Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *455*

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Buna dimineata!

Magdy, imi pare rau pentru patanie, e din cauza mea?



Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 30+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Neata !!!!

In primul rand : bine ai venit micuta Ecaterina !!!

Sa fii sanatoasa si mereu voioasa alaturi de surioara ta !!

Pisigri, felicitari, recuperare rapida si laptic muuuuult !!!


Magdy, sanatate multa si tie si sa-ti treaca vanataile rapid !!
O sa te anunt daca se tine concertul e pe 20 dec, din ce am auzit s-au cam vandut biletele


Ma bucur ca mosul forumistic a inceput sa imparta cadourile, astept poze si desconspirarile




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Aseara am ajuns si noi acasa de la intalneala, unde a fost minunat dupa cum ma si asteptam, chiar daca a fost cea mai retransa gasca de pana acum ,recuperam data viitoare
Oricum si noi am plecat cu morcovul dupa noi pt ca Ada vineri dimineata a inceput sa tuseasca , eu cred ca a cules ceva de pe la gradinita si vineri a intrat in actiune
Noroc ca in pensiune a fost fff cald asa ca nu mi-am facut probleme, afara am stat cu masura dar tot nu ne-am revenit inca, azi o duc si la pediatra ca e o tuse plina cu expectoratii, sa vad ce ne mai da sa ne facem bine pana in wkd, cu gradinita am terminat pe anul acesta

La munte a fost tare bine, picii se vede ca au crescut pt ca au interactionat mult mai bine, nu s-au certat aproape deloc si au stat toti in jurul lui Chitibus care i-a organizat si distrat tare tare bine, erau disperati cand disparea din raza lor vizuala

M-am bucurat tare mult sa-l revad pe Luca, nu il mai vazusem de la celalalt turc, e un frumusel si un vorbaret care intra in vorba cu toata lumea si vroia sa ne stinga focul de tabara plus ca s-a prins ca mosul e cam tanar , Stefanos ii seamana tare tare bine si e un zambaret si el
Si de Amalia, gogosica mea preferata, mi-a fost dor, daca o vad asa rar , e o domnisoara cocheta in toata regula, tare finuta si draguta, s-a imprietenit cu Ada si a invitat-o la ea iar Ada ma toaca acum la cap ca trebuie sa o duc la Amalia acasa ca asa i-a promis sa ii arate nu stiu ce papusi
Si pe frumusica Ana abia am asteptat sa o revad, mi s-a parut si ea schimbata fata de asta vara, mai matura, la fel de prietenoasa si dornica sa ii spuna poezii si sa ii cante mosului, vesela si cu gura pana la urechi cum ii sta ei bine !!
David e acelasi artist dragalas, m-a impresionat prin dragostea fata de Leon , l-a pupacit de l-a albit si l-a strans in brate, ceea ce a facut si cu fetele, mai ales cu Amalia


Si mamicile au fost la inaltime, parca au intinerit toate in frunte cu Olga care si-a revenit la silueta de pustoaica si arata wowwww , Aris deasemenea nu zici ca e mamica de doi copii, pare o domnisoara de liceu maxim , Alexandra are acelasi chip tare frumos si luminos , mereu vesela iar Pisik are un tonus excelent care tare-mi place

Nici taticii nu au fost mai prejos !




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

salutare!

ce ma bucur sa aud ca v-ati distrat bine la munte!
deabia astept pozele! daca nu le faceti publice puneti macar cateva pe contul comun.

noi astazi deabia am gasit mos pentru serbarea de maine de la gradi. deja eram in panica. astazi trebuie sa impachetez si cadoul sa il las deseara la sac

pupici tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Pozele sunt pe FB de aseara



Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Am vizionat pozele. Minunata intalnire.

Ina, poti sa imi spui daca ai primit un mesaj de la mine pe fb? Nu e necesar sa imi si raspunzi l amesaj doar sa imi spui daca ai primit. Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Silvi, Kea, am trimis la bazarul pt Luca si ce mai aveam de la voi pt Iulia
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=174268&whichpage=29




Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

eiiii, daca e vorba de fb nu am cum sa le vad acum ca sunt la birou si n-am acces as putea de pe telefon dar prefer sa le vad deseara acasa in toata splendoarea lor...

plec la inpodobit brazii de la serviciu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Hello!!!

Intai sa dau si eu vestea: a sosit Mosu forumistic. Un mos delicat, cu suflet frumos si extrem de cald Mi-a adus o casetuta superba de bijuterii, stil vintage, cu niste trandafirati pictati, o minune delicata si o brosa cu camee, lila cu pietricele mov inchis. Multumesc Mosule, you made my day

A fost super la munte, gasca restransa e adevarat, dar am remarcat si eu cat de bine e cu copii mari. Nu prea am mai avut treaba, s-au jucat in legea lor, ei au impartit ce au avut de impartit, apoi iarasi s-au impacat (in lipsa Adelei, Ana si-a directionat dragostea cu nabadai asupra Amaliei, iar reciproca a fost valabila - cand erau bune prietene, cand se certau si se parau), am iesit la sanius si la tentative de facut om de zapada, apoi la foc de tabara, a fost tare bine. Pacat ca am cam imbatranit si nu am reusit sa stam si noi o seara ca lumea la povesti toata gasca.

Apropos de discutiile de aici, nici Ana nu il zice pe r, niciodata, in loc de r este l. Dar in rest vorbeste corect si inteligibil, cum a vorbit de la inceput; a nu a fost genul acela de copil caruia doar mama sa ii inteleaga limbajul, a vobit dupa doi ani ca lumea, dar corect din prima.

Va pup, zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Nici Ada nu il pronunta pe R, il inlocuieste tot timpul cu I, doar v-am povestit cum toata vara ne cerea inghetata de mure


Pisik, si eu ma gandeam ca nu am apucat sa stam la povesti ca lumea, dar la urmatoarea intalneala, in luna mai zic eu speram ca recuperam

Ce ma bucur ca a inceput mosul sa-si deserte tolba prin tara !!!


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput