Filme "europene" pentru copii 9-12 ani

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scarmanus spune:

ML, cum dau eu tarcoale casei din padure , stii tu...
Ma tot strofoc sa ma gandesc ce scene violente are de i-au dat astia asa PG (The Fall, adeca), inafara de scena initiala unde scot un cal mort dintr-un rau, in urma unui accident de scamatorie si care e preambului povestii de altfel, eu imi amintesc de niste filmari fantastice ce te poarta pe tot globul pamantesc, niste costume asisderea, si o poveste fermecatoare care impleteste fictiunea si realitatea. Dar e bine, desigur, sa-l vezi tu prima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Hmmm, interesant, vad (spre sfarsitul articolului) ca in anumite tari limita este si 12/14 ani. Scrie tot aici si de ce americanii il recomanda dupa 17 ani:

http://www.imdb.com/title/tt0460791/parentalguide

Dar cu siguranta ca il voi vedea eu, pare fascinant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Citat:
citat din mesajul lui ML

The Fall este insa (aici) rated (adica numai peste 17 ani este recomandat...





Scuze... am mancat "R"ul de dupa rated in mesajul initial. Rated R = restricted = de la 17 ani in sus.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mistral spune:

Mi-am salvat o lista luuunga cu filme inspirata de ideile voastre.Noi urmarim diferite genuri de filme pe cate o perioada de timp.Filme cu Stan si Bran o perioada,Mr. Bean pana ne plictisim,etc.Nu ne-am propus noi,dar asa se intampla.Intr-o seara(vazandu-l pe Florin Piersic la tv la aniversarea lui) le-am povestit fetelor cum mergeam noi la cinema si ce filme vedeam.Am cautat Drumul Oaselor si ne-am uitat,le-a placut si am ajuns sa ne uitam la toata seria cu Margelatu.Voi mai urmariti filme romanesti?



Mergi la inceput