Un deceniu de reusite… si o noua evolutie.(2)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

La multi ani !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Wow, ce probleme a avut fetita...Si ai adus-o acasa exact de ziua mea....

La multi ani pentru minunea ta, sa creasca mare si sa fie fericita! Si, bineinteles, si tu pe langa ea. Te citesc cu mare drag si imi sunteti foarte simpatice amandoua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

La Multi Ani, Eleni si Maria! sa ramaneti la fel de frumoase si de fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

wow, La multi ani Maria!

am citit si povestea nasterii, si am si lacrimat un pic, dar de emotie si bucurie, aflasem deja ca e cu happy-end

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Multi ani si de la mine ... sa va sustineri una pe alta, pe rand, acum tu pe ea, mai tarziu ea pe tine, mereu impreuna si mereu prietene.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

La multi ani Maria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

La multzi ani Mariei bucuria si un gind bun pentru mamica ei!

PS.Buflea,mie mi-a spus cineva de formatzie psiholog,ca de fapt fii mio m-ar fi sprijinit mai mult pe mine decit eu pe el in perioada aia.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luisa1983 spune:

La multi ani Mariei, sa fie sanatoasa si sa aibe noroc!
Sa te bucuri mereu de fetita ta Eleni, sa fiti voioase si fericite!

Scuze pentru intarziere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Si am mai trecut impreuna printr-o aniversare.
A fost genial, dar nu asta vreau sa fac acum, sa ma laud. Ci sa spun cum a fost prima aniversare separata, in care tatal ei nu a fost prezent.
Anul trecut a venit, agreasem ca impartim cheltuielile. Nu le-am prea impartit si mi-a si reprosat ca fac extravagante cu zilele Mariei. Da, fac extravagante, dar le fac dintotdeauna nu doar de acum... asa ca nu era prima oara cand vedea asta. Si da imi doresc ca zilele ei sa fie speciale pentru ca eu cu asta ma ocup si de asta nu sunt langa ea, pentru ca fac evenimente altora. Si atunci cand e ea implicata vreau sa aiba tot ce fac pentru altii, macar sa inteleaga kmow-how-ul meu.
Anul trecut dupa ce na-am impuns pe tema cheltuielilor am agreat sa facem separat. Si iata ca a trecut anul si eu ma framantam cum sa ii spun ca vreau sa facem separat. Adica realmente nu voiam sa ne mai haraim, dar nici nu voiam sa sufere Maria. Si ocazia s-a ivit, caci tatal ei a invitat-o de ziua ei in afara Bucurestiului cu prietena lui si cu fiica acesteia. Asa ca mi s-a oferit sansa sa ii explic Mariei ca sunt absolut de acord sa isi faca ziua asa separat, dar in consecinta cum nici eu nu merg cu ea in excursie, nu vad de ce tatal ei ar trebui sa vina la petrecerea pe care i-o fac eu.
Si a inteles, lucrurile s-au transat. Atat de simplu.
Petrecerea a fost geniala, copii s-au distrat. Voiam sa verific statusul Mariei, care fusese toata saptamana bolnava cumplit cu febra si muci si tuse cu scuipat... horror, si petrecerea ei era la piscina. Eram super stresata dar pe ea a pus-o pe picioare faptul ca urma petrecerea ei. Si de ziua ei a stat cu copiii in piscina, a iesit apoi afara, si iata ca am supravietuit amandoua.
Si sambata seara era obosita dar extatica, racaia in toate pungile sa vada ce a primit (primise tot ce ceruse, caci eu in prea-marea mea eficienta fac wish list si comunic celor care ma intreaba exact ce isi doreste Maria - asa imi usurez si mie viata si celor care cumpara cadoul).
Iar duminica, la prima ora, Maria s-a trezit in varful degetelor si s-a dus sa imi faca cafeaua. Pe care mi-a adus-o in cana la pat. A fost felul ei de a-mi multumi, ea nu e adepta vorbelor dar face cate un gest din asta care ma impresioneaza teribil.
Peste 2 saptamani mergem la concert la MasterPiece. Sper sa ii placa, pentru ca vreau sa o expun la cat mai multe experiente,ca sa stie sa aleaga in cunostinta de cauza.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Eleni, la multi ani pentru Maria!

si felicitari pentru o zi frumoasa, felicitari tie ca mama, ca ai crescut o fetita sensibila, cu inima mare! M-a impresionat gestul facut de ea!

Mergi la inceput