta pentru ca oricum nu ma puteam da jos din pat pentru ca tensiunea era prea mica iar calmantele (paracetamol si ibu, alternativ la 4 ore) nu prea aveau efect asupra simfizei.

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007) si 40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anduc spune:

Angiuta, sa va traiasca fetita! Sa fie sanatoasa si norocoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CT spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyanira

Ma gandeam sa nu fie vreo penalizare daca nu isi iau banii pe luna asta si luna viitoare sa platesc 2 luni plus penalizare...

Ar fi foarte posibil, daca dintr-un oaresce motiv nu s-au transmis corect datele de cont, de ex. Eu as intreba care-i treaba, de ce nu au tras banii, sa nu ai vreo supriza neplacuta.

Citat:
citat din mesajul lui dyanira


Dar vad ca tu zici ca nu ca luna viitoare vor lua pt 2 luni...

Eu pe asta nu m-as baza ... poate da, poate nu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

angiutza, sa va traiasca bb mare si sanatos! felicitari si refacere usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Angiuta, felicitari mamico..sa va traiasca! Refacere usoara!

tu mai adresa de mai de acu cativa ani? Io da lasa-mi te rog un semn cu noua ta adresa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camay spune:

Buna dimineata! In primul rind felicitari si numai bine mamicilor proaspete! Eu m-am mutat cu familia mea din State in Hamburg. A fost destul de greu sa gasim casa, gradinita, dar am reusit. Fetita mea are aproape cinci ani si mi-ar face mare placere sa mai cunosc mame cu copilasi pt play-date. Numai bine si sarbatori minunate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Angiuta,felicitari si refacere usoara! Sa.ti traiasca bebelina si sa va aduca numai bucurii pina la adinci batrineti!

Craciun fericit si linistit tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

angiuta, felicitari ptr bebelina. sanatate si refacere rapida.

Craciun binecuvantat cu lumina si fericire!

Mergi la inceput