Piersicute de iulie august (12)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Neatza,

Noi nu mergem la parada.

Micul s-a trezit din ora in ora azi noapte si finala la 8.30 . M-as duce pe la ikea o tura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata si multumim de cafea Kimmy.
Fleur mersi mult de reteta. Ali, scuze ca te chinuim aici.
Iuli ma bucur ca ai revenit si ca suntem toate de acord ca nimeni nu detine adevarul absolut. Normal ca fiecare face ce considera mai bine pentru copil. Sper sa fie totul in regula cu Mihaita si sa fie doar intr-o faza in care papa mai putin. Cred ca daca ia in greutate si cauzele medicale sunt excluse, e ok.
Nu mai retin acum daca mai vroiam sa raspund cuiva, dar mai revin.
Noi suntem odihniti, bebele a dormit super bine. Azi suntem cu treburi in jurul casei si musafiri pe seara.
Mi-e cam rusine cand vad cate mancaruri faceti voi. Eu nu ma pot lauda cu nimic, aseara am comandat pizza.
Am facu aseara prima baita in colacel. Bebe a fost uimit si incantat. Din pacate colacelul avea o mica gaura si a reparat-o sotul. Nu cred ca e vina Mirelei care ii distribuie pt ca a venit in punguta lui si ma gandesc ca ea nu verifica toti colaceii. Mai degraba chinezii care ii produc. Oricum, ma bucur ca l-a lipit sotul.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Carmen -- Uite linkul, scuze de intarziere -- http://m1105.photobucket.com/albums/WearMeMommy/?src=www?pbauth=1_uLEBonVPfaLdh1h3YMYz2SmSDdPXrlNB8NyysZ4kkIDsvlKGOOcFNCaRrS904SLAEtjDh9vrWx%2FqS%2FxXFjH30HQujy%2Fexe0u2VL4rynXPj4zzquKVOXOrv%2FVsZzff%2FAtXskphySe929y%2BwXC8U%2BvmdKZx%2FiFgxZ3w6yJxNkEK74%3D

Si aici linkul la siteul meu: www.wearmemommy.com

Sunt curioasa, ce face o formula de lapte mai buna fatza de alta? Ca tot vad ca spuneti ca nu stiu care e mai buna. Eu cand a trebuit sa iau pentru Jeff cand i-au descoperit problema cu frenul scurt, am stat o ora si m am holbat la diferitele marci si toate mi se pareau la fel...

Noi acum facem bradul... Ce mai trece timpul, mai fetelor...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Si noi o sa il facem sapt asta yupiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Iuli, bine ai revenit!

Brad, noi nici nu avem. Va fi primul an in care vom face, dar peste vreo 3 saptamani.

Ieri bebe a fost agitat de atatia oameni in jur (4).. Poate e doar o faza, dar mi-am pus oricum intrebarea daca ar trebui sa il obisnuiesc mai mult cu alte persoane. Avem sapt viitoare o petrecere, cu el, vedem atunci cum suporta.

Trebuie sa iesim prin oras, s-a trezit.

Weekend placut in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Eu in ultimii ani am cumparat bradut in ghiveci si i-am replantat dupa. Asta voi face si anul asta, dar mai incolo putin.

Am fost pe la ikea, erau si braduti, 130 ron in ghiveci, cam scump...
Am luat baveta tip bluza si gatitor la abur tip fluture, merci de ponturi. Si o salteluta de joaca simpatica foc si destul de mare, parca 125 ron a fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Pus poza, are 118/ 118

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Seara buna fetelor si LA MULTI ANI ROMANIA!!!

Cu scuze pentru intarziere La Multi Ani tuturor Andreelor si Andreilor, foarte gustoase torturile voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carmen_80

Pus poza, are 118/ 118

Mami de Patrick Andrei (21.06.2012)


Pana la urma am ajuns si noi la Ikea. Sa folositi sanatosi tot ce ati luat!

Dupa ce va sta Patrick mai mult pe salteluta, sa-mi spui te rog daca sta intinsa. De ex, cand Vlad e pe burta, e ca un viermisor, se roteste la 180 de grade, ori inainteaza, ori o ia inapoi. Si ma tot gandesc pe ce sa il pun pe podea, sa nu se stranga sub el...

Asa, mi-am amintit, Laura, cum te simti? E asa cum se spune, adica muuult mai rau decat de obicei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Buna fetelor,

Carmen, sa foloseasca Patrick sanatos ce ai cumparat. Babetica-bluza o sa-i iau si eu mai incolo, steamer-fluture pare interesant, ma uit pe site sa vad cum e. Eu folosesc oala-minune cu suportul pt fiert la aburi dar daca o las un pic prea mult se caramelizeaza fundul.

Mai Laura draga, dar din poze Andreiul este dolofanel! Nici n-ai zice ca are probl. cu luatul in greutate, are sunculite mai multe ca Eric (E. are cute doar la picioruse, in rest e compact sa zic asa, cred ca are oase mai grele ). Apropo, cum ii mai merge acum de cand ati intrerupt mancarica? Sau ati reluat-o?

Fetelor, copilul meu de cand cu eruptia dintilor nu mai dormea deloc ziua, dar deloc nici un minut, de la 6 dimineata la 6-7-8 seara treaz. Azi a plans/scancit toata dimineata de durere, gingia de jos tot inflamata, dar din fericire dupa masa de la 12 a adormit si doarme de aproape 2 ore, slava Domnului. Poate si pt ca i-am dat Tylenol, cu o ora mai devreme. Nu stiu, barbata-miu spune ca indop copilul cu prea multe medicamente, cateodata simt si eu asta, pt orice chestie am o sticluta, dar nici sa-l vad ca sufera nu suport. Am rarit homeopatele pt ca nu mi-e clar efectul lor.

La noi a venit iarna veritabila, -14-13, a si nins un pic. De cateva zile nu l-am mai scos afara, pt ca in perioada dintilor si imunitatea lor e mai scazuta. Dar aerisesc bine in toate camerele.

Voi luati brad natural sau artificial? As lua natural dar mi-e frica, daca inhaleaza bebe vreun ac, ca stiu ca se imprastie prin toata casa, oricat as matura/aspira. O solutie ar fi sa iau bradut in ghiveci (mersi Carmen de idee).

Mergi la inceput