Caut o mamica singura

Caut o mamica singura | Autor: secrau22

Link direct la acest mesaj

Buna la toata lumea de pe aici.
Am si eu o povestioara. (scuzati-mi sinceritatea celor ce urmeaza a fi scrise)
Sant un (inca) tanar de 35 de ani din Timisoara. Sant bisexual, si de ceva timp nu am mai avut relatii cu femei. Nu mi-e rusine s-o spun, nu am nimic de ascuns.
Adevarul este ca imi doresc cu adevarat o familie. Am crescut fara tata, si visez la a fi tatal pe care eu mi l-as fi dorit, dar care nu a fost langa mine.
Mi-ar placea sa gasesc o mamica cu un copil, sa ne cunoastem si sa vedem daca ne intelegem, iar in cazul in care este totul ok...sa crestem acel copil impreuna.
Va rog!! nu incepeti cu chestii de genul " bisexualii/homosexualii sunt pedofili, bolnavi si altele de genul asta. Chiar nu e cazul. Sant un om absolut normal.
Imi doresc o familie, imi doresc sa ies cu copilul in orash, imi doresc sa-i ofer tot ce eu nu am avut (si aici nu ma refer la valori materiale, pentru ca nu sunt bogat, si nici nu caut vreo mama cu stare).Cred ca intelegeti voi la ce fac referire.
Mi-as dori o mamica....nu inalta, slabuta. Nu ca as face fitze, dar eu am 174 inaltime si sant slabut, si nah...ma gandesc sa ne potrivim cat de cat...
Este destul de tarziu, si....momentan doar chestiile astea le am in minte si le-am scris aici, pe viitor, daca vor fi intrebari...voi raspunde pe cat posibil, aici sau in privat.

Toate cele bune.

secrau22

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Bun venit
Sunt un aparator al comunitatii LGTB, asa ca din partea mea, numai bine

Vroiam sa intreb un lucru ce mi s-a parut neclar: iti doresti o partenera de viata sau doar o familie? Adica, doresti si sa ai o relatie cu partenera ta, sau doar o relatie de mama si tata pentru un copil?

Cunosc 3 sau 4 cupluri in care partenerii sunt impreuna pt. a avea o familie, dar fiecare are o viata intima in afara relatiei (ambele persoane gay).


-->> Donatii pentru Craciun: Cumpara rame de ochelari ieftine <<-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns secrau22 spune:

Buna, si multumesc de sustinere

Da, pe langa relatia de mama/tata pentru copil, mi-as dori si relatie intre noi, nu am probleme cu asta, insa...poate nu voi putea oferi chiar nivelul dorit (a se citi aici frecventa relatiilor).

O duminica faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Si de ce trebuie musai ca acea femeie sa aiba un copil? Nu vad logica.
Daca acum esti in perioada de intalnit cu fete, ai putea sa incepi o relatie, sa te casatoresti si sa ai copilul tau.
Eu nu cred in sinceritatea postarii tale si nu stiu care femeie cu un copil mic ar intra intr-o relatie cu un barbat bisexual. Daca dupa un an-doi iti vine iar cheful de barbati.... cum ramane cu relatia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui coracora

nu stiu care femeie cu un copil mic ar intra intr-o relatie cu un barbat bisexual. Daca dupa un an-doi iti vine iar cheful de barbati.... cum ramane cu relatia?


Daca era heterosexual, in contextul dat, dupa un an doi pleca cu o alta femeie. Care e diferenta daca pleaca pt. un barbat sau pt. o femeie?


-->> Donatii pentru Craciun: Cumpara rame de ochelari ieftine <<-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Rall, statistic vorbind, sansele de-a fi parasita de un bisexual sunt de 2 ori mai mari (in comparatie cu un barbat heterosexual) pentru ca poate alege atat barbati cat si femei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Scuze, nici macar nu trebuia sa fi postat... Asta e troll (vezi "frecventa relatiilor", samd).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns secrau22 spune:

coracora, fara falsa modestie, iti pot spune ca ma consider mult mai raspunzator (asa cum sint eu, cu pacatele mele) decat barbatul acela heterosexual, care a parasit-o cand avea nevoie de el cel mai mult (atunci cand era gravida sau cand copilul era mic si avea nevoie de sprijin).
Daca nu merge altcumva, poate fi pur si simplu o intelegere (cunosc cazuri, la fel cum vad ca si Rall cunoaste), dar sa fim o familie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tilia spune:

Sincera sa fiu, mie mi se pare dubios rau anuntul, eu as fugi in diresctia opusa, suna mai degraba a ceva ce-ar zice un pedofil. Sau poate sunt eu redusa, nu inteleg de ce un barbat singur, tanar, vrea musai sa creasca copilul altcuiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns secrau22 spune:

Sub nici o forma nu doresc a te jigni, dar cred ca esti redusa (din moment ce si tu ai dubii ca ai putea fi redusa, te rog nu mi-o lua in nume de rau). Voi chiar nu stiti ce inseamna pedofil? Majoritatea cazurilor de pedofili sunt infaptuite de heterosexuali. Doamne Tilia...cum poti crede ca as da un asemenea anunt, pentru a gasi un copil caruia sa-i fac rau ???
Asta imi doresc deoarece am ajuns la o varsta (cu bune , cu rele), si cred ca as ajunge la o varsta prea inaintata daca ar fi sa luam in calcul timpul pana as cunoaste o femeie...pana ne hotaram sa avem copil impreuna, pana se naste copilul...etc.
Eu te inteleg ca tu nu te-ai baga in asa ceva, fiecare le stie pe ale lui, dar de aici pana la a crede asa ceva despre mine....stiu ca nu ma cunosti, dar tocmai de aceea nu ar trebui sa ma judeci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tilia spune:

Te-ai indignat degeaba, nu are nimic de-a face cu orientarea ta sexuala. Pur si simplu mi se pare dubios ca cineva SA CEARA sa creasca copilul altcuiva, in conditiile in care nu e steril.

Mergi la inceput