Buburuze de mart-apr2013(11)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Seara buna fetelor. Cu Mos sau fara Mos eu traiesc episodul urmator din serialul Soacra si pretentiile. A venit iar, pt 3 zile doar, a contribuit cum a promis la caruciorul pentru bebe si dupa nici 15 minute i-a zis barbatului meu ca-i displace total numele Anna si ea s-a gandit si s-a decis sa ne sugereze Ruxandra. De unde pana unde Ruxandra nu stiu, ei i se pare frumos si domnesc, nu comun, urat si taranesc ca Anna. Da... Deci nu mai zic nimic. Am avut tensiune 13 cu 7 de nervi ca toata ziua mi-a mers totul cam pe dos... Macar mi-am luat raiati verzi si cizme scurtute stil UGG.

22+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza burtici!!!!


Emilia da-o incolo de soacra,pana la urma e decizia voastra ce nume ii dati fetitei.Te cred ca te-a enervat dar nu o baga in seama,nu meritaSa porti sanatoasa noile achizitii

Danina multa sanatate tie si fetitei tale

Ce frumos povestiti de bucuria copiilor de Mos,abia astept si eu sa traiesc aceste momente frumoase


Va pup pe toate si va doresc o zi minunata!!!!!

Cosmi 22+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Neata!

Emilia, da ignore la soacra, ca or mai fi multe de tolerat de-aici inainte. Zambeste si fa ca tine, ca doar e copilul vostru. Acu daca da un ban pt nepoata nu inseamna ca trebuie numita si crescuta cum zice ea.

Ce sa te enervezi? Iti consumi neuronii tai si superi bebelina pt ceva care de fapt nici ca merita atata atentie. E greu sa o auzi, dar daca faci un efort acum, inca unul data viitoare si tot asa, deja iti creezi soacro-imunitate si o sa poti sa-i spui si in fata "Multumesc de sugestie, noua insa asta ne place si am vrea asa sa facem " si punct. Nicio alta explicatie in plus.

Eu de cateva zile am inceput sa ascult la birou Mozart si cred ca bebelinei ii place, ca o simt cum misca mai mult si e placut. Sper cand se naste, sa-i pun aceeasi muzica si sa fie linistitoare pt ea.

Voi v-ati gandit unde o sa nasteti?


23+ cu o buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Buna!
Alla a primit atat de multa ciocolata incat si-a impreunat manutele catre cer si spunea:" ajunge cu ciocolata!" am murit de ras!
Deja a scris scrisoarea pt Mos Craciun desi stie ca el nu exista decat in spirit dar daca tot e dispus sa primesca cereri....
Bebe ma chinuie in continuare cu dureri prin toata coloana lombara , uf! saracul n-are nici o vina dar cateodata vb cu el parca ar fi nascut deja. azi noapate m-am trezit din cauza unui carcel nenorocit care nu trecea si pace! pana la urma cred ca ajung si eu la Elevit desi tare ce as vrea sa nu-l iau!
La alegerea numelui copiilor nu se baga nimeni peste mine si sotul meu - uneori cred ca de frica ! oricum inafara de noi nu cred ca are nimenim dreptul sa-si de-a nici cu parerea daramite sa-mi spuna ca nu-i place numele ales de noi...sa-si tina parerile pt ea/el ca nu ma intereseaza indiferent cine este sau cu cat contribuie la trusoul copilului.

27 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Casandra, foarte tare faza cu "ajunge cu ciocolata", foarte foarte tare.
De ce nu vrei sa ajungi la Elevit? Eu iau vitaminele astea de la inceputul sarcinii, una pe zi si am mai citit ca sunt dintre cele mai bune.


23+ cu o buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Off Emi, si eu am patit-o cu soacra ieri.
Parca s-au vorbit.
La mine a fost la telefon nu fata in fata.....mare noroc a avut.
Nici nu pot sa va descriu in cuvinte cum tipa la mine ca trebuie sa facem cum zice ea. "faci cum zic eu, da!!!!"
Se referea la cresterea, alaptarea si baita copiilor.
Pentru mine sunt alte lucruri de discutat acum.
O sa vedem ce facem la momentul respectiv.
I-am zis si eu vreo doua cu toata starea mea zen de a nu deranja copii.
Plus ca ea zice ca ne ajuta cu bani dar in ce fel: vine mot cu noi la cumparaturi sau cumpara ce vrea ea.
Daca vad ceva pe internet va trebui sa am aprobarea consiliului de calitate
Cred ca o sa primeasca un mare ignore sau out of topic cu toata implicarea ei de orice natura.
Stiu, toate lumea zice sa o las in pace. Asta si fac....imi vad de viata mea, nu apelez, nu deranjez, culmea...nu locuim impreuna dar e genul care intra peste tine in baie fara macar sa bata la usa......cred ca asta spune totul.

Asa ca Emi nu esti singura.

Casandralin nu inteleg de ce refuzi vitamine.
Cum spunea si Elena, elevitul este printre cele mai bune.
Dar pana la urma tu faci cum consideri.
Pt carcei eu iau MgB6.....mai iau si pentru altele dar ajuta si la carcei....cat de cat.

Va pup dulce si un calduros Hua soacrelor bagacioase


22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Bai ce tie si cu socorseniile astea,una mai buna ca cealaltaAlexa ,se pare ca a ta o intrece pe a lui Emilia
Elena asta cu soacra-imunitate e tareSi eu i-am pus ieri buburuzului Mozart si se pare ca functioneaza,eu am pus putin si castile pe burtica.Macar a linistit-o pe masa care devenise panicoasa ca e cam lenes ficioru'Eu abia il simt in timpul zilei,seara are de obicei program.Sau o fi bufnita de noapte si nu-l simt eu in somn

pupici

Cosmi 22+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Eu pe soacra-mea o sa o iau de model in sensul ca asa cum ma pune ea pe mine in fata unor fapte implinite asa o sa o pun si eu pe ea in fata altor fapte implinite. Nu stiu daca v-am povestit dar m-am maritat la biserica aleasa de ea si la nunta mea au cantat lautari alesi de ea si nasii nostrii de cununie sunt alesi evident tot de ea.
A... si mi-a sugerat sa nu fac mai mult de un copil desi barbatu-meu mai vrea cel putin inca unul si eu la fel

22+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Pana la urma mi-am comandat carut Kunert Silver Verde inchis-deschis pentru ca la Vector Air Espiro nu se mai gasesc scoicile auto.
E dragut si e mai ieftin cu 500 ron decat celalalt deci pana la urma e o decizie buna. M-am decis la asta pentru ca mi-au zis cei de la ibebe ca au aceeasi greutate, faptul ca Vector Air Espiro cica e cel mai usor nu e chiar asa, adica le-au cantarit ei pe amandoua si au ajuns la aceleasi rezultate so... asta e Kunert is the one for us.

22+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Cosminuta, no worry cu bebel cel cumintel, ca eu se pare ca o simt mai bine din saptamana 23, adica ceva mai des.

Emilia,da ce-mi place ce carucior ai ales, pana si culoarea e f faina si pretul mi se pare f ok.Chiar ma gandesc serios sa-l iau in calcul. Vreau doar sa intreb daca e ok sa-l duc si singura, caci tati nu e mereu cu noi.

Sa aveti un weekend grozav!

23+ cu o buburuza

Mergi la inceput