Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *455*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Am si eu o intrebare, copii vostri il pronunta pe "r"?? Ma tot streseaza 2 vecine sa merg cu Stefan la logoped...
nu e cam devreme?


Un dialog haios azi intre noi :
- Mai puiule, tu mi-ai baut ceaiul de lactatie...
- Waw mami, (se uita in san), inseamna ca o sa-mi creasca tzitzi si ii dau lapte lu` Natalia ??




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Pisigri, sa iti traiasca bebelina Ecaterina. Tu sa ai refacere rapida si acomodare iute.

Ramona, nu, nu il spune pe R. Dar nici nu imi fac probleme. Cred ca mi-as face undeva peste 6 ani. Pana atunci, relax.

Astazi am avut prima serbare. Emotionant, distractiv, munca multa pentru copii si relaxare pentru parinti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Ramona ai Pm

...se"vede" ca excursionistele nu-s in zona "noastra"


-am terminat inca vreo doua

~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Iulia va creste mare!
Doamne ajuta si lumineaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Azi-noapte, a venit pe lume Ecaterina, bebe de Pisigri!

Multe flori pentru mami! Bebe sanatos, cumintel si necolicos!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 30+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!



Felicitari pisigri! Sa fiti sanatosi si fericiti toti 4!
Dar nu inteleg, cum adica azi-noapte? Nu era programata pt azi la cezariana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Ramona, ce griji mai au si vecinele tale!!! Keutu abia acum si-a dat drumul la vorbit, asa, mai zdravan. Si nu-i singurul, mai sunt ghiocei care nu au simtit nevoia sa verbalizeze pana nu demult si nu ne-a trimis nici un doctor la logoped ( nu luam in calcul vecinele), printre altele si pt ca logopezii nu lucreaza cu copii sub 4 ani (poate pt ca unii isi dau drumul mai tarziu, poate ca pana la aceasta varsta copiii nu chiar coopereaza..nu stiu). Spune-le ca ai incercat sa-l duci si nu ti l-au primit, ca-i prea mic. Asta asa, pt linistea ta si a lor.

Deci fetele sunt in excursie? C e fain!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Dodo, faine toate trei, dar cel mai mult imi plac cipicii si caciula.

Apropo, ai vostri suporta ciorapi pe picioare prin casa? Al meu nici gand sa stea cu ciorapi mai mult de 2 minute.

Noi suntem in faza lui " nuuuuuuuuuuuu??????", de zici ca asa ceva n-a mai auzit.
Eu: heiii, nu-ti sterge mucii de bluza mea!
El: nuuuuuuuuuuu?????? ( zici ca tot asa a facut pana acum si nu stie ce m-a apucat!)

Eu: ai grija, nu-l lovi pe baby!
El: nuuuuuuuuu??????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

Mada flacaul ce-ti face...dar tu?!



Suntem inca... functionali sa zic, ca "bine" nu-i kiar cuvantul potrivit. Ramanem internati pana maine, iar dc monitorizarile de astazi si maine sunt tot bune, mergem acasa si venim de 2ori/saptamana pentru monitorizare fetala si echo.

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 30+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Azi-noapte, a venit pe lume Ecaterina, bebe de Pisigri!

Multe flori pentru mami! Bebe sanatos, cumintel si necolicos!



Felicitari pisigri! Sa fiti sanatosi si fericiti toti 4!
Dar nu inteleg, cum adica azi-noapte? Nu era programata pt azi la cezariana?



Cezariana programata - da, dar Ecaterina s-a grabit un pic!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 30+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna dimineata!Pisigri, felicitari!!!!! Sunt treaza de la 7 si ma oftic, caci Eva abia acum s-a trezit. Am racit si tusesc non stop, iar pe deasupra cred ca m-am pricopsit si cu o infectie urinara Am facut si noi bradutul aseara, am mutat si mobila prin casa, ca tare ma plictisisem de vechiul format, mai ramane sa vina si mosul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Helou!
Io am avut niste crize de tuse spre dimineatza de am crezut ca-mi zboara ochii prin casa:))
Sophia nu sta cu shosete in casa 80% din timp, daar o victorie este ca am convins-o ca la baie si in bucatarie pe gresie se umbla cu papucei (cred ca astia de s-au mutat dedesupt is niste zgarciti, nu dau drumul la caldura, e gheatza gresia dimineata, cand stateau altii era de-a dreptul caldutza, toti umblam in picioarele goale:)))
Noi suntem la faza de:"NU POOOOOT! NU TIUUUUU! NU VEAAAAAAU!"
Bai, cum nu-i iese ceva ia o moaca disperata, ridica umerii si manutzele a neputintza si incepe jelania:"nuuu pooot! nu tiuuuuuu!" asta e buna de actritza clar, o ia pe urmele lu' tac'so.

Mergi la inceput