Buburuze de mart-apr2013(10)!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela87 spune:

va multumesc pentru raspunsuri..da am fost la medicul care imi urmareste sarcina si a zis clar ca nu e nevoie de cerclaj ci doar sa stau cat mai mult linistita, fara eforturi si sa iau nospa..oricum peste 2 saptamani merg din nou la control..eu nu mi-am dat seama singura ca am putin colul intredeschis asta s-a vazut la morfologia fetala de aceea consider ca este bine sa mergem macar o data pe luna la control..va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Nicole nu iti face griji pentru calatorie va fi ok . Eu cu Miriam la 26 de saptamani am mers cu atv-ul pe dune de nisip in desert si tot in desert am facut carting si am mers pe camila. Am vrut sa fac si scufundari , dar nu am fost lasata. Acuma cand ma gandesc nu as face asa ceva, in schimb domnisoara mea acuma este o adevarata aventuroasa pe toate se catara peste tot si numai vmmm, vmmm o aud prin casa.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
22 saptamani+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Colul asta bata-l vina , vad ca ne face probleme la toate pe aici?? Ma bucur ca sunteti bine si nu tb sa ne lasam. Cum stiti si eu am colul scurtat "dr a zis col de sem III" . Astept pana pe 10 dec cand merg la control sa vedem ce si cum, pt ca noi plecam la Praga pt 4 zile de pe 14 dec si tb sa fim in forma maxima.

In rest, in sf am inceput si eu sa dorm mai bine noaptea, dc ma intorc prea tare spre burta are grija sa nu-i convina si sa protesteze.
In rest.....ne pregatim de Craciun. Eu una zilele astea am fost la cumparat cadouri pt Craciun, ,mai am pt cei din familie si pt fetita cea mare, dar in rest cam gata. Decembrie pt mine este cea mai frumoasa luna din an, dar urasc sa merg la cumparaturi in aglomeratie si prefer sa o iau din timp cu toate.

Pup burticutzele si buburuzele de la caldurica .



Danina 25 sapt cu

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)




Poze DIANA SI REBECCA - POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Despre Praga... E un oras minunat, am fost de 2 ori , o data in August 2 saptamani cu munca si a doua oara in Iulie 3 zile in vacanta. A fost foarte frig in ambele ocazii. In generak 15-18 grade, rar 20 grade. Nu vreau sa stiu cum e iarna. Sa va imbracati bine. Si sa mergeti la turnul lor Eiffel cu funicularul, la labirintul care e tot acolo, la moara de apa din capatul Charles Bridge si Kafka museum care e tot acolo si la Old Town Square (faimosul ceas) neaparat.

20+
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2 alternat cu 0.4, Elevit alternat cu Medyn, Magne B6, Vit C, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pity27 spune:

cadouri, vacanta, yamiii, mi se face pofta de mall.praga....brrrrr...am fost in vacanta la praga in decembrie 2007, imediat dupa Craciun si pana dupa anul nou. nu imi amintesc sa fi tremurat in viata mea mai mult ca de revelionul ala, probabil ca erau zeci de grade cu - si eu am plecat in bagaj ca o floricica cu haine de +2 grade, cate erau la noi. insa trecand peste gerul de afara, orasul arata magnific impodobit de sarbatori, ca-n filmele americane.

Mami lui Tudor 09.09.210 si Ioana, 21+1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Hello!!
Ce liniste pe aici!

Eu am primit rezultatele la analizele de trim II, colesterol si VSH foarte putin marite (am inteles ca e normal in sarcina), in rest e ok. Ma bucur ca stau bine cu calciul si cu fierul. Sper sa o tin tot asa.

Am inteles ca oricum, multe din analize se cam dau peste cap in sarcina si ar fi normal ca laboratorul sa ofere limitele minime/maxime si in functie de trimestrul de sarcina (pe mine ma intreaba intotdeauna in ce sapt de sarcina sunt). Oricum, medicul e cel care decide la final schema de tratament.

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Neata!

Da da Craciunul e cea mai frumoasa perioada de peste an si ptr mine si deja am parte din cadoute cumparate ca sa nu ma stresez in nebunia din ultimele zile. Danina esti de-a mea:)

Gabriela, odihna mult, fara stres si totul va fi bine. La faza cu odihna ar trebui sa ascult si io, dar de unde????

Ariana ma bucur ca vestile sunt bune!

Emilia - film, frumos, as vrea si io, dar deocamdata e un vis; cine stie poate vine Mosu si la mine anul asta:))))

Maine am si io morfologia de trim 2, abia astept, am emotii si o gramada de intrebari cu durerile mele, care daca ma tin asa pana la termen, nu stiu pe unde scot camasa; sper sa fie bine totusi.

Weekendul asta nu am prea avut parte de odihna. Piscot a tinut=o numai in febre 39,40, opti cu multe treziri ptr antitermice si multa apa, ziua miorlaita nevoie mare, ieri niste frisoane, azi vad ca e mai bine, dar inca nu indraznesc sa ma bucur inca, ca febra asta e tare inprevizibila. Doamne ajuta sa scapam fara antibiotic ca asta e ideea. In schimb io's varza de oboseala, azi dimineata chiar ma gandeam cum de nu mi-am pus ceasul sa sune aseara ca sa ma duc la serviciu; am dormit cu stres pana sa-mi dau seama ca de fapt era duminica:))))Sper sa nu uit si in seara asta sa il pun totusi:))

Pupici si sa aveti o duminica linistita!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Danina,cat e lungimea colului tau si de cat timp il ai asa scurt?iei ceva tratament pentru asta?


19+ cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_kiss spune:

Citat:
citat din mesajul lui cos_minutza

Gabriela bine ai venit si sarcina usoara in continuare.Emilia a punctat foarte bine raspunsul la intrebarea ta

Nicole pup mamica si burtica cu fetita plimbareata

Carmensilvia felicitari si sarcina usoara.Poti sa stai si la noi daca vrei, suntem burtici mai mari cu buburuze de mart_aprilie insa te ajutam cu placere

Baby cam scumpa la vedere

zamriuca,elena si tuturor pupici multi

yupi e weekeeeend.amr 1 ora jum si fuguta acasa

Cosmi 20+
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott




Neata mamici dragi:* sunt cam scumpa la vedere ce-i drept dar am niste pitici pe creier acum si sper ca maine sa scap de ei. nu vreau sa intru in detalii prea mult, sper ca maine dupa ce vin de la dr sa fiu a naibii de fericita si sa pot sa va insir aici vrute si nevrute. una peste alta, beau cafea si indop o ciocolatica in mine pt ca fie-miu nu vrea sa miste...inca nu prea s-a obosit in dimineata asta...si ma dispera. ma streseaza cand nu-l simt la ore la care stiam ca misca. off...si incepusem ziua asa bine si cu atata optimism. va pup si chiar daca nu scriu asa des, va citesc in fiecare zi:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmensilvia spune:

Buna fetelor!
multumesc mult pt urari, va doresc si voua sarcina usoara si DD sa va ajute sa va tineti bb in brate sanatosi.
Eu m-am inscris la burticile de martie-aprilie deoarece acesta e singurul deschis.
Cel de mai- iunie e inchis si sincer nu stiu daca il pot deschide moderatorii.
Va pup si sa auzim numai de bine !


Graviduta 14s+
Trombofilie cu mutatii:
-mutatie heterozigota :F V Leiden;
-mutatie heterozigota F II Protrombinica;
-mutatie homozigota MTHFR C677T dar cu homocisteina normala.

Mergi la inceput