Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *455*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Bebe_shtrumf, noi suntem bine, inca ou kinder cu surpriza, am avut simbata noapte niste emotii, ca sambata am umblat cam mult.... Dar duminica dimineata colul avea inca 20mm si deocamdata avem cezariana programata pt sambata. Alotfel, nu ma laud, nu ma plang; barbatu zice ca am uitat cat de speriata am fost la prima nastere, ca io sustin ca acum mi-e mult mai frica decat prima oara.... si cam atat.



IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

...am avut o zi cat de cat productiva..dovada
Ramona va trece si aceasta perioada...am trecut-o ...stiu e grea chiar f grea cate o data...dar este si f frumoasa...ai putina rabdare ...si sa vezi ce frumos se coalizeaza ...si cum o sa se joace impreuna

Matza gri...tu cand ar trebuie sa "ne prezinti" cel mai9 nou membru al familiei pisicesti?!
ps: am revenit cu opincile Isabellei...si acum poate sa inceapa serbarile si concursurile
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

...am avut o zi cat de cat productiva..dovada
Ramona va trece si aceasta perioada...am trecut-o ...stiu e grea chiar f grea cate o data...dar este si f frumoasa...ai putina rabdare ...si sa vezi ce frumos se coalizeaza ...si cum o sa se joace impreuna

Matza gri...tu cand ar trebuie sa "ne prezinti" cel mai9 nou membru al familiei pisicesti?!
ps: am revenit cu opincile Isabellei...si acum poate sa inceapa serbarile si concursurile
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!


Dodo, e misto tare Tigrila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Ramona, eu inteleg ca ti-e cumplit de greu singura, dar gasesc ca nu-i ok sa-l lasi pe Stefan tusind pana adoarme fetita. Acum poate exagerez, ca na, eu il stiu pe al meu la care nu-i trebuie mult ca sa vomite, dar nu-i in regula sa-l lasi in alta camera, nesupravegheat cand are de fapt nevoie de tine. Asta pe langa faptul ca-i "transmiti" informatia ca Natalia e de fapt pe primul loc, el urmeaza cand ...ai timp. Zau ca nu vreau sa te necajesc, dar nu pot sa nu iti zic. Cand eram tentata sa fac ca tine, adica sa ii dau prioritate celui mic, mama imi tot spunea sa am grija, ca Keutu pricepe si tine minte, bebe...inca nu. Noi nu l-am mutat pe Keutu, dar de frica sa nu se trezeasca unul pe altul,primele 2 nopti am "dormit" eu cu bebe in sufragerie si keutu cu taica-sau in dormitor. mama in a treia camera. Ei bine, il adormeam pe bebe, apoi mergeam dincolo si il adormeam pe keutu, apoi ma duceam sa ma culc langa bebe, se trezea keutu si plangea ca vrea cu mami, faceam rocada, plangea bebe ca vroia titi, iar rocada, iar sesiza keutu ca am sters-o, iar titi...dupa 2 nopti eram praf si eu si barbatu-meu, asa ca ne-am mutat toti intr-o camera. Daca bebe nu se multumea cu titi si facea tambalau, plecam cu el din dormitor, ca sa nu-l trezesc pe frate-sau. Acum nu zic ca-i rau sa doarma copiii in alta camera decat cea a parintilor, dar vroiam sa le linistesc pe fetele care nu l-au mutat pe cel " mare" din camera/pat, sa nu-si faca griji, ca-i ok si asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Neata si dau o cafea cu lapte

Am avut o noapte super cu o singura trezire la 4:30 (s-a culcat la 12 noaptea) si s-a trezit 7:50 apoi nani (ma bag si eu la un somn mic dupa ce scriu mesajul )

Aseara se anunta o seara cumplita pt.ca Stefan avea febra dar i-am facut frectie, sosete ude, siropuri si a trecut imediat . Dimineata avea 36.7 .Nu a tusit deloc, nu l-a durut nimic asa ca nu stiu de unde febra (poate vine peste noi vre-o boala a copilariei acum de sarbatori ). L-am dus la gradi.si il iau la pranz sa il am sub control, isi doreste foarte mult sa se joace cu copii si nu mai vroia sa stea acasa

Kea, nu ma supar draga mea, tare m-as imparti si eu in doua dar nu pot, sa-l tin pe S.in camera cu noi este imposibil, el o aude pe Natalia cand plange din camera lui si ne desparte un hol lung si 2 usi inchise (le deschid dupa ce adoarme N.). Alaltaseara, a inceput tusea la o ora dupa ce l-am culcat, deci tusea prin somn altfel venea in camera daca se trezea, stie regula, daca ii este rau sa vina la mine... Din pacate Natalia adoarme f.f.f greu seara, sta treaza de la 21:00- 0:00 cand adoarme profund , in rest e semi-adormita iar daca plec de langa ea se trezeste de tot si nu mai poate adormi, urla pana raguseste si o potolesc foarte greu... ma rog la Dumnezeu sa avem cat mai putine evenimente de boala...
Gata, va pupic ,ma bag la un somn de o ora ca nu se stie cand mai boieresc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!

Brrrr, e un frig la noi de crapa pietrele !!dar macar e totul alb afara

Aseara am fost la o petrecere de pici, ne-am distrat de minune pe un tobogan mare ,din acela cu aer , ne-am dat adulti + copii, era o harmalaie generala, super tare ! la fel i-au pictat pe fata, astfel incat a trebuit sa mergem sa o vizitam pe Omi sa ne vada catelul

Azi avem serbarea la gradinita !!

Cu dormitul in alta camera, nu ma bag ca nu sunt pusa in aceasta situatie dar cred as opta pt varianta 3-4/1 ca sa nu se simta dat la o parte nici cel mare plus ca e asa frumos sa le simti respiratia langa tine

Eu ma topesc seara cand vad cum adoarme Ada cu mine sau cu Pisi de gat, toata indesata in noi, sa ne simta pielea cum zice ea asta insemnand ca trebuie sa isi bage fata sub fata noastra, la gat , intelegeti voi




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Eu intentionez sa ma mut cu arme si bagaje in camera Adelei cand o veni bb Victor, sper sa iasa figura. Adela doarme in camera ei de mult, dar uneori (si in ultimul timp kiar destul de des) ne mai face cate-o invitatie nocturna...

Initial si noi ne facusem planul ca il luam pe bb cu noi in dormitor si Adela in camera ei, dar calculand cu plusuri si minusuri, cea mai buna varianta a rezultat asta (sa stau eu cu ei). Sa vedem daca o sa se poata implementa. Va tin la curent.

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 30+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

salut!
Ramonel- si multa forta in continuare. sanatate micutilor.

La noi o sa fie imparteala asa: tati cu Ari si eu cu bebe. sa vedem - sa vedem ce-o sa iasa.
Aseara ne-a zis ca ea o sa doarma cu bebelusa in patutmacar de era de lemn, e d-ala gen tzarcle-as gasi pe amandoua pe jos.


www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 26
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

tufete dragi

Bogdi a dormit separat pana cand eram in luna a 7-a cu fata...si a dormit cu mine si fata pana a hotarat sa se mute cu D.Dar de cate ori vrea sa doarma cu noi (fetele) vine si se transforma totul in joaca...si-i mare.Dar nu l-as fi lasat deoparte cand a aparut Isabella.Oricum a fost gelos ,la inceput,la trei luni ale fetii,a plans prima data din senin.Atunci i-am explicat ce inseamna sora...si totul a revenit la normal.Acum e minunat ..toate le fac impreuna...de la prostii la fapte bune... dar e minunat sa-i vezi cum se straduiesc ei sa aibe secrete

all

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

ce/mi plac discutiile astea despre copii, acolo unde sunt doi...sper sa va cer sfaturi cat de curand despre asta. C doarme cu mine si tati in sufragerie, in timp ce dormitorul ei este liber. Daca ar veni bb2 cu siguranta as dormi cu ambii copii. eu pe C nu o mut in camera ei decat cand va dori ea sau daca va avea o sora/frate atunci cand vor dori sa doarma impreuna.
cand eram insarcinata spuneam ca voi muta copilul in camera lui la 6 luni si pana atunci va dormi in aceiasi camera cu noi dar in patutn-am aplicat nimic si ne simtit f bine asa.

despre tinute de revelion nu prea stiu ce sa zic, depinde unde e petrecerea, daca e ceva fitzos, in familie...
noi facem revelionul acasa in trei asa ca nu am nevoie de tinuta
in schimb am nevoie de tinuta pentru petrecerea de craciun de la serviciu. am stabilit cu colegii de birou sa ne imbracam in rosu toti, sa iesim in evidenta. problema e ca nu am nimic rosu. am o camasa dar e din satin cu maneca scurta...si cam atat, deci trebuie sa imi cumpar ceva.

Mergi la inceput