Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Prieteni dintotdeauna...

Piatra Neamt , Perla Moldovei (97)

Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 20

Laura25

Donator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator AndreiDonator  3 sateDonator  Mos Nicolae 2011

Romania
piatra-neamt
(NEAMT)

13160 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Trimite mesaj Yahoo lui Laura25 Adauga semn de carte la mesaj Trimite Laura25 un Mesaj Privat  Reply with Quote

Piatra Neamt , Perla Moldovei (97)

Poftiti la povestit!
Capitolul 96

Poze cu noi, fetele magnifice din Piatra Neamt!

• aeperju (15.08.1978)Emma de Andrei(21.09.2007)

• Ancutza_Bro(29.12.1983)-Anca de Sabina Ioana(03.11.2009)

• allexa06(27.10.1979)-AlexadeRazvan Ioan(29.03.2006) si Stefan Teodor(21.12.2009)

• crissandrada(15.02.1980)-Cristina ElenadeAndrada Ana Maria (12.09.2002)siAlessia Ioana (13.01.2008)
  • cosminiq(22.01.1977)-Mihaela IoneladeCosmin Ionut(05.08.2004)

• carmenstefi(04.11.1974)-CarmendeStefi(30.10.2005)

• ellinia(22.01.1979)-Cristina GabrieladeStefan Costin(25.02.2005)

• Laura25(23.09.1978)-Laura de Rares Mihai si Bianca Andreea(13.06.2005)

• LoraG76(03.06.1976)-Laura de Iustina(31.10.2004) si Adelina(02.09.2010)

• MagdaR(19.04. ...)-MagdadeAna Maria (13.02.2002)siTeodora (31.10.2009)

• oramona(24.01.1982)-RamonadeMaria Lavinia (01.03.2006) si Elena Elisa (07.10.2010)

• pisellino(04.10.1985)-CatalinadeRobi(08.11.2007)

• pogonici1977(...... ...)-deIoana Nectaria (15.10.2010)

• ramona_patra(.......)-RamonadeDiana (20.07.2009)

• sunflower1979(30.07.1979)-Cristina deDenis Stefan (30.07.2007)

• uliiasi(01.02.1981)-IuliadeDavid Andrei(04.07.2009)

(0 aproba) (0 dezaproba) |

Editat de - Laura25 on 03/12/2012 12:23:05

Laura25

Donator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator AndreiDonator  3 sateDonator  Mos Nicolae 2011
 Romania, piatra-neamtNEAMT
13160 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLaura25 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Laura25 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Puteti cumpara bilete la tombola cu premii multe si frumoase sau puteti licita obiectele donate pentru actiunea prin care se aduna banuti pentru copiii saraci (inclusiv pentru "ai nostri" de la Izvoare si Valeni) :

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=175726

Obiectele puse in vanzare la licitatie sunt deosebit de frumoase si multe din ele ar fi un cadou foarte potrivit de Craciun pentru cinva drag. Nu ezitati sa aruncati macar o privire pe ele:

http://bazar.desprecopii.com/catalog.asp?catid=958&show=current&sortpref=price_desc&startcount=1&endcount=40&page=1

'Cos what I feel is the only truth for me
Mergi la inceput

cosminiq

Donator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator  3 sate
 Romania, Piatra Neamt
1487 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui cosminiq  Trimite mesaj yahoo luicosminiq Adauga semn de carte la raspuns Trimite cosminiq un Mesaj Privat  Reply with Quote
Un pic de la mine, un pic de la altii...ajutam si noi cum putem!Profit de ocazie ca am un pic de timp liber si astazi ma ocup de pachetul pentru copii din Valeni.
Am licitat si eu masina de facut paste!
Foarte frumosa actiunea voastra Laura!Bravo,felicitari!
O zi frumoasa si multa sanatate!

Mihaela,mami de ingeras Cosminiq

Ridurile nu fac decat sa arate unde au fost zambetele" (Mark Twain)

http://bazar.desprecopii.com/browse.asp
Mergi la inceput

Laura25

13160 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLaura25 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Laura25 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mihaela, multumim mult!

Mergi la inceput

allexa06

Donator  Mos Nicolae 2011
 Romania, Piatra Neamt
1893 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite allexa06 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna dimineata!
Unde ati vazut voi zapada dom'le si mai mergeti si cu sania
Eu sunt un pic cam intoarsa pe dos, baietii ma supara, nu mai asculta deloc, nu stiu ce au, aseara eram asa de suparata pe ei, ca am spus ca nu le cumpar nimic de Mos Nicolae si dimineata la fel, eram foarte convinsa, dar dupa ce am dus baietii la gradi am intrat in primul supermarket si am ajuns la casa cu cosul plin de dulciuri pt ei, evident . Am ajuns acasa si radeam singura de mine, am patit ca Dem Radulescu, in filmul Veronica cand spunea ca nu-i face nici un tort "nu-i fac, nu nimica! Am spus ca nu-i fac...da-mi faina...! " Asa si eu...am spus ca nu le cumpar, nu cumpar...da-mi faina... ( Cum sa nu le iau nimic )

allexa,mami de baietei Razvan Ioan 29.03.2006 si Stefan Teodor 21.12.2009
Mergi la inceput

allexa06

Romania, Piatra Neamt
1893 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite allexa06 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna dimineata!
Avem zapadaaaa! Baietii sunt foarte incantati.Razvan a alergat prin curtea gradinitei, unde era zapada mai multa decat pe langa blocul nostru, a facut bulgari
A venit mosul? Cum a fost ?
O cafea nu da nimeni ?

Mergi la inceput

ellinia

Donator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator Maria RubiDonator AndreiDonator  3 sateDonator  Sange
4534 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiellinia Adauga semn de carte la raspuns Trimite ellinia un Mesaj Privat  Reply with Quote
Dau eu, si cafea, si ceai, fiecare ce doreste!
Eu i-am aratat de aseara zapada lui Stefan si i-am zis ca Mos Nicolaie isi pregateste drumul . A venit Mosu', la Stefan bineinteles. A fost un pic surprins ca doar ghetutele lui au primit dulciuri, i-am zis ca noi suntem mult prea mari si copiii foarte multi la care trebuie sa ajunga. Ma mir ca, la varsta lui, inca mai crede in Mos Nicolaie sau in Mos Craciun.

Mami si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

magdaR

Romania, Piatra Neamt
221 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui magdaR Adauga semn de carte la raspuns Trimite magdaR un Mesaj Privat  Reply with Quote
La multi ani, Nicolae, Nicoleta, Niculina!

Ce frumos a venit anul acesta mosul Nicolae.... Deja se simte suflul sarbatorilor de iarna.
Mie imi vine sa ascult toata ziua colinde si cantece de iarna. Si uneori ma apuca asa... "un chef" de plans. Ei, sarcina e de vina.

Magda, mamica fericita de fetite: Ana Maria si Teodora si

http://magdahobbyarts.blogspot.com

Editat de - magdaR on 06/12/2012 15:00:11
Mergi la inceput

allexa06

Romania, Piatra Neamt
1893 Mesaje
Aaaa, da...colinde, am uitat de ele

Mergi la inceput

Laura25

13160 Mesaje
'Neata!
Noi suntem in Aiud, in inima Ardealului. In cateva ore plecam spre casa. Daca auziti de 2 nebuni cu copchii dupa ei inzapeziti prin munti, sa va intrebati daca nu suntem noi cumva. De ieri de pe la 16 aici ninge si bate vantul in continuu. Nu stiu cum e acasa, dar noi speram sa ajungem azi intregi si neinghetati.

Mihaela, ma bucur mult ca ai ajuns ieri la Valeni si scuze ca nu am putut sta mai mult cu tine la telefon. Si eu dupa ce am fost acolo prima data am simtit nevoia sa vorbesc mult despre asta. Daca vrei, povesteste si aici ce ai gasit acolo. Realitatea bate pozele .

Daca mergeti azi la vot, alegeti intelept (habar nu am ce inseamna asta, dar suna bine, nu? ).

O zi frumoasa la saniush si tineti-ne pumnii sa ajungem cu bine acasa!!

Mergi la inceput

allexa06

Romania, Piatra Neamt
1893 Mesaje
Buna dimineata!
Laura - Drum bun sa aveti! Si aici este zapada multa si inca ninge.Zapada multa este si la mine in balcon si cum este destul de lung pot sa-mi fac un sanius la domiciliu, am toate conditiile.Lora - ce faci? Nici un semn, nik?

Mergi la inceput
Pag. din 20 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com