Branca ursului

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Mastectomie dubla si urmeaza scos uter sau ovare mie nu-mi suna a risc de cancer, ci a tratament pt cancer si in cazul asta o sarcina e ultimul lucru indicat pt ca in sarcina toate celulele au tendinta sa se inmulteasca mai cu spor, inclusiv cele canceroase. Daca exista un pui de cancer inainte de sarcina, aceasta il va ajuta din pacate. Nu putine sint femeile diagnosticate la putin timp dupa nastere. Asa stiu eu, nu sunt medic. Deci poate ma insel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Nu are nici un pui de cancer, nu e tratament pentru cancer, dar are din pacate gena (testat fiindca sora ei a murit de cancer la sin) si i s-a recomandat ca dupa 40 de ani, cind riscul creste exponential sa ii scoata tot. Practic ii reduce riscul cu 90% si ea prefera sa traiasca.

Deci nu are cancer si sper ca nu va avea vreodata. Eu in locul ei nu faceam nici mastectomia, nici restul, dar e hotarirea ei, ea traieste c sabia deasupra capului, nu eu.

Deci nici-o sansa de gasit plafar cu expediere in strainatate. O sa vad pe cine pot ruga din tara, asta e. Multam de sfaturi tuturor. Daca mai aveti experiente cu tinctura asta puteti sa imi scrieti, pina una alta nu o am.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaLary spune:

Buna fetelor am 26 de ani si azi e prima zi cand m-am inscris pe forumul acesta... sper sa lamuriti si pe mine cu o problemuta...din august "lucram" la un bebe si se lasa asteptat :( am mers la dr(nu sunt in tara) si am facut toate analizele de sange, pap-ul si ce a mai zis dr ca trebuie :) au iesit toate foarte bune si pana la un an nu se uita nimeni la tine adica zice ca e normal, ca trebuie sa vina sa nu imi fac griji...am auzit de acesta planta miraculoasa BRANCA URSULUI(BU)si am zis sa incercam sa vedem poate cine stie m-am tot informat si sunt o gramada de mamici fericite in urma tratamentului,am aproape o luna de cand iau tinctura(care am terminat-o) si apoi pastile si eu si sotul meu...problema este ca nu imi vine ciclu am 5 zile de cand a intarziat si am facut vreo 4 teste de sarcina dar negative :( nu stiu din ce cauza ...mentionez ca imi venea de regula la 26-27 de zile dar nimic. s-a mai confruntat cineva cu problema mea v-as ruga din suflet sa-mi raspundeti! multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANI.G spune:

ana bine ai venit

daca ai citit atat de mult despre BU, trebuie sa fi vazut si ca nu e chiar o planta minune asa...
in special pentru barbati NU E MINUNE DELOC !!!
eu o sa repet incontinuu, cum mai intreaba cineva de BU : nu le mai dati sotilor BU !!! macar fara SI ceva pt. protectia prostatei, daca nu va puteti abtine sa nu le dati deloc !

poate nu mai e cazul de tratament la voi in continuare si poate intarzierea ta e un semn bun
multa bafta


Citat:
citat din mesajul lui anaLary
s-a mai confruntat cineva cu problema mea v-as ruga din suflet sa-mi raspundeti! multumesc


edit : ca sa iti raspund la intrebare, da, e posibilsa fie si o dereglare atat timp cat tu aveai deja analizele bune si ai venit totusi cu ceva in plus
cateodata ce-i prea mult...strica

_

PAI1-675-4G/4G-POZITIV HOMOZIGOT
AMH-3.7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaLary spune:

multumesc mult pentru raspuns esti o scumpa :* o sa mai fac maine un test si poate...poate cine stie o sa intru maine sa va comunic indiferent de rezultat v-am pupacit!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaLary spune:

va spun buna la toate dar pentru mine nu e deloc buna am facut azi test din nou si iar a iesit negativ si nici urma de "urati"nu mai stiu ce sa mai cred azi am o saptamana de cand nu au venit si m-am demoralizat de tot cu testul asta de azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANI.G spune:

Ana am sa-ti spun ceva care cred ca nu-ti va placea, pt. ca...crede-ma stiu cum cum e sa-ti doresti, ma lupt de prea mult timp cu asta
Deocamdata e prea devreme sa-ti faci griji, asa cum au spus si medicii
Tot ce ar trebui sa faci...ar fi sa NU faci nimic si sa lasi deocamdata lucrurile sa curga de la sine
Stresul nu ajuta deloc la conceptie, e dovedit asta
In plus ceva "suplimente" luate pot face mai mult rau, echilibrul hormonal fiind ff fragil
Bineinteles ca e ok sa vrei sa stii, sa te cunosti, dar nu pleca stresata la drum, e prea devreme

Totisi, de curiozitate, ce test ai facut ?

_

PAI1-675-4G/4G-POZITIV HOMOZIGOT
AMH-3.7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaLary spune:

multumesc mult pentru raspuns :* azi am facut al 5 test de la intarziere si se numeste "New Test" de la evolu plus nu sunt in tara (franta) dar am incercat si clear blue normal si electronic si la fel negative toate :( incerc sa nu ma stresez dar macar de ar veni menstratia as sti una si buna dar am o saptamana si nici un semn :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carin1974 spune:

De cate ori citesc despre branca ursului imi amintesc despre anul 2011, cand am incercat si eu sa ma tratez dupa ureche cu chestii naturiste despre care auzisem/citisem ca sunt nemaipomenite.
Prin martie am citit si eu despre branca ursului si mladite de zmeur si le-am vazut ca pe solutia miraculoasa prin care voi obtine o sarcina. In aprilie am inceput sa iau cele doua ticturi si parea ca nu se intampla nimic, primul ciclu a venit putin mai abundent dar am crezut ca mi se pare. In mai am fosta la homeopat si mi-a spus ca sunt persoane pentru care sunt ok aceste produse dar nu este si cazul meu si am facut mai mult rau decat bine. Si a avut dreptate: incepand cu luna mai nu am mai avut nici un ciclu normal, am avut sangerari haotice si totul a culminat cu un chiuretaj biopsic in septembrie, cand nu s-a mai oprit sangerarea cu nici un tratament. Branca si mladitele de zmeur au provocat un dezechilibru hormonal major care s-a rezolvat cu greu si in timp.
Nu mai faceti tratamente dupa ureche pe principiul ca ceea ce este natural nu-ti face rau. Produsele naturiste sunt destul de puternice si dati de belele la care nici nu va ganditi. Cereti parerea unui medic inainte de a inghitii leacuri babesti sau minuni naturiste.
Stiu ca o sa sara ca arse fetele pentru care a dat rezultatul scontat tratamentul, dar atrag atentia ca fiecare organism are propriul ritm si reactiile nu sunt aceleasi la toti.

-------------------------------------------------
AMH=0.02
PAI-1 heterozigot, MTHFR C677T heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot
FIV1 septembrie 2012 Athena Timisoara- reusit dar sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaLary spune:

Buna Carin!ma bucur ca mai raspunde cineva care a luat...ma gandeam la situatia ta poate a afectat ca le-ai amestecat BU cu MZ poate trebuia sa iei de un singur fel...zic si eu :( vreau sa te intreb daca tie ti-a intarziat in prima luna si cate zile?eu am o saptamana intarziere dar ma simt foarte ok nu am nici un fel de simptom cum aveam cu cateva zile inainte( dureri de spate ,de sani si de burta)

Mergi la inceput