Piersicute de iulie august (12)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Neata
Haideti la

Porumbita - va doresc concediu frumos, sa va detasati de tot

Balanta - au ajuns girafele? Le molfaie?

Freedelia - suna bine autodiversificarea. Tin minte ca la 7 luni pe mine m-a certat dr. pediatru ca nu ii introdusesem carnea si oul. Evident ca am schimbat dr.
Cand a inceput sa manance mancare normala cu lingurita/ furculita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna dimineata!
Porumbita,concediu placut,ma bucur ca v-ati decis sa plecati totusi

Ma speriati cu Pufies .Inca nu ma pot pronunta ca nu am folosit decat 2.Vad ca singurele scutece de care nu s-a plans nimeni,sunt Libero.De ce nu se pot gasi oare mai usor?Eu am vazut numai la Auchan,numai de la marimea 4 in sus,si e foaarte departe de mine...

Fetelor,pentru mine visul de a alapta,devine incet dar sigur un cosmar!In loc se se imbunatateasca situatia,e tot ma greu .Aseara a stat atarnata vreo 2 ore.Ma dor sanii foarte tare.Plus ca de vreo 3 zile sta foarte putin la san,cam 2-5 minute,si dupa o ora urla iar.Plus ca iar nu sta pusa jos.Este vre-un puseu?Regres total si cu somnul de noapte,de la adormit la 10,iar adoarme la 12,si se trezeste la minim 2 ore.Inainte primul somn era de 3-5 ore .
S-a trrezit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Muraturica, Michelle multumesc de cafea, o sa servesc de la amandoua portie dubla ca iar sunt restantanta la capitolul somn.

Michelle pe Ana o iau dupa masa de pranz de la gradi, asa reusesc sa stau cu ea afara mai mult, fiindca somnul de pranz il are pe la ora 15,00.

Intre timp, Ana a racit din nou asa ca iar am facut nopti albe..
Ieri am iesit cu cel mic afara, era asa frumos, insa am reusit sa vin nervoasa acasa datorita proastei educatii a unora. Dupa ce cu greu a adormit cel mic, la capatul unei strazi, in apropierea trecerii de pietoni, am fost nevoita sa cobor cu caruciorul de pe trotuarul ocupat de masini. Chiar cand ajunsesem la trecerea de pietoni, o "doamna" super nervoasa din spatele meu, a inceput sa claxoneze in disperare ca sa merg mai repede, ca o incomodez. S-a trezit urland efectiv cel mic, de imi venea sa o strang de gat.


Porumbita concediu placut.

Ada, te inteleg ca esti cu gandul la mare si a soare. Si noi tot asa...
Am profitat de ofertele early booking existente la firmele de turism in aceasta perioada si am facut rezervarea pentru doua saptamani, in luna mai in Grecia, in Creta.
Si am cumparat si biletele de avion pentru Viena, in luna august, acum caut hotelul...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

'neata mamici.

balanta- spune-mi si mie de unde ai comandat jucarii cauciuc...a mea vrea sa mestece toata casa....

folositi detregent special pt vase/biberoane???

de ieri scuipa de zor...si ne apuca cu manutele de fata

maine ne vaccinam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

valy, eu am comandat de la farmacia tei astea:
https://comenzi.farmaciatei.ro/product_info.php?products_id=10028014
https://comenzi.farmaciatei.ro/product_info.php?products_id=10028015
https://comenzi.farmaciatei.ro/product_info.php?products_id=10026335
https://comenzi.farmaciatei.ro/product_info.php?products_id=10026339
https://comenzi.farmaciatei.ro/product_info.php?products_id=10026321
un timp am folosit detergent de la nuk pt curatarea biberoanelor. apoi am trecut pe detergent de vase fairy, dar imi distruge mainile asa ca am comandat asta:
https://comenzi.farmaciatei.ro/product_info.php?products_id=10026245
fetita ta mai face kineto pt plagiocefalie? (sper sa nu te confund )
kimmy, sunt si fete multumite de pufies, dar mie libero mi se par incomparabile. cum ziceam, le iau de la real.
ada, da, ai mei bb-i fac kineto, dar sunt abia la inceput.
nu ma ispiti cu vacante exotice iarna. imi amintesc cu jind ca acum doua ierni, de craciun, eram in maldive. cred ca acolo e unul din cele mai frumoase locuri de pe pamant.
cine stie daca mai ajung vreodata acolo...
maria, si eu patesc sa nimeresc trotuare blocate de masini si sa fie nevoie sa cobor carutul .
michelle, maine ajung jucariile. abia astept!

ai mei "se bat pe centrul de joaca". ar vrea sa stea amandoi, toata ziua. nu incap deodata, ci doar pe rand. de la 6 luni incolo vreau sa le iau inca un centru de joaca. aveti ceva sugestii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata si de la noi,
Muraturica,Michelle,multumesc si eu pt cafea.si eu am nevoie de vreo 2 ca-s praf din nou.
Dau si eu felia de tort de ieri,inainte sa-l mananc pe tot.multumim mult pt urari!
Ana,a fost ok sa zicem..zborul it-ro e de nici 2 ore si au trecut inainte sa ma simt foarte obosita dar taica-su vrea sa ne vedem peste cateva luni in Abu Dhabi si vor fi vreo 8 ore in care trebuie sa-l tin pe pitic in brate..inca ma mai gandesc..
Kimmy si noi suntem intr-un puseu sau ceva...si pe mine m-a zapacit.iar nu mai stiu cate treziri am avut peste noapte,sper sa fie doar o faza.
Maria,sanatate multa fetitei!
Roxypuy,eu am vazut libero si in cora,n-am fost atenta,insa,sa vad ce numar.azi trebuie sa trec din nou pe acolo sa cumpar un cearceaf de imbracat salteaua si am sa ma uit mai atent.
Porumbita,vacanta linistita!
ma duc sa mai citesc din urma si revin
zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

balanta-nu mai face kineto.unde mergeam erau cam mafioti....3 dr mi-au spus s-o las in pace:neonatoloaga,dr jianu,dr carstoveanu .
s-a rezolvat de la sine. mai are putin falcuta dreapta mai mare...dar se va rez si asta.si cu piciorusul sper sa fie la fel vom vedea cand merge..cum se prezinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Neata fetelor!

Kimmy, Balanta multumesc pt compliment... si mie imi place noua tunsoare.
Balanta: ce chestie, mie Pufies imi plac ft mult. Libero nu am incercat inca pt ca nu am Real sau Auchan in apropiere, poate dintr-o conjunctura sa ajung sa iau.

Eu sunt cam obosita si asta se simte seara cand la ultima masa nu prea am lapte, iar pitica plange. Mi-am dat seama aseara dupa ce am mutat-o de 4 ori dela un san la altul si tot plangea ca nu mai venea nimic. Stiu toate metodele de crestere a lactatiei dar vad ca nu mai functioneaza, iar cu riscul de a imi lua multe rosii in cap aici, dupa 4 luni de alaptare exclusiva, eu nu mai am nervii necesari sa o tin cate o ora - doua la san. Asa ca daca problema persista ii voi da cate un biberon de LP seara la culcare ca supliment dupa ce mai trage de la ambii sani. Om vedea. Am vreo 20 pungute cu LM la congelator dar le-as pastra pt diversificare ca atunci sigur nu o sa mai am chef de pompa.

Dana, Iuli, Diana, mai intrati si voi ca va simt lipsa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

de ceva vreme ma chinui sa intru sa las cate un coment la pozele din albume insa nu reusesc,am ajuns abia pe la jumatate..Aruba esti tare frumusica,ti-ar sta bine oricum
eu nu am curaj sa ma tund desi mai am par pentru doua spalari.sincer sunt ingrazita,n-aveam eu nici inainte mult par dar acum e jale,zici ca-i matura,s-asa il tin doar in coada..e ca naiba
Ada,tari calde,plaja,si eu visez cu ochii deschisi..
Ioana,sanatate multa!
Valy,si eu m-am trezit cu manutele piticului pe fata azi,cred ca incerca sa-mi si cante:buna dimineata te iubesc..:))(visez)
e fantastic sa-mi incep asa ziua!
Noi am folosit pufies nr 3 si am fost ff incantata de ele,acum abia am inceput nr 4 si de dimineata iesise pipi din scutec,sper sa fi fost doar un accident


Mergi la inceput