Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (29)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada eu zic ca faceti gratar de legume da
sa va simtiti bine

noi ne pregatim de ziua sotului care este marti
sa vedem ce facem

si mai vreau azi sa scriem scrisoricile care cei doi mosi
ahahahhaha
eu scriu si ele imi zic ce
va fi o nebunie
ahahahahhaha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

buna dimi fetele ...tocmai ce ma laudat ca e bn dary si iar face moale dar moale rauuuuuu

va o duminica faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:


Laura fierbe-i orez cu morcov si nu-i da lapte. In schimb da-i apa multa sa bea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetelor?

djlaura sanatate Dariei. draguta, dar ce la ce oare face asa moale? i-ai dat ceva ce a stricat-o la burtica? dulciuri ceva? vezi ca prajiturile si unele dulciuri sunt cam nasoale pentru copilasi asa mici, imediat ii da peste cap. ai intrebat pediatrul? macar s-o vada....

ailed ai sarbatorit cu sotul 19 ani/ sau n-am inteles eu bine daca este asa atunci iti urez La multi ani fericiti impreuna! sa fiti sanatosi si sa va bucurati de comorile voastre ce cadouri frumoase ai cumparat la fete

madutza gratareala placuta. si spor la curatenie. dar vezi ca pana la Craciun nu o sa se mai vada nici o curatenie crezi tu ca va tine? cam devreme te apuci, mai lasa. eu o fac, stii ca am mai zis, abia de prin 15 decembrie asa. sa se pastreze atunci proaspat.

somleac asa frumos ai povestit. imi place ca impartasesti cu noi aceste sentimente. si da, Dumnezeu te-a indrumat sa faci asa
vroiam sa te intreb: de ce ai zis ca iti pare rau ca l-ai 'adus' pe Mos Craciun in viata copiilor?

asta este si gandul meu: dans,innot, orice sport...cam spre asa ceva vreau s-o indrum si eu pe Anastasia Doamne ajuta sa reusim. am atatea planuri numai sper sa-i placa si ei ca degeaba mie imi place.
eu am facut handbal 8 ani dar nu a avut cine sa ma impinga de la spate asa ca am renuntat si acum regret.... asa ca vreau sa o dau pe Anastasia la mai multe, vad ce-i place si o sustin.
sporul este cea mai importanta activitate.

toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am bagat pizza la cuptor, buburuza este cu tati afara. am pus filmuletul sa-l ascult si eu pe indelete.

nasul nu mai este infundat, muci nu mai am, am iesit si afara si in ceata si cred ca am facut mai bine asa decat sa stau cu nasul in caldura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

seara buna fetelor

vroaim doar sa va atrag atentia ca e epidemie de rotavirus de vreo saptamana in tara..aveti grija, daca apar simptome de varsaturi, diaree nu stati cu ei acasa, fuga la spital..
au facut apel si la tv acum ceva zile, sunt spitalele pline oki..rugau sa fie spalati copii bine bine pe maini si nu dusi in centre aglomerate\comerciale..
laura, ai grija sa nu se deshidrateze..daca se inrautateste treaba eu zic sa te duci la spital..
e o forma grea, eu am avut o ruda cu un copilas de 8 luni, de 2 sapt se chinuie medicii sa=l puna pe picioare si inca nu se alimenteaza..plus ca nu se administreaza antibiotice cica..

ma bag sa vad si eu filmuletul

somleac, normal ca esti speciala, nu oricine are curajul/inzestrarea de a avea 5 copilasi minunati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

roxy_s nu stiu de la ce este nui dau dulcuri deloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hello




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s



madutza gratareala placuta. si spor la curatenie. dar vezi ca pana la Craciun nu o sa se mai vada nici o curatenie crezi tu ca va tine? cam devreme te apuci, mai lasa. eu o fac, stii ca am mai zis, abia de prin 15 decembrie asa. sa se pastreze atunci proaspat.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



roxy, tot nu te-ai invatat cu mine? de vre-o 3 ani incoace avem aceeasi discutie despre curatenia de Craciun Nu pot decora casa daca nue curata, curata, Cu curatenia asta intru in spiritul sarbatorilor, si daca e sa se murdareasca..se murdareste. Eu spal geamurile acum, tu pe 15 si poate sa dea o ploaue urata pe 23 (de ex) si sa nu se mai vada nimic din curatenia niciuneia plus ca la mine curatenia insemna si scos totul din dulapuri si aruncat, aranjat si asta siiigur se va vedea mult timp de acum .
Nu stiu daca mai ti minte, acum 2 ani cand eram gravi cu Cata mi-am spalat gemurile pe la jum lui Nov ca nu vroiam sa angajez femeie, si bine am facut ca in vre-o 2 sapt nu ma mai puteam misca

cami, daca tu consideri porcul, curcanul si pestele legume...atunci da, am facut gratar de legume

yasmi, tu ce faci ? intri sa saluti si atat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

laura, cum e Daria? cate scaune a avut azi?

Mergi la inceput