Prima intalnire cu copilul- Cadoul ideal

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Manuelita spune:

scuze, nu stiu de ce am scris cu atatea greseli, sper sa fie de la tastatura, nu de la mine :)

Sunshine, la noi era scris "1 copil", nu se zicea "de care" :) Dar era prin 2008....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Manuelita spune:

Si ma bucur evident ca a fost asa :).
Oricum mie mi-au zis "n-avem baietele mulatru, dar avem o fetita de etnie inchisa la culoare". :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Aham, inteleg......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Manu, cat timp a trecut intre primirea atestatului si prima intalnire cu fetita voastra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iridessa spune:

Pentru prima intalnire este bine sa stii componenta familiei AM, inclusiv alti copii aflati in ingrijire, eventuale alergii ale copiilor. Dulciurile, fructele, sucurile sunt cele mai indicate, depinde mult de varsta copiilor. Si jucariile si cartile sunt foarte bine primite.

Intr-adevar, inainte de a hotara ca mergeti mai departe in procesul de potrivire este bine sa fiti rezervati, inclusiv cu cadourile.

Noi am mers cu fructe, bomboane, sucuri naturale si flori pt AM. Pentru fetita mai mare crescuta de AM am cumparat si cateva carti potrivite varstei ei, iar pentru micuta noastra o jucarie de plus si o carticica. Si martisoare tuturor, pt ca era in jur de 1 martie.

Apoi, cu ocazia urmatoarelor intalniri, am mers cu alte jucarii, carti, jocuri si hainute pentru fetita noastra si fructe, dulciuri, sucuri si ceva alimente pentru toata familia.

Cartile le-a invatat pe dinafara in scurt timp , iar hainutele au pus bazele unei mari cochetarii! Pentru ea a contat mult sa stie ca toate acele lucruri erau pentru ea... si ca veneau de la noi (ne place noua sa credem).

Mergi la inceput