Buburuze de mart-apr2013(11)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Fetelor, chiar m-ati amuzat cu soacrele voastre!
Stiu ca de departe pare amuzant, cand esti in mijlocul problemei... iti toaca nervii! Eu "abordez" problemele delicate in stilul "spune ca ei, fa ca tine", adica ii las sa vorbeasca, mai dau din cap aprobator... si fac cum cred eu de cuviinta. Asa, imi scutesc nervii.
Pana la urma, copilul e al nostru, nu al parintilor, socrilor, bunicilor, surorilor etc.

In alta ordine de idei, si buburuza mea e activa, o simt mult, pe tot parcursul zilei ... si noptii uneori. Nu stiu pe cine seamana, noi suntem extrem de activi amandoi dar parca nu asa de sportivi! Noaptea isi face simtita prezenta cand protesteaza ca nu ii place pozitia mea, iar dimineata... la cafea suntem impreuna 100% active amandoua.
Bonus, reactioneaza la vocea lui tati (el se topeste instant cand o simte). E foarte frumos, pentru mine e o experienta unica, fiind si prima sarcina.


21+ Bebe Tereza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka80ank spune:

Buna dimi,
Data nasterii mele zici mara nu? 06.12.1980
Si buburuza mea e activa si ziua si noaptea, dar cand vine sotul si pune mana zburda..
Sa aveti un weekend frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Buna dimineata fetele! sa aveti un weekend placut si linistit.
Invidiez pe cele care au zapada, la noi deocamdata nu va ninge

Anca corect, doar ti-am urat si La multi anineuron de gravida(mai dam vina si pe el)

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 24+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Buburuza mea misca haotic, nu are un program,cateodata trebuie sa o zgandar sa imi dea un semn si cateodata nu se opreste o zi intreaga.
La vocea lui tati nu prea reactioneaza,pentru ca tati este de multe ori cu noi numai in weekend si cred ca nu il recunoaste.Tare se oftica tati...

Aseara am facut clatite ca aveam o pofta mmmm, dar dupa 2 clatite am avut arsuri toata noaptea. Groaznic si nu aveam nici un iaurtel prin frigider...

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 24+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka80ank spune:


Buna dimineata fetelor !!
Nu stiu la voi cum e dar la Bacau ninge asa de frumos, deja tot orasul este alb...
Pls sa-mi dati si mie un mesaj privat cu contul de poze si parola..
sa pun si eu poze cu mine, cu bebe...
si sa aveti o duminica frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Anca activeaza PM si iti trimit parola.Contul este buburuzedragalase@yahoo.com

Iulia de Robert Andrei(18.05.2009) si 24+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

am intrat dragi purtatoare de buburuze sa va dau o veste frumoasa, o fosta colega de odiseea de a voastra traieste bucuria de a fi din nou insarcinata- MariaBcf!!!

sarcina usoara in continuare la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Ce liniste pe forum! Cred ca lumea a iesit la zapada :)
La Timisoara e minunat, cu doua conditii: sa stai in casa la caldura si sa nu ai treaba cu deszapezirile! Afara avem vreo 40-50 cm de zapada si mai ninge viscolit!
Pentru mine incepe partea sezonului de care ma temeam, nu sunt eu fan zapada (decat sa privesc) si acum parca sunt mai impiedicata decat de-obicei.
Va doresc o duminica frumoasa!!

21+ Bebe Tereza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krystynaTM spune:

Buna ziua fetelor,chiar daca nu sunt foarte prezenta aici va citesc in fiecare zi.Noutati nu prea am,buburuza mea este foarte activa,isi face simtita prezenta mai ales dimineata si seara.
Nu stiu cum e in celelalte orase dar in Timisoara ninge de ieri incontinuu,e foarte frumos orasul imbracat in alb.M-as da cu sania dar din pacate nu am :(
Aaa,era sa uit,sunt datoare cu un raspuns.Datele mele sunt UM 15.07.2012,DPN:21.04.2013.
Va doresc o duminica cat mai placuta!

Cristina 21+ Natalia-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Salutare!
Eu una n-am nimic contra Elevit-ului ba chiar daca am sa ajung sa-l iau va fi ok fiindca e printre suplimentele cu cele mai putine E-uri. am ceva cu vitaminele luate in general fara a fi neaparata nevoie - adica atunci cand valorile sunt ok. chestia cu doar "preventiv"cum le prescriu unii dr ma lasa rece fiindca grasimea acumulata nu dispare nici preventiv, nicicum. data trecuta prea au coincis la mine cel putin momentul cand am inceput sa iau vitamine cu cresterea brusca in greutate a bebelinei ...acum sincer, nu vreau sa suferim nici eu nici bebe de vreo carenta de ceva. am sa-mi fac analizele mai des cred - din 2 in 2 saptamani am sa monitorizez mineralele importante: Ca, Fe, Mg. si sa vad ce mai zice si dr...desi rar am gasit dr care mai intai sa se uite pe analize, sa ma intrebe ca mananc si cat si dupa aia sa- mi bage diverse prenatale pe gat.

27 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput