Piersicute de iulie august (13)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Laura - ai dat pe rand cate un aliment nou, la distanta de 3 zile? Ce a avut nou azi?
Cum se manifesta alergia?

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/82hpv757d0kzi4t9.png" target="_blank">Clara Ioana (30.07.2012)


nu i-am dat 3 zile , mi-a zis sa-i fac cu 5 radacinoase odata supa , sa i-le pasez , consistenta lor sa fie mai fluida .
azi i-am pasat doar morcov si pastarnac , fara radacina de patrunjel .

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Salutare,

Fleur, a iesit foarte buna, multumesc. Au iesit vreo 6 portii, asa ca avem si azi.
Aa, chiar mai demult voiam sa zic (cand era vorba de nasuc infundat), ca la noi (in general), de cand cu termopanele, mai degraba umiditatea e prea ridicata. Nu stiu in mijlocul iernii cum va fi.

Laura, prin ce sperietura ai trecut. Alergia cum s-a manifestat?

Eu noptile le am cam la fel, doar o masa si-a scos (ramanand 3). Ma odihnesc bine vreo 3-4h intre 1 si 4-5, si apoi inca o ora de la 7, cand il las cu sotul si merg sa dorm pe canapea. In rest, nu e un somn odihnitor, dar, de ici colo, se mai aduna vreo 3 ore.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Laura - eu zic sa scimbi pediatrul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura32

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Laura - ai dat pe rand cate un aliment nou, la distanta de 3 zile? Ce a avut nou azi?
Cum se manifesta alergia?

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/82hpv757d0kzi4t9.png" target="_blank">Clara Ioana (30.07.2012)


asa mi-a spus si mie. sa le pasez pe toate....dar i le dau pe rand....cate 2 zile

nu i-am dat 3 zile , mi-a zis sa-i fac cu 5 radacinoase odata supa , sa i-le pasez , consistenta lor sa fie mai fluida .
azi i-am pasat doar morcov si pastarnac , fara radacina de patrunjel .

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Laura inerca cu cate o leguma noua la 3 zile, macar la 2.
Eu toata sapt trecuta i-am dat zeama de la supa(cateva varfuri de lingurita) si ieri a fost prima zi de pasat. Am inceput cu patrunjel si vad ca-i place. Si azi am continuat cu patrunjelul. Apoi ii bag morcov si apoi pastarnac. Cam asta ar fi saptamana asta. Telina e alergena, o pasezi mai tarziu sau daca nu are nimic bebe ii poti da. Cum s-a manifestat alergia?

Si Tudor scoate niste sunete, tipete. E haios rau. Of, acum vad ca nu reuseste sa adoarma. Ma duc la el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Ana,in zilele bune cam asa dorm si eu.Foarte bine spus,nu e un somn odihnitor,dar pe ici pe colo se aduna niste ore de somn
La noi e dezastru,alea de la ceresit nu-fac fata,iar sa inchiriezi aparat,costa 7 euro/zi,asa ca s-a dus frumos sotul si acumparat unul mai ieftinut...ma rog 500 de lei.L-am bagat in functiune sa vedem daca-si merita banii.
Asa e cu termopanele astea..bune intr-un fel,rele intr-altul

Laura,ce mai trebuie sa tragi si tu intr-una .De aia am zis ca eu nu ma iau dupa pediatra,ca uneori te rezolva...de-ti vine sa urli.

Am facut spanac cu ochiuri ca mi s-a facut pofta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Buna fetelor .

Ilenutza

Laura mai mult e reclama decat realitate reducerea de la Noriel. Cum a reactionat azi Andrei?

Ana si eu m-am gandit ca poate vrea sa isi mareasca intervalul dintre mese, ca eu tot la 3 ore am r#259;mas setata sa ii dau, o sa încerc la 4 ore sa vad ce iese.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Miha si sotul la fel ma bate la cap sa o schimbam . Kimmy ai dreptate uneori e bine sa mergi si pe instinctul tau . I-am dat ieri supa pe la ora 14.00 si seara la 20.30 cand ne-am pregatit de baie , avea numai pete rosii pe spate , era plin si pe un piciorus . Dimineata se mai vedeau putin .

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Salutare, fetelor. Eu, nu am plecat inca de la birou.Astept sa vina un curier sa-mi aduca unn joc pe Xbox, care si-l dorea Tudor. Cred ca a stat cu urechile ciulite cand l-am sunat pe al meu ca mai intarzii,ca m-a sunat acum sa ma intrebe unde ascund jocul cand vin acasa.
Maine ne ducem si noi la evaluare la kineto.
LAURA, m-ai dat pe spate. Cred ca faceam infarct.Acum si cu alergia.
ALI, pe unde umbli?Esti la vreun targ frumos de craciun pe acolo pe la voi?
In rest nu am nimic de spus. Sunt esuata la ora asta. Poate-mi mai revin mai incolo. Azi parca se aprind lumimile in Bucuresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna fetelor,
eu am fost praf zilele astea,cu o durere de ureche care m-a zapacit..azi sunt un pic mai bine.ca v-ati gandit la noi
Maria La multe lunite lui Silviu!
am avut si probleme cu netul de vineri.ma duc sa mai citesc o data si revin

Mergi la inceput