Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Clubul scutecelor (1-4 ani)

Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *455*

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 35

denisamada

5304 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidenisamada Adauga semn de carte la raspuns Trimite denisamada un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui novus

Mada, nu ati sughitat aseara ? v-am pomenit ca parte lipsa a echipajului de Budapesta, erati invitati si voi la Timisoara
La anu' sper sa nu va mai tineti de glume si sa veniti cu noi

Ma bucur ca sunteti in grafic !!

Costin a garduit, iar noi ne-am culcat devreme.... ceva contractii am avut aseara... sughit nu.

Abi astept sa mergem in www.youtube.com/watch?v=D5L8Z06S83E" target="_blank">Timisoara!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 32+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!
Mergi la inceput

Dodo-pui

12418 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Dodo-pui  Trimite mesaj yahoo luiDodo-pui Adauga semn de carte la raspuns Trimite Dodo-pui un Mesaj Privat
Novus distractie maxima!
Madasa dea Dumnezeu sa fiti in parametri pana dupa saptamana 36-37-38
Matza gri cum e acasa?
Bebe voi cum sunteti?

O seara placuta va doresc!
PS:las o foto cu Isabella
~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta si lumineaza!

Editat de - Dodo-pui on 27/12/2012 21:53:41
Mergi la inceput
Kea
Kea

1951 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Kea un Mesaj Privat
La multi ani, Stefan! Sa ai o copilarie minunata!

Felicitari Ayla!

Floric, la cate saptamani a nascut Ayla?

Eu sunt cam lesinata, cred ca si de la vreme, ploua de zile intregi, parca nici n-a fost Craciunul. Keutu iar e cu muci, ma dispera! in rest ne dam toata ziua pe tobogan ( daca nu aveti, va recomandam achizitionarea unuia) in toate pozitiile: clasic, urcat invers, dat drumul pe burta ori cu capul inainte ori cu picioarele, dat drumul la masinuta si apoi copilul dupa ea, alunecat si masina si copilul simultan, dat drumul pe-o parte etc.

Mada, ma bucur ca e totul in regula!

Bebe, ce cauti la dr aia? Alta la care sa-i dai bani, dar sa fie nitel mai amabila si mai interesata, n-ai gasit?

Novus, vreme si petrecere frumoasa!

Keutu cheliutu
Mergi la inceput
Kea
Kea

1951 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Kea un Mesaj Privat
Dodo, unde-i poza?

Keutu cheliutu
Mergi la inceput

Dodo-pui

12418 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Dodo-pui  Trimite mesaj yahoo luiDodo-pui Adauga semn de carte la raspuns Trimite Dodo-pui un Mesaj Privat
tufete dragi,
o zi cum o doriti...si las si cafa ...in alta foto..oare o sa o vedeti?

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Dodo, unde-i poza?

Keutu cheliutu
In galeria mesajului sub semnatura...nu o vede oare nimeni in afara mea?!?

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput
Floric
Floric

3348 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiFloric Adauga semn de carte la raspuns Trimite Floric un Mesaj Privat
Kea, nu stiu exact la cate saptamani a nascut Ayla. Scrie pe fb. Oricum ea era multumita ca ajunsese pana la termenul respectiv caci de o luna si ceva se tot chinuia cu contractii mari si internari.

Poze Raru
Poze noi

IULIA va invinge CANCERUL

Rares Rarisel cel mai frumusel
Mergi la inceput
Floric
Floric

3348 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiFloric Adauga semn de carte la raspuns Trimite Floric un Mesaj Privat
Kea, ce de posibilitati mai aveti pe un singur tobogan.

Dodo, eu vad pozele. Dar sunt la serviciu unde am alt sistem de operare.
Si eu servesc cafea acum. Deh, ma prostesc si eu la final de an.

Poze Raru
Poze noi

IULIA va invinge CANCERUL

Rares Rarisel cel mai frumusel
Mergi la inceput

novus

10566 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite novus un Mesaj Privat
Neata !!

Noi ne-am gandit sa marcam cum se cuvine finalul de an asa ca daca tot am rarit-o cu tusea si mucii, am inceput cu vomitaturi si diaree , Pisi primul si de aseara si Ada asa ca sunt cam zombi, am dormit pe reprize pt ca Adei ii sarise somnul si vroia desene
Ma bucur ca e tare intelegatoare si daca i-am explicat ca trebuie sa bea apa cate o gurita, asa a facut ! plus ca de dimineata i-a explicat si la Omi cum trebuie sa bea apa

Sper sa isi revina azi ca maine de dimineata ar trebui sa plecam catre Budapesta, Timisoara am anulat-o deja

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput
Kea
Kea

1951 Mesaje
Dodo, acum o vad! Are aerul unei adevarate domnisoare, nu a unei gagalice de 3 ani! e frumoasa foc!

Novus, sanatate adei! Si noi am vomitat toata noaptea, iar are muci din aia ce i se duc direct in gat, ca doar ii auzim, dar cu pompa nu scot nimic, iar respira cu greutate de i se ridica tot pieptul si ca atare am inceput din nou tratamentul de urgenta cu spray-uri, asta cand mai aveam cazeva zile si ne scapam si de cortizon. Of!

Keutu cheliutu
Mergi la inceput

novus

10566 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite novus un Mesaj Privat
Dodo, eu nu vad nicio poza

Kea, sanatate multa si voua !

Ada vad ca nu a mai vomitat azi, nici diaree nu a avut, banuiesc ca e de bine, o fi vreun virus mai de treaba

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput
Pag. din 35 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com