Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Clubul scutecelor (1-4 ani)

Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *455*

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 35

denisamada

5304 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidenisamada Adauga semn de carte la raspuns Trimite denisamada un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui Kea

Mada, ma bucur ca e totul in regula!

Kiar "totul in regula" nu as putea spune ca e, dar facem analize + echo + monitorizare de 1-2ori/saptamana si cat timp beneficiul e mai mare decat riscul, il mai lasam pe bebe sa mai dospeasca in locul special amenajat pt el Totul e sa surprindem foarte precis momentul in care riscul devine prea mare... pt si el si/sau pt mine...

Ayla avea 35s cand a nascut. (cred ca nu gresesc...)

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 32+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!
Mergi la inceput

denisamada

5304 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidenisamada Adauga semn de carte la raspuns Trimite denisamada un Mesaj Privat
A-propos de "in regula", Adela foloseste foarte des expresia "de (in) regula". Ocazional, mai zic si eu, dar asa des o folosea doar... tata.

Ex: dormeam si eu de dimineata... refugiata pe canapeaua din sufragerie (in urma unui complex de factori), ma trezesc cu Adela langa mine, cugetand: "mami, nu stiu ce sa fac, ca nu mai pot sa dorm, de regula dorm, dar acum nu mai pot".

Mergi la inceput

bebe_shtrumf

1276 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui bebe_shtrumf Adauga semn de carte la raspuns Trimite bebe_shtrumf un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui denisamada

A-propos de "in regula", Adela foloseste foarte des expresia "de (in) regula". Ocazional, mai zic si eu, dar asa des o folosea doar... tata.

Ex: dormeam si eu de dimineata... refugiata pe canapeaua din sufragerie (in urma unui complex de factori), ma trezesc cu Adela langa mine, cugetand: "mami, nu stiu ce sa fac, ca nu mai pot sa dorm, de regula dorm, dar acum nu mai pot".

f tare, se arunca in neam.
Ari ne aduce surprize si "facturi"- asta de la socra-miu o stie cu grija facturilor

Kea, o solutie buna ar fi un dr la capitala, dar cine ma mai primeste pe mine la 7 luni?
aici de toti auzi fel de fel de povesti...gandim pozitiv, ce sa mai.

Ariana-25.02.2009 + 26
IULIA va invinge CANCERUL !!
Mergi la inceput

denisamada

5304 Mesaje
Citat:
citat din mesajul lui bebe_shtrumf

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

f tare, se arunca in neam.
Ari ne aduce surprize si "facturi"- asta de la socra-miu o stie cu grija facturilor

In cazul nostru e paranormal de-a binelea, ca tata a murit cu 2 ani inainte sa se nasca ea.
Ea a auzit expresia la mine probabil, dar ea o foloseste muuuuult mai des, cred ca-i rezoneaza ceva, ca la software clar seamana cu mine, partea mostenita de la tata. La harware... seamana cu ta'su.

Mergi la inceput

denisamada

5304 Mesaje
F5

Toata lumea se pregateste pt Anul Nou? numai eu shed?

Mergi la inceput
Kea
Kea

1951 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Kea un Mesaj Privat
Eu ma pregatesc de musafiri, maine vin, dar eu nu ma pot pregati decat la ore din astea.

Keutu cheliutu
Mergi la inceput
andiaroro
andiaroro

2408 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite andiaroro un Mesaj Privat
Eu sunt in ac barca cu Kea. Mi-s dragi musafirii, dar au anuntat aseara ca vin azi. Noi am tot umblat ieri http://www.cite-sciences.fr/cs/Satellite?cid=1193649993012&pagename=Portail/CDE-ng/PortailLayout&pid=1193649996694&c=Page ,asa ca acum sunt intr-un mare pom

ana

alexandre (17.02.2006) si anastasia (14.03.2009)
Mergi la inceput

silvi8

1294 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite silvi8 un Mesaj Privat
vad ca-i tare liniste pe la noi...cred ca toata lumea e musafir sau are musafiri .
eu sunt la tara, am fost la socri, la bunica, acum la ai mei si plecam apoi acasa.
maine bucataresc ceva fulger: o friptura, niste ciuperci umplute si o placinta si intampinam anul nou in trei acasa la noi.

silvi mama CRINEI

august2012

Povestea CRINEI
Mergi la inceput
Kea
Kea

1951 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Kea un Mesaj Privat
Mai fetelor, ai mei sunt buni de testat jucarii! Ar trebui sa scriu firmelor producatoare sa le propun o colaborare. Au venit amicii astia care au o fetita de 6 ani si pe langa jucariile de la mosu, le-au adus si 2 jucarii care au fost ale fetitei. Nici n-au plecat oamenii acasa, ca deja una nu mai avea nici capul, nici coada. Baby a rezolvat-o!

Keutu cheliutu
Mergi la inceput
Floric
Floric

3348 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiFloric Adauga semn de carte la raspuns Trimite Floric un Mesaj Privat
Kea, drept consolare iti spun ca Rares a terminat jucariile primite de mosh so de Sf Nicolae. si eu m-am minunat caci el pana acum nu ucidea masinile sau in general jucariile. Drept dovada, a avut pana acum cateva luni masina primita la 9 luni de Craciun. Dar anul asta a avut alt plan cu jucariile.

Poze Raru
Poze noi

IULIA va invinge CANCERUL

Rares Rarisel cel mai frumusel
Mergi la inceput
Pag. din 35 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com