Burtici de mai-iunie 2013 (13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

Am pus si eu 2 poze cu burtica si trebuie sa ma mobilizez sa pun si cateva de la ecografii.

Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Citat:
citat din mesajul lui VIOIKA76

Eu lui bebe i-am vazut si cuculetul la eco...

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum15+


inca un boy am zis acum cateva saptamani in urma ca dupa Dragos vine baietel . Abia astept sa ne spui de la amnio ce este






Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

12+ cu minune surpriza
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Vicky ce tare e Maya Sa-ti traiasca sanatoasa, scumpa de ea

Mony, felicitari pt cuculet


M-au cam lasat greturile
Are dreptate cine zicea, ca dupa ce trec greturile revin poftele si incepi sa papi bine. Parca Vio zicea.
Ah, imi era dor sa mananc fara sa am greturi. Dar sa ma pazesc si sa nu ajung asa


Eu nu fac triplul test, doctora din Viena mi-a zis sa fac numai DT si organscreening din sapt 22-24. Atat.

Durerea de cap imi aparu si mie saptamana trecuta, si e adevarat ce spune Vio, e de la tensiune joasa si progesteron. Saptamana trecuta a fost mai rarut cu apa, dar acum beau mai multa apa(vreo 2 sticle de 1,5l) nu mai am dureri de cap.




Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

12+ cu minune surpriza
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

De fiecare data uit sa scriu.

Bun venit noilor gravidute si sedere placuta aici, pana la termen. Dumnezeu sa ne ajute pe toate!




Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

12+ cu minune surpriza
Multumim lui Dumnezeu! Sa creasca sanatos si sa fie cuminte pana la termen de 40s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

Si eu mereu uit sa urez bun venit noilor gravidute!Sarciniusoare si bb sanatosi!

Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

Ce bine arata semnatura mea...inca ma gandesc daca sa trec si numele sau nu...

Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Buna ziua!

Denny, am gresit eu ieri cand am scris - azi am facut 11s5z, dar ecografic am 12s1z :) oricum suntem aproape.

Mony_omv, felicitari pt baietel . Ma surprinde faptul ca iti doreai fetita pt ca din cate am observat printre cunoscuti majoritatea vor baieti. Lasa ca asa o sa fi motivata sa faci si o fetitza. :)

Mcoca, spor la treaba!

Vio, sa stapanesti sanatoasa cadoul! La copiii ce le-ai luat ca eu sunt in pana de idei :(
Sa ne anunti cand te duci la amnio sa-ti tinem pumnii.

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 12s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OdetteDumi spune:

Felicitari celor ce ati aflat sexul puiutilor .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_1984 spune:

Acum sa va spun ce am facut la eco - bb l-a cam chinuit pe domnul doctor pt ca nu a stat locului o clipa si cand se mai oprea din miscat ba era intr-o pozitie in care nu putea masura, ba ridica cate o manutza. Asa ca deja am declarat ca seamana cu Matei care la fel chinuia dr :))

Masuratorile au iesit ft bine si dr mi-a zis ca ecografic totul este ok, sa nu-mi fac griji. Maine dimineata ma duc sa-mi iau si sange.

singura chestie pe care am observat-o si eu si mi-a zis si dr. este ca nu prea are loc. Adica la Matei, la acelasi numar de saptamani avea mai mult spatiu, facea si tumbe. Dr nu mi-a zis de ce, acum trebuia sa astept cateva saptamani pana ajung la dr mea sa vad ce-mi zice. voi ce credeti?

Nu mi-a spus ce este :( a zis ca este prea devreme :((


Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) + 12s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Doina, ma distrezi, eu imi doresc fetita :). Nu stiu ce inseamna ca nu are loc, cum adica nu are loc?? In plus la 12s nu stiu cate tumbe face. Eu cred ca e ok.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput