La multi ani Isabella Andreea!(40)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

La multi ani Alice!!

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
M-am nascut fara sa vreau, am sa mor fara sa stiu, lasati-ma sa traiesc cum imi place...
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Nu dati cu rosii dar eu abia astept sa ma duc la soacra-mea saptamana viitoare sa ma mai aerisesc, am anuntat-o de pe acum sa se odihneasca, sa-si faca treburile ca eu am nevoie de relaxare. Sunt constienta ca o sa apara discutii cu asta mic ca nu mananca, ca e mic etc Dar cred ca le prefer pe alea si sa ma odihenesc si eu putin.

ALice, la multi ani si aici si sa te bucuri de cele doua minuni ale tale.

Sanatate multa bulgarasilor bolnaviori, noi suntem mult mai bine, mai avem doar muci de care speram sa scapam curand, desi multa lume zice ca pana la primavara nu scapam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

dragelor de cand n-am mai apucat sa scriu,a trecut un car de ani

in primul si'n primul rand ,ii multumesc ff mult mosului pt cadoul primit ,a picat la fix (ieri avand o zi nu proasta ci f proasta,voi scrie in mesajul urmator caci nu vreau sa le amestesc) , m-a facut sa simt ca cineva la un moment dat s-a gandit la mine ;inca o data multumesc !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

profit de ocazie ca acest capitol e la final si imi vars amarul,ca nu face sa stric asa o perioada frumoasa intr-un capitol nou

deci,io ,aproape de depresie..in butoi rau ,pt ca ma lupt cu cupila asta sa manance ;stiu ca pare un nimik ,si chiar este in comparatie cu alte probleme de sanatate ale bulgarasilor de aici,insa eu imi macin nervii cu mancarea de cand s-a nascut;v-am mai zis eu ca m-am chinuit si cu alaptarea ,acum cu diversificarea ,o alta dixtracie..
ieri insa am cedat nervos,caci in 8 ore mi-a mancat 40 gr de piure de legume(si ala cu lupte )si m-a apucat plansul
sigur pe langa frustrarea legata de alimentatia cupilului, se adauga si lipsa concediului meu ,de 2 ani n-am mai avut ,caci nici in timpul sarcinii n-am plecat nicaieri ca sa nu periclitez cu ceva sarcina,anul asta am mers 4 zile la mare si 1 sapt la socrii..in rest in casa ,nici din casa nu ies,pt ca nu vreau sa culeaga diverse de prin mall sau mai stiu eu de unde ,si uite asa ,desi ma ajuta maica'mea ,am ajuns jumate pustnica
citesc si sincer va invidiez pe multe dintre voi,pt faptul ca va plimbati,ca sunteti mai degajate ,pana la urma cred ca e in beneficiul tuturor ..insa eu parca sunt prinsa intr-o capcana,sa manance a mica,sa doarma ,iar eu am ramas la coada cozilor ,parca sunt o ciudatenie nu un om

sunt ff multe de spus ,dar cum bine zicea lady ,lipsa intimitatii ,ma face sa ma opresc aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

alexa, vroiam sa-ti multumesc,am citit si de "oferta" de a veni cu bebe alexandru in vizita de antrenat copilul la mancat ,oricand cu mare placere,doar sa nu se ia "stilul" anastasiei si la alexandru,ca e tot ce-ti mai trebuie;oricum alex e un baiat deosebit ,daca a indurat el atat cu ortezele alea urate sigur o domoleste si pe fiara mea cea mica cu mancarea

suzi,eu de mult nu-i mai gatesc A la steamer (mai exact de vreo 3 luni),ii fac la craticioara totul (mai putin marul de dimineata)

in rest doresc multa sanatate piticilor bolnaviori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

si cum orice discutie trebuie incheiata cu partea placuta ,LA MULTI ANI sanatosi si fericiti Alice,sa te bucuri de cele 2 minuni ale tale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Georgia, eu am rezolvat momentan problema mancarii, NU ma mai stresez, daca vrea sa manance legumele bine daca nu primeste banana sau iaurt sau orice doar sa manance. Mi-am schimbat stilul de dat mancare, nu-i mai gatesc chestiile ca la carte, ii dau sa manance la desene, cu jucari etc si astazi a fost prima zi cand a mancat chiar foarte bine. Dimineata i-am dat cereale, pe astea le mananca fara pb, la pranz a avut mar copt cu gutuie coapta si cu carne de vita, iar la cina cateva legume din supa de la pranz cu branzica si unt si suplimentar un iaurt. Cat timp a mancat ne-am jucat cu o carte si mai manca si cainele si mai manca si Vlad si mai manca si pisica si tot asa. Daca tot o ai pe mama ta ca si ajutor sa incerce sa-i dea si danse de mancare, poate de la altcineva accepta mai usor.

In alta ordine de idei starea ta i se transmite, asa ca eu te sfatuiesc sa iei o pauza, sa-ti faci timp si pentru tine, sa iesi la un film, la un restaurant etc mai ales ca ai ajutor. Eu nu am niciun ajutor, aboslut pe nimeni, mai apelez din cand in cand la vecina si pentru mine e mana cereasca, inclusiv faptul ca vine o fetita de 10 ani sa se joace cu Vladut ma face sa ma simt mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

La muli ani Alice , cu sanatate , iubire si impliniri.Petrecere frumoasa alaturi de cei dragi!
La multi ani si ptr.bulgarasii sarbatororiti in saptamana aceasta sa cresteti mari,sanatosi si norocosi.
maine mergem si noi sa ne vada dr.de fam.sunt are curioasa sa vedem cum ne gaseste ...nu ne-a vazut din august.
Revin maine cu detalii , si eu sunt f obosita, azi noapte pe la 3am adormit
Georgia - iesi din butoi mamico- sanatate multa mamei tale care te ajuta.Lasafata usurel ca o sa manance ea,poate si tu ii transmitistarea asta...ma gandesc.haisi relaxeaza -te un picut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Va multumesc fetelor!

Georgia, dar daca ii dai mancare gatita? Adica nu doar piureuri fierte si pasate. De exemplu incerca o supa de galuste, sau o ciorbita de vita acrita cu lamaie eventual. Un ostropel de pui, nu stiu, sa aiba gust. Si sfatul cel mai important!! Nu mai cantark cat mananca.
Hai revino-ti ca altfel ma vad obligata sa te scoatem in oras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

offffffff...Georgy...treci pe facebook...acolo po' sa ne zici tot.


Cu mancarea...Alexa mea e la fel...greva foamei de 1 luna de acum..suge..mai roade biscuiti si bea apa multa si suc de mandarine/clementine.


Cu pustnicismul..te inteleg...

Treci la noi acolo...si te ridicam noi de jos.



Mergi la inceput