Fericirea

Fericirea | Autor: histamina

Link direct la acest mesaj

Sunt fericita,fericita,fericita.
ii rog pe moderatori sa lase postarea aici o zi,pt ca as vrea sa transmit tuturor aceasta stare de bucurie,de speranta implinita.
Sebastian e complet vindecat!
analizele sunt perfecte!
sistemul lui digestiv a fost atat de imatur incat nu recunoastea nimic,niciun aliment,nu digera,nu asimila nimic,acum e vindecat,matur,ca la oricare altul dintre noi.
a fost nevoie de un an si trei luni de tratament,scump,cu mare greutate adus,undeva in jur de doua sute douazeci de milioane de lei vechi.
zeci de calcule, de schimbari de formula, mereu alaturi cu un mare,mare om si dr, prof Ulmeanu.
am sperat chiar cand acul cantarului ramanea intepenit mai multe luni,chiar cand lipsa de fier a impus venofer de urgenta,chiar cand parea ca totul se duce de rapa.
nopti de garda,plansete,rasete,fericire de cateva zile pt fiecare gram luat in greutate,pt cea mai mica geana de speranta de care si eu si tati ne agatam cu disperare,cu putina noastra rugaciune,cu increderea si abandonarea catre final Maicii Domnului,pt ca simteam ca nu mai putem.
au fost aici pe forum niste oameni fenomenali,care mi-au intins o mana imensa de ajutor.
lor as vrea sa le multumesc si celorlalti sa le transmit ca se poate,ca vindecarea,chiar si ca miracol,e posibila.
Monavas,care a actionat imediat cand si-a dat seama ca imi taiasem si ultimele medicamente vitale pt mine.
Szivarvany,care m-a sustinut enorm si nu de putine ori am discutat despre posibiliatea ca sa ne inscriem la umanitare,pt ca tati ramasese somer.
Gianni, care a gasit prima si mi-a trimis acel salvator McT Oil,cand eram disperata si nu stiiam de unde-l pot lua.
Marius,pt ca e acolo si cand tati a ramas somer,ne-a dat cele mai bune sfaturi,rapide,perfecte.
Oana Tzitziri care a stiut sa ne fioe alaturi din tot sufletul ei.cuscra te imbratisez cu mare drag.
alynta27,flavia-maria,pt rugaciunile lor.
Iulia B, monica cu legumele ei bio,ingrid,ancamak,mari mariuk,kariguld si lista e mare.
toate fetele de la odiseea iulie august delfinasii 2010,pt ca m-au suportat si m-au incurajat permanent.
multumesc,de asemenea, fetelor de la prematuri-esentele tari, impreuna cu care am inteles ca esentele noastre sunt speciale in toate sensurile.
imi cer iertare de am uitat pe cineva.
va multumesc si as vrea sa va transmit starea mea de fericre.
puiul meu e vindecat de o boala la care mortalitatea e de 80%.
e cel mai frumos cadou de Craciun.
si vindecarea,vestea ei a venit de Intrarea in Templu a Maicii Domnului.
Am intalnit oameni si am trait intamplari pentru care nu am facut nimic ca sa le merit! de sarbatori as vrea sa simtiti fericirea pe care eu o simt acum!

iar Ianul meu mi-a zis:mami,esti frumoasa,buna si iubita ....si tot Universul era al meu!
da,cele mai frumoase declaratii de iubire poarta inca pampersi.

multumesc in primul rand lui Dumnezeu si Maicii Domnului si sfintilor pt minunea pe care mi-au daruit-o ,minune care imi umple viata,sufletul si locuieste in toate ale mele,cu ochii mari,verzi,parul blond si ciufulit,rarait si bucalat,vorbind si traind iubirea. Sebastian,minunea mea!



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Chiar ma intrebam unde ai disparut.

Doamne ajuta! Ma bucur nespus de mult ptr baietelul tau si ptr voi, ma bucur ca ati ajuns la liman si ca toate sunt bine.

Sa aveti un Craciun fericit!



Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Histamina ma bucur pentru fericirea ta si sper sa imi dai voie sa ma bucur alaturi de tine.
Ti-am spus si cand ne-am intalnit pentru ca te admir extrem de mult ca esti o femei foarte puternica si ca am foarte multe de invatat de la tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Deci aici ai disparut si asta ai copt ?

Sa va dea DD amandurora multa, multa sanatate, cred ca esti atat de fericita

(si multa, multa sanatate si cuscrei tale )



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Copiii Monicai Alex Luca


Impreuna pentru 60 de copii
Prietenii lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_stefi spune:

Doamne-ajuta!!!
Ma bucur tare,tare mult pentru voi!!

Cred ca nimic pe lumea asta nu se compara cu linistea si satisfactia de a-ti stii copilul sanatos si fericit!!!
Imi amintesc ca de fiecare data cand Stefan era doar un pic racit,parca (,) cadea cerul pe mine,eram la pamant cu totul.Si ce fericita eram cand il vedeam din nou pus pe picioare.As fi fost in stare sa il las sa intoarca toata casa cu susul in jos,doar ca sa nu il mai vad bolnavior. Apoi,voi dupa asa veste mare cred ca nu va mai incapeti in piele de fericire!

Orice mama ar fi facut orice ca sa isi stie copilul sanatos,dar acum,la sfarsit de drum din partea noastra ai toata admiratia ca ai fost mai mult decat o mama pentru puiutul tau si uite ca Bunul Dumnezeu a vazut toata credinta ta,toata suferinta,toata iubirea pentru puiutul de om.

Sa va ajute Dumnezeu sa cresteti mari si in continuare sa va pazeasca Dumnezeu de toate relele din lumea asta si sa va astearna pe drumul vietii numai bucurii si impliniri!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Va meritati fiecare gram de fericire, sa va bucurati de ea .
Doamne ajuta!

viperisme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Nico ,ma bucur tare mult pentru voi....Dumnezeu e mare !!!

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Ce ma bucur ca Ianu e bine!!
Sa va dea Dumnezeu in continuare sanatate multa !!

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si 7+
Am implinit doi anisori!!!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingrid2907 spune:

uraaaaa
ma bucur mult pt voi si mai ales pt baiat.

:))

incet incet se vor rezolva lucrurile si la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

sunt fericita ptr fericirea ta. nu cred ca exista cadou mai minunat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Ma bucur mult pentru voi ! Uite ca mai citim si despre lucuri bune. Sa va dea Dumnezeu sanatate in continuare ! Intr-adevar, cea mai mare fericire e sa fie copilul sanatos !

Mergi la inceput