Piersicute de iulie august (12)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Porumbita condoleante.imi pare rau ca s a terminat asa.dumnezeu sa va dea putere sa treceti peste aceste momente dificile.eu zic ca dupa asa perioada agitata v ar prinde bine sa mergeti undeva sa va mai rupeti de toate Astea.eventual nu aveti cum sa o duceti si pe soacra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Porumbita -- condoleante, pacat ca dupa atata chin atat pentru el cat si pentru familie, s- a terminat prost... Grea dilema cu plecarea, chiar nu stiu ce as face...

Clay -- eu cu jane pe la 7 luni am inceput. Daca ai sa te uiti in pozele de la semnatura, ai sa vezi ca eu o tineam in Bumbo pe masa cand mancam noi. Si ea oricum se intindea dupa toate cele, si ce prindea baga in gura, asa ca a fost usor. Dar sa nu te astepti sa manance, e mai mult o joaca, o explorare, nici gand de inlocuit vreo masa de lapte... Jane pana la vreo 15 luni sugea la 3-4 ore zi/noapte...


Roxy -- da, carrierele mele asa sunt testate, la 12 kg, DAR eu am purtat-o pe Jodie in vara de dupa ce a implinit 4 ani de multe ori, pentru ca era World Expo in Shanghai si era foarte mult de mers si spre sfarsitul zilei obosea. Avea atunci spre 20 kg.

Va pup si va urez o zi minunata (ca la voi abia incepe...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Porumbita -- condoleante, pacat ca dupa atata chin atat pentru el cat si pentru familie, s- a terminat prost... Grea dilema cu plecarea, chiar nu stiu ce as face...

Clay -- eu cu jane pe la 7 luni am inceput. Daca ai sa te uiti in pozele de la semnatura, ai sa vezi ca eu o tineam in Bumbo pe masa cand mancam noi. Si ea oricum se intindea dupa toate cele, si ce prindea baga in gura, asa ca a fost usor. Dar sa nu te astepti sa manance, e mai mult o joaca, o explorare, nici gand de inlocuit vreo masa de lapte... Jane pana la vreo 15 luni sugea la 3-4 ore zi/noapte...


Roxy -- da, carrierele mele asa sunt testate, la 12 kg, DAR eu am purtat-o pe Jodie in vara de dupa ce a implinit 4 ani de multe ori, pentru ca era World Expo in Shanghai si era foarte mult de mers si spre sfarsitul zilei obosea. Avea atunci spre 20 kg.

Va pup si va urez o zi minunata (ca la voi abia incepe...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata si poftiti la cafea calda cu lapte.
Pe Aurora a apucat-o cheful de joaca pe la 5 si acum dupa ce eu mi-am luat gandul de la somn, ea doarme linistita. A mancat la 2 si la 5 si de aici cheful de joaca. In mod normal avea mese la 3 si la 7 si dupa ultima se mai punea pe distractie si povesti. Nu ma plang atata timp cat sunt mamici cu treziri mult mai multe.
Nu stiu cum e pe la voi, dar aici e o vreme groaznica. E ceata si foarte frig. Ieri nu am iesit si cred ca nici azi nu se poate. Mi-e tare ciuda ca noi stateam cate trei ore pe afara. Aurora dormea si eu mai schimbam putin peisajul. Abia astept caldura din nou.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

mi-a spus asist ca e diferenta doar de producator...si ca asta nu are tulpina pt hepatita,care se face la 6 luni si ca n-are rost sa dau 200ron pe infanrix.

roxy-ati avut ceva reactii de la pentaxim????

noi de ieri scuipam de zor-e tot o bala si o saliva...se distreaza la maximum.
ii cade perisorul de pisica-e tot un smoc prin casa. cred ca a si inghitit...
in rest joi la vaccin...azi mergem la IOR -sa dam la rate paine, ca e frumos afara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

se buriceste sa se ridice in fund-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Buna dimineata .Noi am dormit ca doua purcele pana la 10.Am avut o noapte horror,cu multe treziri,ca am dormit cu amandoua in camera.Pe la 2 m-am trezit cu o durere de cap sfasietoare.Nu am rezistat si am luat un algocalmin .La 8 am pregatit-o pe Timi pentru gradi si m-am bagat inapoi in pat .
Sa ne tineti pumnii ca azi testam alte scutece.Mai mult de nevoie,ca ne este peste mana sa cumparam Huggies.La noi se gasesc mai greu.Asa ca azi pentru prima data Pufies.Sunt moi,subtirele,nu put,sa vedem cum reactioneaza cu kk,ca la Emma acolo e problema

Off,Porumbita,condoleante!Eram tare optimista ca totul se va termina cu bine.Sa se odihneasca in pace!

Aruba,mie-mi place tare mult cum iti sta parul.Am avut si eu bob inegal,mai scurt.Ma tot gandesc sa ma tund ca stau intr-una cu parul prins in coc cumva...si cadeeee.

Ana,multumesc de sfaturi.Abia dupa ce ai scris,mi-am dat seama de anumite chestii ,pe care le fac mai degraba de robotica ce sunt,si nu incerc sa corectez.

Of,as mai avea de spus,dar se plictiseste si striga de mama focului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata,
Muraturica multumim de cafea
dau si eu o felie de tort virtual pt moment ca ma apuc de el un pic mai tarziu.azi Mattia are 4 luni
La multe lunite si anisori si Oanei Maria si Ilincai Maria!
Roxypuy,multam pt reteta.pai eu va astept, sa va trimit fiecareia pm cu nr meu de tel,sau il pun pe mailul comun pt cateva zile?
zi frumoasa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Salutare!
Am reusit sa citesc totul din urma. Nu am mai intrat de multicel.
Porumbita condoleante!-i merge.
Va dau si eu o felie de tort pt cele 4 luni ale lui Tudor de ieri.
MIercuri ne ducem si noi la pediatru sa facem vaccinul + masuratorile. Inca nu stiu pe care din cele 2 vaccinuri sa le fac: Infanrix (la 2 luni tot infanrix am facut) sau pentaxim. Pediatra mi-a zis ca nu conteaza ca sunt la fel practic.

Am dat-o in bara cu inceputul diversificarii. Initial am incercat cu morcov crud suculet. Nu i-a placut de loc. I-am bagat si un pic de mar, nimic, a luat cateva varfuri de lingurita insa l-a durut burtica, a avut multe gaze si a fost f agitat zilele trecute. Am renuntat la suc din morcov crud, e clar ca nu-i merge si ieri i-am dat zeama de la supa de legume(morcov, telina, radacina patrunjel, pastarnac, ceapa) si i-a placut si e ok si cu butica. Nu-i mai dau nimic crud pana pe la 6-7-8 luni. E prea mic pt asa ceva. Pare ca varianta spusa de Fleur de diversificare e mai buna pt stomacelul bebeilor. o sa-l tin saptamana asta numai cu zeama asta si apoi de saptamana viitoare ii bag incet incet cate o leguma pasata, una noua la 3 zile. Mar ii voi da copt atunci cand il voi introduce.
Vreau sa-i schimb si laptele, sa trec de la Lactana pre la lactana 1, dar sa vorbesc maine cu doctorita sa vad ce si cum.

In legatura cu statul afara, eu il tin zilnic 1.5-2 h.
In rest am uitat ce s-a mai discutat. A, l-am cantarit ieri pe Tudir si are 7 kg la 4 luni.
Bye

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

multumesc de cafea.
- azi noapte s-au trezit amandoi la 3: eric gangurea si dadea din picioare, iar marc se intocea la 180 de grade; cumva am avut impresia ca ei credeau ca este zi, nu noapte. l-am luat pe marc si l-am dus la tat-su in pat. eu l-am luat pe eric in pat si ce sa vezi, isi scotea suzeta constant si se enerva ca nu putea sa si-o bage la loc in gurita. intr-un final am adormit amandoi.
- despre vaccinul bcg: ai mei au facut dintr-un lot de canada, nu de danemarca.
- despre scutece pufies: am luat si eu un pachet si am fost f f f dezamagita: sunt prea subtiri si se umplu de pipi intr-un mod pe care eu nu stiu sa il descriu (si nu-i vorba ca nu schimb des scutecul: il schimb la fiecare 3 ore pt pipi si cand fac caca, de fiecare data)...de caca nu mai zic: iese lejer din el si pateaza body-ul. asadar raman la libero pt amandoi bb-ii.
- le-am comandat si eu azi cate o girafa sophie si ale jucarii din cauciuc natural, ca ai mei sunt mari rontaitori. multumesc, michelle ca ai zis de sophie si implicit de cauciuc natural.

porumbita, condoleante.
aruba, iti sta f f bine cu noua tunsoare.
ali, din pacate eu nu mai am lm. suntem doar pe lp.

Mergi la inceput