Piatra Neamt , Perla Moldovei (97)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdaR spune:

Ei..., iata ce vesti frumoase aflu! Felicitari Aurorei! Multa sanatate bebelusului si proaspetei mamici!
Felicitari si lui Carmen, pentru minunea mica !
Pisellini, sarcina usoara!

Eu sunt in asteptare. Si parca ma cuprinde nerabdarea si emotiile, mai ceva ca la prima nastere...
Luni se fac 38 de saptamani, deci se poate intampla oricand.

Magda, mamica fericita de fetite: Ana Maria si Teodora si

http://magdahobbyarts.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

salut, fetele si la multi ani pt noul an.
am absentatcu totul de pe forum, pana am intrat in concediu am avut 2 fete de instruit, acasa nu am avut net, de sarbatori a fost multa foiala, musafiri, am un Stefanel si un Ioan, deci intelegeti.

noi tot 2 in 1, eu fac duminica 38 saptamani. merg luni la control si pentru ca va fi cezariana, sper sa o programez pe la sfarsitul saptamanii. nu prea mai am rabdare, fetita se foieste prin burta de numa... o va chema Ioana Antonia si sper sa fie totul bine. am pregatit bagajul, am spalat si calcat hainutele ei, am cumparat carut, sunt pregatita.
Denis e foarte afectuos cu mine, imi mangaie burta, ma tine sa nu alunec pe gheatza :)

incerc sa maiintru pana nasc, sa va mai scriu una-alta.
felicitari Aurorei si lui Carmen pentru bebelusii sanatosi si crestere usoara!

Cristina, cea mai mandra mama de Denisuc (30.07.2007)
si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Waw, ce de bebei!
Aurora, felicitari si refacere rapida!
Magda si Cristina, voua nastere usoara! Sa ne dati de stire cand si cum puteti!
Si felicitari si lui pisselino, ma bucur tare mult pentru ea!

Anita, eu eram cu vaccinul. Inca nu sunt hotarata ce sa fac, desi inclin sa-l faca, totusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna seara!

Cristina, Magda, nastere usoara si bebelushi perfecti! Clar, s-a spart teava cu bebei Bravo!! (iar mi=e pofta si mie de unul mic)

Anitta, nu au facut azi vaccinul, cica luni il fac. Au avut insa grija sa se sperie si sa se panicheze in avanas. Cadn au vazut ca semnez ca sunt de acord sa faca s-au pus pe bocit amandoi, ca ce tragedie o sa fie, ca sunt o rea si ii pacalesc ca va fi usor. Ca o sa ii doara tare si vai de ei! Atat am parlamentat si am povestit ca nu au motiv de suparare si sperietura, dar a fost degeaba! Au adormit saracii pe la 23, speriati si cu lacrimi in suflet ca vai de ei ce ii asteapta. Bianca m-a rugat sa dorm cu ea asnoapte (de cand ne-am mutat si are camera ei, nu mi-a cerut niciodata acest lucru, e prima care se culca si doarme neintoarsa), Rares a plans in cateva reprize .
Azi le-a venit inima la loc cand au vazut ca au scapat, le-au mai zis si alti copii ca e ok, nu doare, nu e de speriat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Laura - of, doamne ce speriati sunt mititeii, dar ii inteleg perfect, eu la vaccinul din clasa I, am fugit din clasa , am stat pe la baie si sala de sport, pana ce au terminat de facut toti copiii si... am zis eu ca asistentele vor pleca , numai ca nu au plecat ci m-au cautat prin toata scoala...bineinteles ca l-am facut pana la urma si ...cum ramasesem ultima se mai uita si toata clasa la mine . Toata viata am avut oroare de vaccinuri/injectii si acum cand trebuiau sa faca baietii, eram ca o leguma, noroc ca amandoi au fost cumintei la vaccinuri...cand erau mici
Cristina - tu mai stii ?
Nastere usoara iti doresc sau mai bine zis refacere rapida, ca daca este cezariana oricum va fi mai usor...saptamana viitoare zici ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna dimineata!

o cafeluta de inceput de we, din pat asa:


Pentru gravidute, un ceiuc :



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaR spune:

Laura, multumim de ceai! Dar, de ce cu tataie? Frica de injectie a copilasilor tai, mi-a adus aminte ca si mie mi-a tot fost frica de ace pana la prima sarcina . Micutii de ei , ii inteleg perfect!
Cristina, refacere usoara dupa operatie! Ma bucur ca ne mai spui despre tine.

Magda, mamica fericita de fetite: Ana Maria si Teodora si

http://magdahobbyarts.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

magda, mi-a fost frica sa nu va ia cu palpitatii daca va aducea ceaiul vreun frumusel. Fetele tale ce mai fac? Asteapta bebelshul? sunt nerabdatoare?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

neatza!
aoleu, Laura ce tataie pt gravide! nu te supara, dar eu atentez la cafea si la cel ce o aduce. sarcina asta am baut in fiecare zi o cafea, ca de obicei. la Denis am fost tare cuminte!
ce mila mi s-a facut de gemeneii tai la cum ai povestit ca s-au speriat! dragii de ei, ce-i mai inteleg!
Alexa, nu-mi amintesc de tine, ci de mine, ca asa am facut si eu. tii minte ca eram in scoala veche si eu am fugit afara si ma tineam de un burlan din ala de scurgere a apei de pe acoperis. m-a gasit cineva si a zis ca ma duce in alta clasa, in siguranta. si evident ca apoi au adus-o pe educatoare, care m-a luat la vaccin .
si tin minte ca la un moment dat m-am decis eu sa merg prima la vaccin, sa nu ma mai sperii de colegi si de atunci sunt o curajoasa!

Magda, tu nu stii cand vei naste, nu? astepti travaliul; iti doresc si tie nastere usoara, bebe sanatos si integrare usoara intre surioare.

va multumesc de gandurile bune si ma iertati pentru absenta lunga. zi frumoasa!

Cristina, cea mai mandra mama de Denisuc (30.07.2007)
si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Buna dimineata !
Laura - super tare poza pentru gravidute
Cristina - pai cred ca a fost jale in clasa noastra,nu am stiut una de alta pt ca fiecare era ocupata cu salvarea ei, oare a mai fugit careva? Imi imaginez asistentele in clasa cu siringile teanc pe catedra cum asteptau sa caute copiii care au fugit din clasa, ce idei si la noi, fiecare in ascunzatoarea lui...

Mergi la inceput