Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 23

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amy25 spune:

Pai Ioana, asta e si problema, nu pot sta 1 h sa citesc ce s-a scris. S-o fi pomenit, nu zic "nu", insa daca o fi fost prin al 30 lea rand, sa-mi fie cu iertare. N-am timp mereu sa citesc. Cand doarme Victoras pot intra caci altfel se urca pe laptop si-l face praf.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

iar e bebelina bolnavioara
de ieri e cu febra ...azi-noapte a ajuns la 39, azi dupa-masa iar pe aproape.
am fost la dr. - zice ca e ok, cai respiratorii super ok si curate, nici o urma de infectie, deci probabil e doar un virus si va trece in cateva zile; mi-a dat si un soi de hartie ca trebuie sa stau cu bebe acasa...sunt curioasa daca o sa se accepte (ca momentan sunt pe zile din concediu anual...si-n ritmul asta pana la primavara imi termin tot concediul pe anul viitor)

Si zice si dr. ca nu-i chiar ok cu greutatea (azi cand a cantarit-o avea 7,4kg...si cica mancase laptic inainte de a merge la pediatra); trecem la cura de indoptat bebelina ...problema majora e ca daca papa prea mult vomita tot ce-a mancat. Culmea e ca ea ar papa...si papa cu drag ce si cat ii dau, dar cum papa prea mult cum e nashpa, si face faze din astea cam o data - de doua ori pe saptamana (daca insist sa ii dau sa pape pana se opreste ea chiar si mai des).

ufff...
...merci ca m-ati consolat cu trezitul noaptea...

Amy, daca ar fi dupa mine ciupercute pana dupa 1 an n-ar prinde ea; dar daca e la cresa, nu decid eu meniul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Dia: sanatate multa Laviniei! Cat despre greutate eu zic sa nu-ti faci griji cata vreme vezi ca mananca bine, poate are un metabolism f bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Haydee spune:

helloooo!
ma stiti deja ca nu sunt harnica la scris; citesc cand apuc aproape tot si recunosc ca daca DC-ul nu a fost foarte animat, nici eu nu m-am invrednicit sa povestesc cate ceva

Fetelor, eu pot sa zic ca sunt norocoasa; Elena nu prea se trezeste noaptea, doarme de obicei de la 20:30-21:00 pana pe la 6-7. Uneori se foieste, isi gaseste suzeta prin pat si se culca la loc. S-a intamplat sa se trezeasca si sa adoarma mai greu, dar foarte rar.

Noi suntem f bine, Elena are 75-75 cm, 9,230 kg la 8 luni, 2 dintisori care au spart gingiuta de jos, iar acum il asteptam pe primul de sus. Pana acum a fost ok, a ros tot ce a prins, balute la greu, din fericire doar putin maraita. Sper sa o tina tot asa.

Dia, multa sanatate lui Lavi
Amy, nici eu nu m-as grabi cu ciupercutele

toate fetele , in special pe cele care nu lasa DC-ul sa moara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bia_Mi spune:

pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

lauritasmile la multi ani!
Dia cum mai sunteti?
Haydee bravo pt progrese! S-o tineti tot asa cu dintisorii si cu somnicul!
Bia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Haydee: ma bucur sa te mai citesc, felicitari pt fetita cuminte si bilantul bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Craciun fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Haydee, super bilant! ce fata mare ai!

Sarbatori minunate strangarei si strengarite, cu mamici, tatici, etc!

Noi suntme mai ok...intr-un final; dar a fost nasol, cu febra rau de tot care nu a mai cedat nici in timpul zilei...am fost iar la dr., a zis ca pare viral dar deja de o saptamana e cam mult; asa ca i-au facut si analize...in final nimic altceva decat un virus; dar duminica seara avea inca 39.4.
Acuma e ok, de ieri n-a mai facut febra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

uff Dia, bine macar ca acum ati scapat de febra si e mai bine. sanatate multa!

Mergi la inceput