Piesa de teatru in Bucuresti

Piesa de teatru in Bucuresti | Autor: buflea

Link direct la acest mesaj

De Craciun, as dori sa le fac o surpriza parintilor mei si sa le cumpar bilete la o piesa de teatru in Bucuresti. Am pe cine trimite dupa bilete, nu stiu insa la ce piesa ...

Am aflat de "Dineu cu Prosti" la National si am pus-o pe lista de optiuni dar ma cam deranjeaza ca nu se joaca decat pe 29 Dec si 30 Dec cand nu stiu daca ai mei vor fi in Bucuresti.

Mai exista si alte piese bune ? De preferinta comedii, nu conteaza teatrul ?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

...multe. Dar depinde ce se joaca atunci cand sunt ai tai in Bucuresti.

Mai bine te uiti sa vezi la ce piese poti lua tu (iei online? daca iei online, oferta este limitata), atunci cand sunt ei in Bucuresti, si pui intrebarea exact despre piesa respectiva.

Dineu cu prosti intr-adevar a fost minunata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Abia acum am vazut ca ai spus ca ai pe cine trimite dupa bilete.

Programul insa nu se afiseaza cu atat de mult timp inainte (de regula doar cu 2-3 sapt inainte). Eu zic sa-l urmaresti pe net si sa intrebi exact despre piesa atunci cand se afiseaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Pai Iulia, am crezut ca e mai simplu sa imi spuneti voi de piese bune si eu sa investighez apoi cand se joaca si daca pot lua bilete.

Numai la National pe site sunt 15 piese afisate, ce sa fac, sa intreb aici despre fiecare ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Buflea, poti sa ii trimiti la CAramitru-Malaele cate-n luna si in stele pe 22 dec parca. A fost socrella si cica e foarte faina si amuzanta. La National.

Pe 7 decembrie poti sa ii trimiti la O scrisoare pierduta la Bulandra. Am vazut-o in punrea asta in scena si garanteaza buna dispozitie.

Sau Gaitele, la teatrul Matropolis- oldies but goldies. Sau baba care asculta Abba - Asta tot pe recomandarea altuia o propun.

Constat cu tristete ca noi (eu+ Balaur) incepem sa pierdem contactul cu teatrul... ultimele reprezentatii la care am fost erau pentru copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Tot la TNB, concert vienez. Poate le place un astfel de spectacol.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Poate nu am inteles bine: le faci cadou biletul la piesa care sa se joace de Craciun sau cam in perioada aia, sau cadoul e iletul care poate fi la o piesa si in ianuarie etc...?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Pai Iulia, am crezut ca e mai simplu sa imi spuneti voi de piese bune si eu sa investighez apoi cand se joaca si daca pot lua bilete.

Numai la National pe site sunt 15 piese afisate, ce sa fac, sa intreb aici despre fiecare ?


hai sa vedem care sunt cele 15 piese la National, si sa ne dam cu parerea. Nu e ok si asa? Pot sa ma uit si eu, dar in ce perioada, mai exact? ai tai stau in Buc, deci ar putea oricand? sau in ce zile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Aaa, inca ceva. E bine sa selectezi 2-3 piese, pentru ca e posibil sa nu mai gasesti bilete (de ex la Metropolis unde e sala mica, sanse exista doar daca le prinzi din timp...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Mai stai putin, ca vor aparea la licitatia pentru Craciun 2 spectacole, de fapt o piesa si un concert.

Editez ca vad ca a scris Ioana Pos, e vorba despre acel spectacol vienez si despre o piesa cu Radu Beligan, ( e preferatul meu, asa ca poate stai blanda la licitatia lui )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Poate nu am inteles bine: le faci cadou biletul la piesa care sa se joace de Craciun sau cam in perioada aia, sau cadoul e iletul care poate fi la o piesa si in ianuarie etc...?

Vreau sa le fac cadou o vizionare la o piesa de teatru buna prin Decembrie, daca nu, fie si Ianuarie. Adica prioritate ar avea piesa si nu persioada.
Ieri i-am tras de limba si vad ca nu pleaca din Bucuresti de sarbatori, asa ca o sa incerc Dineul cu Prosti, daca nu reusesc sa iau bilete acolo, ma orientez spre una din cele care mi le-ai recomandat mai sus ..

Mergi la inceput