FIV cu Dr. Dragos Albu 71

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Cri, felicitari! Ai un beta destul de hotarat Asteptare usoara pana la prima eco!

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

cri felicitari ! nu iti mai dau bataita pt testele zilnice pt ca acum trebuie sa avem grija de tine fiind cu bebe la marsupiu. sa fie o sarcina fara peripetii si cu o finalizare frumoasa si urlatoare te asteptam cu inimioara/inimioare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower29 spune:

Salutare,
Fetelor acum am facut analiza si astept raspunsul diseara......
Va multumesc tuturor pentru ca sunteti alaturi de mine. va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

bafta multa Flower!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

Cri...felicitari...ce beta frumos....felicitari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

Cri, felicitari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

Fetele mai am o nelamurire...eu de cateva zile ma balonez foarte mult seara, in special dupa ce mananc - dar nu mananc mult - iar aseara a fost punctul culminant, am crezut ca fac poc, m-am simtit ingrozitor de rau, nu puteam sa ma aplec, nu puteam sa stranut, iar burta era umflata la maxim si simteam ca ma apasa pe intestine.
Oare de ce, sa fie hiperstiumlare, si ce pot sa fac...sunt a 7 a zi de la ET, si a 12 a de la punctie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri_cri_cri spune:

Liza, Qiao, Annika, xoxojojo si multumesc!!! Aceleasi ganduri bune si de la mine pentru voi!
In legatura cu beta...nu prea stiu cum sa-l iau, mare/mic...abia acum ma documentez dar am inteles ca nu e de mare ajutor fara inca o analiza. Dar ca inceput, e ok, nu?

xoxojojo, de ce nu o suni pe Vaduva sa-i spui?
pentru balonare, vezi ca scrie si pe fisa de dupa FIV, poti lua espumisan, daca e insotita de constipatie, ia si duphalac. si multa, multa apa (am inteles ca si in caz de hiperstimulare e recomandat sa bei multe lichide). Dar eu nu cred ca la tine este hiperstimulare ca ai facut FET nu FIV cu embrioni proaspeti, la fet se face stimulare ovariana? intreb pt ca nu stiu....
Si eu am fost putin balonata dar momentan a trecut insa am o mare mare problema cu constipatia si ceva crampe
Fetelor, orice ar fi, daca aveti crampe luati cu incredere nospa, 1 la 8/ore, mi-a confirmat si ieri Vaduva ca nu e ok sa stai cu crampe.
va si tin pumnii!!!!!

-------------------------------------------------
hidrosalpinx bilateral ->laparoscopie->2 IUI-uri nereusite->FIV 1 nereusit-> salpingostomie stanga->FIV 2.....................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower29 spune:

Fetelor pentru constipatie urmati cu incredere urmatorul tratament: dimineata pe stomacul gol luati 2 lingurite de miere si apoi stoarceti o lamaie, o puneti intr-o sticla de 0,5l si o beti si o indulciti tot cu miere. Faceti asta in fiecare dimineata si nu mai aveti probleme. Va spun ca eu aveam probleme grave cu asta si acum este super ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaE spune:

Cri super beta! Felicitari! Ne amuzam noi atunci de cati vor iesi la numaratoarea de la prima eco. Eu zic ca vor fi 2, no more - no less.
Eu nu pot sa mai fiu deloc optimista, cred ca voi sari peste faza cu beta. Doar daca nu ma ia maine pe sus sotiorul meu. De doua zile temperatura bazala a scazut total, mi-a trecut si constipatia deci ma indrept sigur spre o mare roseata in tampoane. Plus ca azinoapte, pe la ora 2, plictisindu-ma am facut un pee test si nici un iz de inrozire nu si-a facut simtita prezenta. Mi-am spus ca data viitoare cand mai fac pregnyl fac si eu un pee test sa vad ca se poate si la mine cu 2 liniute, chiar daca nu fac altceva decat sa le testez testele. Ca ever nu am vazut un test cu 2 liniute, la mine.
Dar mai e o luna pana la Craciun si mai am timp sa fiu cuminte si sa primesc cel mai frumos cadou. Ma bazez pe stimularea de luna trecuta. Inca mai cred in asemenea minuni.

Flower, Xoxojojo si celelalte fete care sunteti in focuri succes, eu ma retrag din tura asta. Si data viitoare promit sa nu mai stau pe langa persoane bolnave, sa nu mai racesc si sa nu mai tusesc - ca de aici s-a produs desprinderea.... ca prinderea a existat, am simtit eu asta.

Pups si super multumesc pentru sustinere

Mergi la inceput