Bobocei de septembrie-octombrie 2012!(5)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Stella ,Dumnezeu s-o odihneasca pe bunica ta ,iar voua sa va dea putere sa treceti peste necaz!
Kytana,incubatorul va ramane si cosmarul vietii mele,prima data cand l-am vazut pe Mihnea era la incubator,o mogaldeata mica care cauta cu gurita si avea piciorusul si mana dreapta invinetite de erau mov inchis,n-am sa uit niciodata cum n-am sa uit nici momentul in care l-am gasit plangand in incubator si cand i-am vorbit s-a linistit,cu momentul asta am si poze ,ooof bine ca sunteti bine si a trecut totul,va imbratisez.

La multi ani celor ce poarta numele Andreea sau Andrei!La multi ani boboceilor nostri care poarta numele Sfantului Andrei!

Nu mai nominalizez ,ca nu mai am tinere de minte si nici timp sa-mi deschid 2 pagini,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Am fost afara, zici ca-i primavara, tot sa stai.

I-am dat dimi f putin baby drink si a facut kk de 2 ori pana acum, imi pare rau ca n-am incercat mai demult ca nu-l mai chinuiam cu supozitor.

Despre adormit, chiar daca acum ii adormiti pe voi/in brate/pe picioare, inainte de a-i pune la somn e bine sa faceti un gest sau niste cuvinte, totdeauna aceleasi, ca sa le asocieze cu somnul, va fi util mai tarziu cand veti face schimbarea, isi vor gasi mai usor echilibrul. Eu il pup pe frunte apoi il mangai pe capusor. Seara dupa baie cand e agitat si nu poate adormi, ii fac asa si se calmeaza imediat, e testata treaba.

Foloseste cineva apa de la chiuveta fiarta si racita pt bbei? Ce stiti de asta?

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Mirabela, eu folosesc Bucovina fiarta. Si-asa are ea balauri in stomac, nu vreau sa ma risc.

Am fost si noi afara, vremea superba, 16 grade. A dormit 30 min apoi s-a pus pe urlat si a trebuit s-o iau in brate. Nu se oprea asa ca am venit acasa. La noi mai mult dureaza imbracatul, coboratul si montatul carutului decat cat stam afara. Nu vrea in carut si pace, plange pana nu mai are aer!
O sa-mi iau un baby carrier de la o mamica de piersicuta, freedelia. Ea sta in Shanghai si in ianuarie vine tatal ei in tara si trimite prin el. In vara a adus wrapuri pt pietsicute si mi-a parut rau ca nu i-am comandat si eu. Acum o sa-mi iau un carrier. E gen Manduca, dar la o treime din pret. Asta e site-ul ei: http://wearmemommy.com/ergonomic-baby-carrier/ si are poze si aici: http://m1105.photobucket.com/albumview/albums/WearMeMommy/IMG_4996.jpg.html?o=28

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

La multi ani, Andreelor si Andreilor! Azi a primit si Matei primele urari, pt ca il cheama si Andrei

Noi am stat pe terasa azi, cam o ora jumate el, eu mai veneam pe la el, ca dadeam si cu aspiratorul. Am fost singura azi si a trebuit sa-mi ocup cumva timpul. Bebe s-a bucurat de aerul curat dar n-a dormit. Mai apoi, l-am dus si in port bebe pe afara, prima oara am iesit doar noi doi, tot n-a dormit, apoi a inceput sa se foiasca si am mers cu el la nasi. Abia la 5 fara un sfert a adormit si el, si vad ca a trecut faimoasa juma de ora si tot doarme in landou. Partea naspa e ca de trei nopti incoace Matei nu mai e un ingeras care papa si adoarme repede la loc, papa si ramane treaz, cu ochii cat cepele si daca il pun in pat sa doarma miorlaie. Asa ca am inceput si eu noaptea sa-l legan, sa merg cu el prin casa Ce ma fac daca nu mai dorm nici ziua, nici noaptea? Ma obisnuisem sa nu dorm deloc ziua, pt ca noaptea era cat de cat ok Mai vad cum doarme pana luni si voi vorbi cu medicul pediatru..

Mda, da semne de trezire... ultimul lui somn se incheiase la 9 dimi!

Mirabela, eu folosesc apa de la robinet, nefiarta pt baita si niciodata n-a facut vreo iritatie. Pt bibe apa plata fiarta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Stela, la multi ani pt Andrei! Nu stiam ca-l cheama si asa.

Pt baita tot apa de la robinet folosesc si eu, nefiarta. Bucovina fiarta pentru lp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Eu folosesc doar apa fiarta de la robinet,iar cand nu am decat fierbinte(o tin in termos) ii pun apa Dorna plata,pana acum nu a avut nimic,iar la baita tot apa de la retea .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Eu sunt varza de oboseala, ieri Naty a dormit toata ziua, aseara a adomrit pe la 11:30,destul de bine, s-a trezit la 3:00 apoi la 5 si pana la 7:30 s-a frichinit.
Intre timp, pe la 2:00, Stefan a facut febra de 39.7 asa ca am stat calare pe el cu frectie, sosete ude si alte kkturi, noroc ca a fost soacra ma mine cateva zile si a stat ea de veghe cu el iar eu in camera cealalta cu Naty.
Maine pleaca soacra acasa, sper sa nu mai faca Stefan febra sa ma pot descurca cu amandoi.

Azi am iesit afara cateva ore iar Naty a tot bocit la fel a facut si pe seara,a adormit numai 20 min.apoi treaza si tot asa... of, of .. asa as dormi un pic

Eu le fac copiilor baie cu apa de la robinet iar lui Stefan ii dau apa de la robinet dar ultra-filtrata de la vecinii de jos

O seara linistita.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

La multi ani Andreea,Andrei,Adriana,Adrian .... cele ce sarbatoriti in familie aceste nume.

Eu ma simt fiind Andreea si bb mic Andrei si va multumesc pentru urari.Va pup si multa sanatate si fericire alaturi de soti si puiuti va doresc si voua.

Am avut o zi plina si sunt cam obosita...

Pe maine....

ANDREEA,mami fericita de Andrei (22.09.2012)

http://lb1f.lilypie.com/arhLp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Innebunesc, am scris un mesaj imens, in stilul meu si mi s-a blocat calc, mi-a scris entering sleep mode, singura solutie a fost sa dau restart, iar acum ia mesajul de unde nu-i Doar va salut, ca mor de nervi si e si tarziu rau... Of!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Multumesc fetelor pt raspunsuri, ma refeream la apa de baut pt bbei, la bibe sau la ceai, apa de baie o folosesc ca atare.

Eu stiu ca Sf Adrian e pe 26 august, noi n-am sarbatorit piticu' acum.

Stella o fi avand el ceva, si al meu se mai agita uneori noaptea dar isi revine la normal in 1-2 zile.

Ramona cam asa am avut si eu zile sapt asta, acum a trecut, sper sa treaca repede si la tine.

Pe unde umblati fetelor?

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput