Buburuze de mart-apr2013(11)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza burtici!!!

Noi am avut de sarbatorit pe sot in weekend,au taiat ai mei porc sambata,ieri zi de leneveala totala si uite asa a trecut vremeaIncep din nou cu amr-ul pana la ecoDeci amr=10zile

Krystina bine ai venit si sarcina usoara in continuare.Sa ne dai datele tale sa te trecem pe listuta oficiala

Danina sper ca te-au lasat durerile de burtica si esti bine

Eva ce fain ca ai facut deja bradutulCu greu l-am convins pe al meu sa-l punem pe Mos Craciun cu beculete in geam saptamana asta.

Mara-i multa sanatate

va pupic pe toate si va doresc o zi minunata


Cosmi 21+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri_cri_cri spune:

Buna dimineata doamne gravidute! Sper ca ma primiti si pe mine printre voi desi eu ma incadrez la buburuze/buburuzi de iulie-august 2013.
Am facut un fiv in noiembrie care a si reusit, acum ar trebui sa fiu undeva pe la 4-5 saptamani de sarcina si am o mare nelamurire/neliniste: la inceputul saptamanii trecute am aflat ca sunt insarcinata (am facut bhcg) si am avut cateva zile de crampe/dureri de spate/dureri de cap/greata si chiar am varsat de 2 ori intr-o zi dar de sambata incoace toate aceste simptome au disparut, doar sanii parca ma dor putin. este normal? ma tot gandesc sa nu fie ceva in neregula cu sarcina nu ar fi trebuit ca simptomele sa se intensifice si nu sa dispara?
abia sambata pe 8.12 am prima eco la care sper sa vad ceva si sa ma mai linistesc.
si multumesc anticipat pt ajutor! orice sfat e binevenit!

-------------------------------------------------
hidrosalpinx bilateral ->laparoscopie->2 IUI-uri nereusite->FIV 1 nereusit-> salpingostomie stanga->FIV 2.....................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Buna dimineata buburuze!
Cri_cri_cri si eu am avut o vreme simpotome, dupa care m-au lasat. Au scazut in intensitate, caci probabil s-a obisnuit corpul cu nivelul de hormoni modificat. Sunt unele persoane care au f putine simptome, prin urmare, nu cred ca ai de ce sa te ingrijorezi. Mancare sanatoasa, apa, odihna, voie buna, no smoking/alcohool si restul de indicatii obisnuite si totul va fi bine. oricum, pt orice ingrijorare eu as suna medicul sa-mi explice care-i treaba, e de bine, nu e de bine, ce sa faci :)

Bun venit noilor burtici, sa ne fie bebeii sanatosi si bucurosi!

22+ cu o buburuza

Citat:
citat din mesajul lui cri_cri_cri

Buna dimineata doamne gravidute! Sper ca ma primiti si pe mine printre voi desi eu ma incadrez la buburuze/buburuzi de iulie-august 2013.
Am facut un fiv in noiembrie care a si reusit, acum ar trebui sa fiu undeva pe la 4-5 saptamani de sarcina si am o mare nelamurire/neliniste: la inceputul saptamanii trecute am aflat ca sunt insarcinata (am facut bhcg) si am avut cateva zile de crampe/dureri de spate/dureri de cap/greata si chiar am varsat de 2 ori intr-o zi dar de sambata incoace toate aceste simptome au disparut, doar sanii parca ma dor putin. este normal? ma tot gandesc sa nu fie ceva in neregula cu sarcina nu ar fi trebuit ca simptomele sa se intensifice si nu sa dispara?
abia sambata pe 8.12 am prima eco la care sper sa vad ceva si sa ma mai linistesc.
si multumesc anticipat pt ajutor! orice sfat e binevenit!

-------------------------------------------------
hidrosalpinx bilateral ->laparoscopie->2 IUI-uri nereusite->FIV 1 nereusit-> salpingostomie stanga->FIV 2.....................


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EVA_1521 spune:

cri cri cri, felicitari pentru fiv reusit yupiii !!! acum pentru linistea ta, pana pe 8 dec. cand ajungi la eco poti sa repeti bhcg ca sa vezi cum evolueaza...stii ca trebuie sa se dubleze la 48 ore...
cu simptomele de sarcina nu exista reguli...nu trebuie sa te simti rau ca sa fie sarcina bine...poti sa te simti perfect si bebe sa evolueze foarte bine acolo...
fii optimista si relaxata ...si repeta beta hcg

23+ gemeni
Clexane 0,4 , Aspenter, Femibion 2, Tardyferon folic, Cetebe, Magne B6, No Spa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Fetelor, am mai pus 2 poze cu burtica cu suzeta
Cri, eu as zice mai degraba sa te inscrii la odiseea ta
(aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=175853&whichpage=1) pentru ca sarcinile noastre sunt mult mai avansate si deci noi vom naste cu mult inaintea ta si vom avea bebelusi mici spre finalul sarcinii tale deci cu greu vom mai putea intra sa te incurajam sau sa isi raspundem la nelamuriri. E decizia ta, evident




21+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri_cri_cri spune:

elena, eva va multumesc pentru incurajari!
emilia, nu gasisem in lista burticile de iulie-august, merci!

Pupici si bebei sanatosi!

-------------------------------------------------
hidrosalpinx bilateral ->laparoscopie->2 IUI-uri nereusite->FIV 1 nereusit-> salpingostomie stanga->FIV 2 :))))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

salutare!
noi in weekend am fost foarte linistiti cu exceptia unei sesiuni de shopping pentru Alla care ma lasat moarta de oboseala. eu de vreo 2 saptamani am niste dureri de oase intre picioare(simfiza pubiana) de mor- parca ma trage careva pe roata....sunt praf . Daca stau mai mult de 10 minute in picioare, gata Din pct asta de vedere tura asta sunt varza
Dorm ca ursul...si abia astept sa intru in prenatal - numar zilele de zic ca ma eliberez din inchisoare....da nici prea departe de adevar nu sunt. Nu stiu cat de des mergeti voi la dr - ma refer la fetele care n-au probleme gen trombofilie sau mutatii dar eu in luna noiembrie am tras chiulul... o fi bine o fi rau , nu stiu daca beb misca si creste burta, m-am dureri si analizele sunt ok ....am zis pas la dr. Am sa merg totusi saptamana viitoare la un consult sa-mi zica de col si placenta si in ianuarie merg la Cta la clinica. Gata m-am hotarat: merg la Isis! Sper sa fie vremea ok.

27 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Casandralin, si eu am uneori perioade cu durerea dintre picioare.Am avut acum vreo luna doua si aseara iar, ziceai ca mi se departeaza oasele si nu-mi gaseam pozitiile ok, dra vad ca azi sunt mai ok. Probabil se pregateste organismul pt ceva.Daca-i pe asa, sa fie cu bine, sa aibe bebelina pe unde sa iasa, sa nu ne chinuim la nastere.

Noi in weekend am fost la Iasi, la parintii mei si-am sarbatorit in familie cu parinti, sora, matusa si veri. Papa bun, veselie, am primit eu haine bune de gravida, mi-am adunat cartile mele din biblioteca si-am primit o sacosa de jucarii de plus :))))

Am inceput sa-mi simt bebelina tot mai bine cand misca si ma bucur grozav! Au mai simtit si altii cand au pus mana pe burta. Ador sa o simt ca e bine :)

Va pupacesc si va doresc o saptamana usoara! Indata imi socotesc si eu de cand pot sa-mi iau prenatal.

22+ cu o buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Sunt mult mai bine acum...trebuia sa fiu mai ales ca azi am avut audit cu TUV-ul si nu aveam ce face .

In weekend am fost si la KIDEX, un pic dezamagita de targ ....dar nu am plecat cu mana goala mai ales ca am avut ambele fete cu mine . Pt buburuza din burtiq inca nu am cumparat absolut nimik din superstitie, mai dupa 27 de sapt.

Eva ce frumos ca ai facut bradutul...tb sa vedem si pozele. Eu il fac in ajun de Mos Nicolae, sa ne bucuram pe perioada cat stam acasa in Bucuresti. De pe 19 dec pana pe 3 ian nu suntem aici mergem la bunici, tot acasa ii zicem noi, pt ca avem si acolo ceva al nostru, mai exact la Piatra Neamt unde sarbatorile au alt farmec .

Eu tot nu pot intra pe picasa, daca imi da cine va din nou un link si eventual o parola ceva .








Danina 25+ cu

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Kristina bine ai venit. sarcina usoara si bb sanatos!

Eva abia astept sa fac si eu bradutul, de obicei nu trec de 15dec ca nu am rabdare

Emi imi place la nebunie tricoul tau

de Robert Andrei(18.05.2009) si 24+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput