Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *455*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

[ tufete....
noi suntem..
copiii cu scoala si pregatirile de serbare/i si-n asteptarea Mosului...D ii duce/aduce si eu am intrat la capitolul "dat din deste si multumesc lui Dumnezeu ca stiu si o pot face.Acum am in lucru un tigrila si o garfield(sper ca asa se scrie)

Las cafa si si o piesa

Lista Mosului:

1.Ilinca
2.Bianca-primit
3.Novus-primit
4.Dodo_pui
5.Anaan
6.Silvia8
7.Olishka
8.Pisik
9.Bebe_shtrumf
10.Alex_Andra
11. Anca
12. Gina2008
13. Anamariame
14. Dyana27

..daca a mai primt careva sa zica eu atat am retinut

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!!!

Si eu abia astept sa vad ce surprize mai are mosul forumistic

Noi am petrecut un wkd tare frumos, vineri seara am fost la petrecerea de pensionare a unei colege, am dansat si ne-am distrat in stilul consacrat , sambata am fost acasa doar noi fetele, Pisi a fost la taiat de porc, asa ca de dimineata am fost la locul de joaca cu cativa colegi de gradinita apoi dupa-masa am lenevit, dormit iar duminica am iesit la zapada cu gasca si apoi relaxare

Dupa-masa mergem la o aniversare la locul de joaca iar maine avem serbarea, abia astept !

Sa avem o saptamana frumoasa !!



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Sper ca toti bolnaviorii s-au insanatosit iar gravidutele noastre sunt bine !!


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neata!

sa aveti o saptamana minunata!

novus, am vazut ca aveti zapada...nesuferitilor deabia astept sa vina si la noi.

dodo, sa ai spor la lucru

eu am ajuns sambata la constanta. i-am luat Crinei cadourile pentru mos> lalaloopsi (era 89 lei la reducere), niste plastilina la tub nu mai stiu cum se numeste. o bucatarie (56 cm, deci nu prea mare), un puzzle de Craciun cu 60 de piese, o rochita cu aristocrata Marie si o bluzita la fel si un vrejul fermecat.
la astea se mai adauga si jocurile/cartile/puzzel-urile luate de pe net si cateva dulciuri
sper sa nu mai cumpar nimic ca si asa sunt mai falita.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Neatza!

La noi...ploua si e urat.

As vrea si eu zapada. dar putina, buna doar de saniusi nu de `nervat.

Dodo, spor la treaba. Sa ne arati si noua. Stii ca mie imi place.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Silvi, va trimit si voua cu drag ceva zapada, ca la noi a inghetat si e patinaj viteza pe drumuri acum
Lalaaloopsi ala ce e ?



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

sunt niste papusi...si fiecare papusa are un animalut sunt si in varianta mini dar eu i-am luat una mare (sa zic ca are 40- 50 cm, aproximativ)ca era oferta. e posibil sa nu se scrie lalaloopsi.
iar in privinta zapezii, noi suntem mari iubitori asa ca poti sa trimiti cat de multa vrei/ai. si cand ma gandesc ca acum un an eram la moeciu unde era multa, multa zapada si asa de frumos si de bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Dupa ce cu vreo saptamana in urma, mi-a tinut barbatu-meu un discurs din care se desprindeau 2 idei principale si anume: ca cheltuim prea mult pe jucarii si ca e vina noastra ca umblam cu copiii prin astfel de magazine, sambata ne-am dus ata la un astfel de magazin, sa-i luam copilului Lego. Asta dupa ce am fost la soacra-mea si l-am gasit pe nepotul de 8 ani cu o casa din asta in brate. Keutu a primit permisiunea sa stea pe pat si sa se uite la ea. Cuburi de construit, aveam si noi de vreo doua marimi, dar chiar de la Lego, n-aveam. Bine, copilul s-a mai jucat si la gradi cu asa ceva si ii place. Concluzia e ca daca pana acum scapam cu o masinuta de 1,60€ de la Hot Wheels, acum am trecut la e etapa mai costisitoare. Nu i-am luat de la Lego duplo, i-am luat normal cu piese miiiiciiii, de la 4+. Aveti cumva de la duplo, dar de construit, adica nitel mai serios?Acum mi-am amintit ca mai avem tot de la Lego ceva pt copii mici, de la 2 ani, adica o masina din 2 bucati, un cactus si vreo 5 chetroaie. Nimic interesant!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Si noi suntem fani lego... Duplo. Nu am de gand sa trecem curand la lego "normal" (cu piese mici), mai ales ca asteptam pe bebe mic.

Sunt plina de nervi si lovita in onoarea mea de elf... dupa ce am comandat de mai bine de 2 saptamani (de pe 20nov), carti personalizate de la Mos, tampitii aia nu mi le-au trimis, ba mai mult de atat, nici nu mai raspund la mailuri!!! Cum mai reusesc eu acum sa fac cadouri inspirate din varful canapelei!? Of, mor de nervi!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 29+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

noi avem doua seturi de lego: unul e cu piese mari, de cand era C mica iar unul e cu trenuri si piesele sunt mai mici, defapt un tren cu vagoane... se joaca cu ele dar doar daca suntem si noi, eu sau tati, singura nu asa ca nu ma incanta sa ii mai cumpar deocamdata.


Mergi la inceput