La multi ani Isabella Andreea!(40)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Ma dusei si m-am intors cum m-am dus; ca programarea era pe alaltaieri
Acum is la McCafe, imi beau expresu, citesc cartea mea ilicit de sexi si ma bag la o tura de shopping mintenash.
Vroiam sa va spun inca de ieri ca in grupul meu (extins) de prieteni mai asteptam 2 bulgarase de ian-feb 2013 si eu is tare entuziasmata. Mai, mai k as mai pune de-un bulgaras, dar totusi astept sa doarma asta care-l am ca altfel ma ia zbenga.


Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
M-am nascut fara sa vreau, am sa mor fara sa stiu, lasati-ma sa traiesc cum imi place...
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Adc observai acum ]ca tu faci copii doar in februarie Cum e cu 2 varsatori in casa?
Nici Iris nu sta in carucior si-mi vine sa mor de ciuda!! Dar citeam cu ceva timp in urma ca exista copii carora le place doar purtati. Erau mamici care scriau ca au schimbat nspe mii de carucioare, au cumparat tot felu de maimutoaie si jucarii pt carucior si nimic nu a convins piticaniile sa fac uz de obiect. Ideea e ca Iris refuza si slingul si marsupiile si boba. Vrea doar plimbata de manutze.


Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
M-am nascut fara sa vreau, am sa mor fara sa stiu, lasati-ma sa traiesc cum imi place...
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

buna dimineata!

Ligia pai nu-i corect tu ai dat cafeaua de aseara... Intre timp trecem la alta fierbinte... si cu scortisoara sa fie....



UcaBooboo sa ne dai si detalii pentru petrecere....

sa scoatem niste motate si pentru
DAVID



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata.
La noi a picat planul pt sarbatori + ziua lui radu, asa ca trebuie sa ma organizez pt acasa. Refuz sa facem la restaurant asa ca asta a ramas singura varianta

Ps: am incalcat regula, am scris pe fb :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Alice Nu-i nici o problema ca ai incalcat "regula"!
Gatesti tu? Comanzi mancarea? Cu totrtul cum faci? (avem nevoie de idei)

Eu nu am intrat in grup pe FB... inca.. sper sa reusesc pana diseara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

buna dimineata,

eu dau ciocolata calda, pentru ca nu beau cafea

am venit o fuga pana la servici ( cum suna) si apoi ma intorc la spital. incepe sa-si revina cat de cat, se simte de parca a fi calcat de tren...normal as zice eu dupa ce operatie a avut, dar barbatii nu sunt asa de curajosi.
Robert e in continuare la mama si ii merge bine acolo. am inteles ca s-a trezit noaptea trecuta si m-a strigat, dar a adormit imediat la loc.

sa-mi povestiti cum va organizati petrecerile de 1 an si cea de mot. le faceti in acelasi timp?...eu sunt blocata in planuri. deocamdata nu pot sa organizez nimic, dar trecem noi si peste asta. oricum nu ramane copilul cu motul netaiat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns izish83 spune:

Neata si de la noi! Bebele meu inca doarme, asa k am si eu putin timp liber doar pt mine. Noi avem deja 4 dintisori maricei, iar sus se mai vad inca 2, deja au spart gingia. Ma asteptam sa faca mai urat, dar este destul de cuminte. Cand vad k il doare rau, ii dau nurofen.
Cat despre carnita, eu nu ii dau zilnic. Cand am carne proaspata ii fac o supita si i-o dau pana se termina, in fiecare zi. Daca nu am carne proaspata, prefer sa nu ii dau deloc. Ou mananca cam 1 pe saptamana, sincera sa fiu ii dau cand imi amintesc. La al 2-lea bebe nu am mai fost asa stricta ca la primul. In rest, mananca fructe, legume, iaurt zilnic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:


Ica nu suna frumos..:D. Recuperare cat mai usoar sotului. Ma bucur ca Robert se intelege bine cu bunica.... (sa te mai intreb de cand nu l-ai vazut..?)

Referitor la petrecerea de un an / taiatul motului.... si noi ne-am sucit.... Chiar daca facem ceva restrans s-au adunat vreo 27 de persoane cu tot cu copii.... Nu am un apartament asa spatios... si atunci mergem pe varianta restaurantului, dar nu cu meniu (3 feluri de mancare) ca la botez ci ceva de genu... platori cu aperitve.. si cu fripturi.... si comandam un tort...

Oricum ne vin rude asa ca voi avea de gatit suficient de mult si pentru acasa..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Neata!

Ma bucur ca ati iesit din barlog fetelor.
Mie FB mi se pare ciudat, il consider ca imi invadeaza intimitatea caminului si nu postez decat f rar deci tot aici e baza.
Noi suntem sub nameti, am anuntat la gradi ca nu mai merg ca trebuie dezapezita masina, merg greu pe zapada asta deci pas.

Ce divers mananca bebelusii vostrii, super. Trebuie sa ma mobilizez si eu ca la noi tot sanul e baza. Nu inteleg cum de creste in greutate in ritmul asta dar ciuguleste de peste tot si recupereaza.

Ileana sanatate multa lui Tudor! Mananca lapte mult Tudor? Poate de la asta sunt scaunele moi. La noi rar sunt inchegate din cauza sanului care e la greu.

Sper sa revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata.
Multumim de cafea!
Eu nu am nimic de raportat pe ziua de azi decat ca aeara am tras o mica sperietura cu Jo. Am pus-o la ea in patut, in picioare, ca sa-i pregatesc pijamaluta pt culcare, sa aprind veioza, etc. Ea avea suzeta in gura si cand ma uit la ea, vad cum ii curge sange pe barbie. I-am scos imediat suzi din gura, avea si suzi urme de sange pe ea, dar Jo nu avea nimic, nu cazuse, radea la mine, n-avea nicio treaba. mi-am adus aminte ca unele dintre voi au povestit ca bulgarasilor le-a dat sangele cand au spart unii dintisori si m-am gandit ca asta o fi. In gura nu m-a lasat sa bag degetul si mi-a spus sotul ca ieri a fost maraita toata ziua. O fi iesit vreun dintisor? Ca altfel nu-mi explic de unde sangele. Daca s-ar fi lovit sau daca s-ar fi muscat de limba atat de rau incat sa-i dea sangele, sunt sigura ca se manifesta cumva, dar ea nu s-a manifestat in niciun fel.
Amelia, frumos povestesti tu acolo de sanius, vreau si eu. Aici au ramas doar cateva resturi de zapada care au inghetat bocna, caci si noi avem grade cu minus (dar nu -18, brrr).
Apropo de nasteri, o colega de-a mea a nascut ieri o fetita. Frumoasa zi de nastere, nu? 12.12.12, sigur nu ai cum s-o uiti.
Si tot ieri, pe 12.12.12 la ora 12.12, la propunerea sefului nostru am facut la birou o poza de grup pt posteritate. Faina idee, mi-a placut.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput