Buburuze de mart-apr2013(10)!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Buna fetelor
Am intrat acum ceva timp si m-am inscris la odisee, dar nu v-am zis mai nimic despre mine:
Este primul copil, e o sarcina obtinuta foarte greu, in urma unui fiv.Deocamdata nu stiu exact ce este bebelusul, la eco de la 12 sptamani nu s-a vazut, la cea de la 14 saptamani avea cordonul ombilical intre picioare, iar la eco de la 16 saptamani a stat doar cu spatele si nu s-a putut vedea. Eu banuiesc ca ar fi fetita, dar sincer nu conteaza ce este, nu am nici o preferinta, sanatos sa fie.

Zmaurica, esti din Iasi? la ce medic mergi?

O zi buna, tuturor fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Citat:
citat din mesajul lui aadina

Buna fetelor
Am intrat acum ceva timp si m-am inscris la odisee, dar nu v-am zis mai nimic despre mine:
Este primul copil, e o sarcina obtinuta foarte greu, in urma unui fiv.Deocamdata nu stiu exact ce este bebelusul, la eco de la 12 sptamani nu s-a vazut, la cea de la 14 saptamani avea cordonul ombilical intre picioare, iar la eco de la 16 saptamani a stat doar cu spatele si nu s-a putut vedea. Eu banuiesc ca ar fi fetita, dar sincer nu conteaza ce este, nu am nici o preferinta, sanatos sa fie.

Zmaurica, esti din Iasi? la ce medic mergi?

O zi buna, tuturor fetelor


Buna Adina,

Welcome!Ma bucur sa vad si buburuza de Iasi. Eu sunt nascuta si crescuta in Iasi, dar pribegita in Bucuresti, de cand cu facultatea.

Sa va fie bine bebeii si veseli si sanatosi!

21+ cu bebe baietel (azi am facut 21 de saptamani,abia am realizat)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zmariuca spune:

Buna aadina,

Da, sunt din Iasi. Merg la dna dr. Neumann, la Medcenter, pana acum ne-am inteles bine . Tu la ce doctor mergi?

Sarcina usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Piscotel la multi ani pentru sot !
Zmeurica felicitari pentru prunica!
Adina bine ai venit, bebe sanatos si sarcina usoara !

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
21 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Zmariuca dau si-un miel pentru botez!

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
21 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Cu finantele pentru carucior zic ca o sa ma descurc in sensul ca fie tot bonusul de Craciun se duce pe carucior si merg de sarbatori la socrii si nu mai trebuie sa pregatesc sarmale si fripturi acasa (deci nici sa cumpar) fie vor cotiza si bunicii (socrii) cu niste bani pentru carucior si atunci mai rama si eu cu ceva din bonus.
M-am gandit la greutate si tocmai d-aia il iau pe cel mai usor (10-12 kg) adica Vector Air ca am 1 etaj de urcat cu el si la mine acasa si la mama acasa si zic ca ma descurc 1 etaj cu aceasta greutate. Daca cumva nu, il pliez si il las in masina si cobor doar cu bebe in brate si gata. Eu o sa folosesc carutul pana la 3 ani si o sa il folosesc pe acelasi si la urmatorul copil si de aceea zic ca e important sa fie unul bun care sa tina 6 ani de folosire in continuu daca ma ajuta D-zeu sa fac bebe nr 2 (Punctuletz) cand face Liniutza 3 ani.

20+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Mai fetelor ce haioase sunteti cu poftele voastre! A trebuit sa ma intrerup din citit si sa dau o raita pe la frigider
Emilia, si mie mi-e drag sa ma uit la filmuletul de la eco. Sper sa primesc unul si la morfo de trim II Cum ti-au iesit analizele?
Zmariuca, felicitari pt fetita!
Piscotel, sa-ti traiasca sotioru!
Pity, ce-am mai ras cu gogosile! Mi-ai facut asa o pofta, ca ma abtin cu greu sa nu-l sun pe iubi, sa il trimit sa-mi caute gogosi
Elenaionascu, mi-a placut idea cu energia si gandul bun
Aadina, bun venit (din nou) si te asteptam mai des!
In ceea ce priveste poftele nesanatoase, la mine sunt legate in general de paine (integrala si cu seminte) cu unt si.... Salam de Sibiu Dar incerc sa imi iau rar, cateva feliute doar. Si mi-e dor si mie de branza cu mucegai Cand imi era foarte rau nu puteam deloc sa mananc ce trebuie (legume). As fi mancat numai mamaliga cu branza, paine cu unt, supe si ciorbe (din fericire) si cremvusti Aa si fructe...
Acum ca imi e bine, am trecut iar pe legume, salate, ciorbe, supe, peste, din cand in cand paste...
N-am un meniu foarte diversificat pt ca sunt foarte multe mancaruri care nu-mi priesc.
Pup!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Analizele de la Fundeni sunt bunicele. Mi-au crescut totusi doza de Clexane la 0.2 alternat cu 0.4 pt ca am cu 5 kg mai mult decat la inceputul sarcinii.

20+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Piscotel soatei! sa-ti traiasca

Emi cel ales de tine este f frumos si imi place cum ai botezat comorile liniuta si punctulet. Sa-ti dea Doamne Doamne si pe Punctulet atunci cand te vei hotari. Imi place de tine si eu am programat bb 2 de cand eram insarcinata cu Robert

Elena sarumana

Zmariuca felicitari pentru fetita cu fustita

de Robert Andrei(18.05.2009) si 22+ Mara Gabriela
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danidani74 spune:

Buna seara, burtici. Cam rar dar pe baricade si noi. . Noi am hotarat sa nu cumparam nimic pt BB pana la 28-30 sapt. De ce? Superstitii de baba. La fel am facut si la prima sarcina. Dar nu ne-am mai putut opri. Am cumparat vrute si nevrute. O gramada de lucruri n-am folosit. De data sper sa fim mai cumpatati.
Cred ca ne-am hotarat ce nume va avea BB. Edward. Dragut, nu?

21+ Edward

Mergi la inceput