Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 23

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Buna fetelor!

Felicitari mamicii alina_loca!

Dia: o sa-i placa Laviniei la zapada, o sa vezi Sa aveti o vacanta frumoasa!

Meg: sa va fie de bine iesirea! Deocamdata suntem cam duplicitare, si ici si colea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Multumesc frumos, Dia. Sa fie!
SI mult succes la schi, sa fie fetele linistite si sa va lase si pe voi sa simtiti ca e vacanta!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magddalena spune:

hello deci ne-am mutat inapoi aici?bunnnn..
de asta linistea asta pe fb.

sa va intreb ceva:ce planuri aveti pt ziua strengarilor?petrecere mare sau restransa?si cel mai important ce cadouri le luati?noi vom face taierea motului acasa si la restaurant pranzul probabil,la cadou habar nu am,dar am programat o sedinta foto cu noi 3(asta nu ar fi chiar cadou),alte idei nu am..vo ce ziceti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Magdalena, eu cadou nu ii iau, din 2 motive: 1) oricum ii iau aproape in fiecare saptamana cate ceva, nu simt nevoie sa=i iau ceva fix de ziua lui si 2) e prea mic sa inteleaga ca e ziua lui si ca trebuie sa primeasca ceva fix in ziua aia.

Legat de party, eu ma gandeam sa inchiriez un local (tre sa ma interesez ce localuri pt pitici sunt in Buc), unde eventual aduc o firma de catering. Ca invitati, familia, prieteni f apropiati, si puradei. Insa trebuie sa vad exact cat m-ar costa. Acasa nu pot face ca nu avem loc, asa ca e musai sa fie rost de ieseala :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Noi acasa vom face paranghelia cu nasii, ceva rude si f putini prieteni (adica restrans). Cadou inca nu stiu, cred ca ii voi lua o buburuza ceva din aur (asta-mi vine acum in minte) si la fiecare aniversare pana la 18 ani ceva de genul asta (cam cum sunt cele de agatat la bratari). Trebuie sa ma concentrez si sa-i scriu o scrisoare :)Am citit undeva asta, cate o scrisoare la fiecare aniversare pe care sa i le dai copilului tot asa, cand e adult (dar recunosc ca rar ma pocneste talentul la scris). Altfel, o jucarie ceva (lui David i-am luat un tobogan la 1an)
Ce frumoasa zi e e azi! abia am reusit sa bag pitica in casa,dupa ce a trebuit s-o las si prin iarba (care e cam uda totusi) ca s-o guste si ea nitel :) Apoi a trebuit sa dam noroiul jos si acum doarme frumusel la soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_d_i spune:

Felicitari Dana! Trebuie sa recunosc ca m-am cam pierdut printre randuri, nu de alta, dar nu ma asteptam sa vad ca scrieti din nou... Eu va citesc tot timpul si, sincer, am fost un pic dezamagita sa vad ca nu prea mai impartasiti si aici din intamplarile voastre zilnice(cum faceati cu cateva luni in urma, cand va citeam pentru prima oara).
Ma bucur ca ati revenit :)
Va doresc o saptamana frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Tala buna ideea cu scrisoarea, eu i-am cumparat un album de ala pt bebei in care se completeaza toate chestiile din primul an si la sf este o scrisoare de la mami si una de la tati si sper eu ca pana face copilul 18 ani sa apuc si s-o scriu ca am si eu talent la fel ca tine
a_d_i ma bucur ca ai revenit, sper sa scrii mai des de-acum ca s-a mai animat putim atmosfera
Dia distractie placuta in vacanta! Sper sa le placa si fetelor si sa va intoarceti cu multe amintiri frumoase

Noi nu facem party pt pitic din acelasi motiv, e prea mic sa-si dea seama ce se intampla asa ca fix pe 4 cand face anisorul o sa-i luam un tort sa sarbatorim noi 3, cand mergem in Ro probabil o sa-i mai faca unil si maica-mea ca deh... isi vede nepotelul live si tre sa-l sarbatoreasca si apoi cand venim din Ro o sa-i luam motul dar numai noi si nasii. La cadou inca nu ne-am gandit.

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Eu stiu pe cineva care ii ia baietelului www.bebejucarii.ro/activitatiaerliberbebe-detalii/Jucarii_Gonflabile-Happy_Hop-B33017_prod_MTc%3D/" target="_blank">asa ceva chiar daca stau la bloc. Mi-ar placea si mie (desi nu stiu cat de suportabil e zgomotul de la pompa aia), dar nu am bani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

Tala, esti geniala, ca de obicei! Cand eram gravida, imi promisesem ca-i scriu o scrisoare dupa nastere, insa m-am luat cu una cu alta si am omis. Insa asta cu o scrisoare/aniversare e geniala! O s-o fac! multam de idee

Multumesc Adi! Ma bucur ca ne citesti.. dar de facut, ce mai faci?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_cp spune:

hahahah, zgomotul l-as suporta, Tala, dar unde naiba sa pun ditai dihania???

Mergi la inceput