Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *455*

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Adela are serbare abia duminik, apoi vacanta.... o sa ma manance cu fulgi cu tot! Mai ales ca tati are 2 garzi saptamana aia si inca 2 saptamana viitoare... Om rezista noi cumva...

Bb2 e stabil din cate zic analizele, speram sa mai putem trage de timp, targetul e undeva pe la Sf Ion, cd am implini 34s.

In sfarsit am reusit sa luam si noi bradutz astazi! Tare ma bucur, ca la cat eram de prinsi ma vedeam ramanand fara brad si tare as fi suferit...

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 31+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Denisa, dar de ce asa repede, ce nu-i in regula?

Fetele, o varianata de protejare a peretilor, nu stiti? Una mai moderna, nu macatele. O iau razna, in vara am zugravit, acum arata mai rau ca inainte. Mai au cunostintele mele copii, dar pereti ca ai mei, n-au.
Acum mi-a luat gangania mica un biberon de lapte si l-a turtit pe perete. Se vede cum s-a prelins laptele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

...gata am terminat serbarile din acest an...Azi a urcat si Isabella pe scena cu "copii lui Bogdi".Era atat de mandra de ea ..caci pe alocuri a uitat sa mai cante si ramasese in admiratie.Astept filmuletele.


Am avut parte de o zi tare emotionata:


Sunt foarte fericita de copii care-i are in clasa Bogdi..faptul ca nu-l marginalizeaza e mare lucru.Din contra unii isi intreaba parinti de ce daca Bogdan a stiu mai mult ca... lui i se pune mai putin.?!Iar daca Bogdi aude si ma intreaba de ce a spus X asta,ii raspund ca important este cat stie .
Parintii sunt deosebiti...azi de exemplu la noi ,dimineata ningea si era viscol,stiau ca eu voi merge cu ei pe jos.M-au sunat 3 mamici si una a venit direct la scara sa ne ajute sa ajungem la serbare fara sa ne chinuim.De ce o fac?!
Simplu :"Bogdi este si al nostru!"
Azi m-au facut sa plang de emotie si sa merg impleticit pentru ca nu ma asteptam sa-l ajute pe Mos pentru Bogdi...dar mai ales Bogdan sa stie ca-i iubit.Si stie si el ii iubeste inclusiv pe d-na .

...intre timp am mai terminat cate ceva


~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Denisa, dar de ce asa repede, ce nu-i in regula?

Fetele, o varianata de protejare a peretilor, nu stiti? Una mai moderna, nu macatele. O iau razna, in vara am zugravit, acum arata mai rau ca inainte. Mai au cunostintele mele copii, dar pereti ca ai mei, n-au.
Acum mi-a luat gangania mica un biberon de lapte si l-a turtit pe perete. Se vede cum s-a prelins laptele

Keutu cheliutu


Of... care mai de care... uter hipercontracil (dar deja cu asta ne-am obisnuit, stim sa il tratam), hipertensiune indusa de sarcina (tratam si asta si urmarim sa nu explodeze dintr-o data), oligohidramnios, (oareshce grad de) insuficienta placentara, cauzata de un pui de trombofilie + hipertensiunea de sarcina si risc de HELLP (la asta nici nu prea vreau sa ma gandesc prea mult, ca ma paste paranoia).

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 31+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Denisa- Cam cu astea m-am distrat si eu la A. Toate anal o luasera la vale. Norocul meu a fost tensiunea, ca normal sunt pe la 8 si 14 de atunci nu era ingrijorator pt statisici, chiar daca mie mi se parea ca explodez. In sf, nu-i deloc placut, dar: NU misca picioarele decat la baie. In rest, ai dreptul sa dai din gene. Curaj, o sa fie bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui andiaroro

Denisa- Cam cu astea m-am distrat si eu la A. Toate anal o luasera la vale. Norocul meu a fost tensiunea, ca normal sunt pe la 8 si 14 de atunci nu era ingrijorator pt statisici, chiar daca mie mi se parea ca explodez. In sf, nu-i deloc placut, dar: NU misca picioarele decat la baie. In rest, ai dreptul sa dai din gene. Curaj, o sa fie bine!

ana

alexandre (17.02.2006) si anastasia (14.03.2009)


Of... doar din gene nu pot... dar am redus activitatile la maximum.

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 31+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Dodo, ma bucur sa aud ca ai avut evenimente frumoase. Si ca primesti sustinere neconditionata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Anca- 3 ani si aproape o luna, asa ca esti pe aproape. Acum nu va inchipuiti ca-i numai poezie intre ei, dar am incercat sa mediez cat am putut eu mai bine si, pana acum, ma declar multumita. Cu micul-dejun ne-au dat gata si pe noi, asa ca am prelungit momentul cat am putut de mult.

Bebe- Gheorghe e numele oficial al printului sau asa ii ziceti voi ca sa va amuzati?

Kea- Nu am variante de protectie, dar am gasit niste bureti (gume) cu o parte alba si una roz, care sterg f bine si repede.http://www.amazon.fr/dp/B004Q8D0N6/?tag=hydra08-21&hvadid=10205681465&hvpos=1o1&hvexid=&hvnetw=g&hvrand=19268056051014761376&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&ref=asc_df_B004Q8D0N6 . Intre timp, fiecare magazin a cam scos guma lui proprie.
Edit: Mi-am amintit, ca am cump si de la Lidl marca Aqua Pur "Schmutz-Radierer-Schwamm"

Floric- Esti cam tacuta in ultimul timp...

Dodo- Ma bucur ca incepi s avezi si partea plina a paharului.

Am luat si eu raceala si aseara zaceam pe canapea. Nu mai stiu cevroia de la mine si i-am zis ca imi e cam rau, mai stau putin "Hai, mama, ridica-te. Doar eu sunt bolnavul din casa asta".
Acum ea doar mai tuseste nitel, eu sunt racita bine, iar frati-su se plangea si el aseara de un ochi. Sper ca n-a achizitionat conjuctivita, ca aveam multe planuri zilele astea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!!

Cafeaua va asteapta !!

Pe noi iar ne-a apucat tusea, toata familia de data asta ! abia astept sa treaca perioada asta plina de virusi




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare dragelor!!!

Dodo

Roro ce surpriza frumoasa Noua Chiti ne mai face astfel de surprize Si tin minte ca si mie imi placea sa-i fac mamei. Sa vad ce-or face si baietii mei

A ajuns la toata lumea mosul forumistic? La mine inca nu a venit, dar il astept

Eu am astazi zi de curatenie.

V-am pupat!!!

Mergi la inceput