La multi ani Isabella Andreea!(40)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

La multi ani SARA! Sa iti traiasca minunile Sara si Sebi, sa fiti sanatosi si mereu fericiti!!

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
M-am nascut fara sa vreau, am sa mor fara sa stiu, lasati-ma sa traiesc cum imi place...
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Eu urasc iarna si frigul, de cand cu copiii. Ai mei urla cand ii imbrac, se zvarcolesc, fug si pana sunt gata de iesire au si transpirat. Plus ca pe afara se misca greu infofoliti asa, trag de ei, ii tarai, sunt greu de carat
Iar eu dupa luptele cu imbracatul ies afara fara haina ca deja mi-e cald si uit ca imi trebuie..
Plus ca nu mai stam asa mult pe afara si se plictisesc in casa nu mai stiu ce sa le fac sa ii distrez
Abia astept sa vina caldura sa ii las in fundu gol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

La multi ani Adriana! Sanatate multa si fericire iti doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia spune:

Citat:
citat din mesajul lui bulinuta27

neata fetele
merci de cafea

lali mi-am mai revenit...azi sunt bine...bag anghinare in continuare si o sa imi revin eu...iar am planificat un paris si noi...sper sa ne iasa de data asta...pe primavara

suzieq

alice ce curioasa esti tu...si io sunt sa ne mai povesteasca miha de minunatia ei de soacra

ma bag sa ma uit pe wizz de neste aveoane si apoi o taiem la cumparaturi putin ca suntem fara rares, e plecat cu o fata la ateneu la concert de colinde pentru copii

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si de viforel Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze






Aoleo bulinuto, m-au trecut toate apele! Cum sa plece baiatul singur la concert cu o fata?? Eu cred ca o sa fiu o socra ciprioata , pana la 25 de ani nu se duc nicaieri singuri!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

LA MULTI ANI ADRIANA!!!
Lali, Bulinutza, merci de pontul cu gargara. Durerea m-a mai lasat, dar totodata m-a lasat si vocea.. Am fost azi toti 4 prin mall, apoi la sor-mea la restaurant si nu am putut vorbi deloc, m-am inteles prin semne cu ceilalti.
Bulinutza, vreti sa mergeti doar voi 2 in Paris sau in gashca?
Lali, cred ca mai degraba ne vedem in TM la o cafea, k s-ar putea sa facem un drum la inceputul anului.
Alice Si eu vreau vara, sa putem iesi asa, vorba ta, in fundu' gol, dar dehhh, mai asteptam. La mine, cel putin sta Sara cuminte, se imbraca si se incalta singura, asa ca eu ma luot doar cu unul. Dar tu...imi inchipui ce lupte duci
Noapte buna!



Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

Eu tot noaptea reusesc sa scriu un pic.Azi am avut o zi plina de musafiri, la pranz - socrii apoi viitori nostri fini si seara nasii.
Alina ma bucur ca esti mai bine insa ca vocea sa revina , repaosul vocal e sfantsa treaca repede.Noi pe 8 avem bilete de intoarcere asa ca daca veniti pana atunci cu mare drag ne intalnim daca nu ramane la Paris ..ce sa facem
Letitia- cred ca e specifica varstei agitatia asta cu imbracatul vb ieri si cu Adc si ea la fel pateste , pe Andrei il pacalesc tinandu-i mainile ocupate cu te mir ce cand il imbrac dar si asa uneori mai protesteaza.deci mamico afemde furca cu ei...dai la tine-s doi....
Bulinuta - ma bucur ca esti mai bine.
Noapte buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Alina, neaparat sa dai de veste daca ajungi aici. As avea si unde sa va cazez daca aveti la nevoie, la cateva minute de mers pe jos de Iulius Mall. Pe Lali poti s-o intalnesti si-n Paris daca vrei

Noi suntem in continuare cu muci care nu mai curg atata dar au devenit inecaciosi, azi noapte l-am ridicat in sus, se chinuia saracutul sa respire, apoi ca prin minune, fara picaturi sau ser, intr-o anumita pozitie caile respiratorii s-au eliberat si a dormit bine ceva vreme.

Iar dintele de sus mai are cativa microni sa strapunga, ii simt marginea nu prin gingie ci prin piele, si totusi inca e acoperit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

buna dimineata,

multumesc fetelor pentru toate mesajele voastre. mi-au fost de mare ajutor. acum asteptam sa vedem daca ii vor da drumul acasa. deja am obosit cu atatea drumuri. ma uitam ieri la km masinii si am constatat ca am facut peste 1000 km in 3 saptamani.

mai lali tu tare plimbareata mai esti.
bulinutza si tu esti tare plimbareata
alina si eu am probleme cu vocea de fiecare data cand racesc si imi trece cu homeovox, halls si pauza de vorbire.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Neata!

Ma gandeam la Alice cu imbracatul, eu ma lupt doar cu una, ca cea mare se imbraca singura, dar si asa e obositor.

Noi mergem de zor prin casa dar de mana, nu da drumu la mana deloc si daca o chem la mine nu vine, se lasa jos si vine in 4 labe.
In rest e distractie, se joaca impreuna dar se si cearta, iar Adeluta urla uitandu-se la mine sa o ajut. Smechera de mica. Azi nu am dus-o pe Sara la gradi pentru ca gradinitele din mediul rural sunt inchise, bucuria mea, dar miercuri are serbarea asa ca maine trebuie dusa.
Am sa vad cu FB ce fac, nici acolo nu sunt activa.

Bulinuta te invidiez ca aranjati casa frumos :) si vecinii nostrii au ornat frumos, noi avem doar un bradut cu steluta din furtun si ma enerveaza. Bine ca toate costa bani si nu se dau pe ochi frumosi .

In rest tot sub zapada, desi e mult mai bine. Noi stam pe strada principala din sat si este dezapezita tot timpul, mai rau de stradutele auxiliare.

Ileana voi ati patit exact cum eram eu cu Sara. Este mai sensibil Tudor la microbi, exact asa era si Sara mea. De abia de pe la 3 ani mi-a scapat de episoadele de diaree. Sanatate multa!

Sanatate la toti bulgarasii muciosi!- si noi facem parte din grup :)

O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multe lunite sarbatoritilor din weekend si de azi: Stefan Matei, Ana Beatrice, Ilinca, Iris Ameli, Cristian, Eva Georgiana, Maria Elena, Mihai si Matei Gabriel!
La multi ani, Sara!


de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput