Piersicute de iulie august (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

porumbita tinem pumnii!

Fleur, felicitari pentru dintoci! Sper sa scapati cat mai curand.

Mai dar copii astia se vorbesc sa fie agitati in acelasi timp? Ca si a mea a fost ieri agitata. A adormit la 8 si s-a trezit la 9 tipand. Am linistit-o cu greu. Nu mai plangea dar dadea din maini si din picoare de numa numa.

Azi merg sa ii fac gauri in urechi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Si eu beau tot fara cofeina.

ilenutza - nu ne dai si noua retetele?

valy - ii dadeam cateva bilute (4-8) direct in gurita, cand o dureau gingiutele si se calma instant. Cel mai mult a plans 10 minute.
Homeopatele nu se ating cu mana. Se mai pot dizolva in apa.

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/82hpv757d0kzi4t9.png" target="_blank">Clara Ioana (30.07.2012)


michelle- nu e bb prea mic pt bilute??? se poate ineca cu ele???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

si...nici Osanit-nu se gasteste la noi...nu???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

hello! multumim pt sfaturi si gandurile bune adrianadana f dragutz din partea ta ca ai intrat sa-mi impartasesti din experienta ta
suntem mai bine, nu a mai regurgitat mai deloc (nici vorba de lichid colorat), deci ma gandesc k era sange de la sanul meu pt k a iesit laptic cu sange in timp ce sugea, nu dp masa (practic i s-a scurs in coltul gurii, nu apucase sa ajunga in stomac). alaptez in continuare cu protectii, nu am renuntat la ele. o mai pun din cd in cd si fara ele, dar cd simt k trage prea tare sau k devin sf sensibile at le pun la loc oricum acum m-a facut varza cu protectii cu tot mai are episoade de marait la san dar se linisteste repede. ma gandesc la ce a zis fleur ca poate o dor gingiile k roade la degetele de nu se poate a controlat-o buni in gurita si se pare ca urmeaza ceva dintzoci si la noi
n-am mai luat more milk de 2 zile si vreau sa vad dk de la ele era agitata si cu gaze. numai k problema e k e tot constipata si ma gandesc k ar putea sa fie gazele si de la kk care stationeaza pe akolo...asa k nu e o perioada buna sa-mi dau seama dk more milk-ul i-a provocat gazele aseara i-am pus juma de supoz si a facut o tona pana la ceafa all the way am vb cu pediatra si am decis impreuna sa mai amanam vaccinul cateva zile k sa ne asiguram k e in perfecta stare de sanatate, sa nu riscam aiurea. vad k insista cu rotarixul dar o sa-i comunic refuzul.
am reluat galaforul si ceaiul de lactatie pana ma lamuresc cu more milk. mai stau 2-3 zile si apoi incep sa iau cate o pastila pe zi, o fi fost doza de fenugreek prea mare...in alta ordine de idei, acum dimi am constatat k si galaforum contine fenugreek nu vazusem pana acum si cum pe asta il iau de atata vreme ma gandesc k avea gaze si pana acum dk era de la el. cred k doar a fost doza recomandata prea mare (am luat k pe prospect cate 4 pastile pe zi). vad cum merge cu 1/zi.
pt constipatie a zis pediatra sa-i dau ceai de musetel, nu inca suc de morcov k e cam iritant pt mucoasa gastrica mi s-a parut cam ciudat in cond in care multe din voi deja le dati...in fine, nu incerc nimik nou pana la vaccin, o sa ii dau pe urma cate putin suc sa vedem cum reactioneaza.
in alta ordine de idei - am avut un w/e f ocupat, sambata am fost la socrii la moreni (prima excursie in afara buc). la dus pe la jumatatea drumului a facut o mega criza de plans de nu mai stiam ce sa-i facem a trebuit sa tragem pe dreapta ca sa pot sa o mufez k altfel nu s-a linistit a stat la tzitzi pana am ajuns la socrii. nu stiu ce a fost cu ea k nu era nici prea cald, de foame nu urla niciodata in halul asta...banui k tot ceva de la burtik din cauza gazelor k era k o mitraliera acolo a fost cuminte, a papat, a gangurit, i-a bucurat si pe bunici si strabunica la drumul de intors nici nu am stiut k avem copil in masina
duminik am fost la ai mei si am ramas akolo cu ea k sa fiu mai aproape de primarie k ieri am fost sa depun dosarul de indemnizatie/alocatie. cum sotzulache e super okupat in perioada asta m-am dus cu tata si pe pitik am lasat-o cu buni am umblat ieri cu tata vreo 3 ore cu acte, formulare, copii peste copii, ghisee, oficii etc nervi nervi nervi, dar macar am reusit sa le depun pe amandoua, banii vin pe 15-18 ianuarie. faza maxima a fost k m-a pus sa fac copie dupa VERSO-ul certif de nastere!!! what??!!?? pai nu e nimik pe verso! "cum doamna, nimik! este stema tarii!" ne-am blocat efectiv la asa o replica! cum pana mea sa-ti ceara copie dp o pagina goala??? whatever!
hai k m-am intins k o placinta revin mai incolo sa vad ce-mi mai amintesc.

aaaa, si va dau o felie de tort k azi facem 4 lunitze LML si pt zachary al lui biri, maya a lui bea, aurora de muraturica, maria de bumbitza si robert de viairo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

la multe lunite sanatoase roxy.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

doamneeee cat patriotism....stema tarii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_1403 spune:

Buna fetelor.
Dau repede o felie de tort si spun la multe lunite la ceilalti prunci.
Noi suntem bine, crestem radem cat e ziua de lunga bolborosim si acum mai nou facem ca masina. Produce niste "bale" ceva de sperit si ca si ceilalti copilasi roade degetele, cred ca se anunta ceva dintisori habar nu am. De cateva zile daca o trag de manute se ridica in fundulet si reuseste sa isi tina incordat spatele si cand o las incet pe spate.
Copilul meu nu vrea in schimb deloc sa stea pe burta, cei drept nici nu prea o pun ca se supara repede.
Fetelor eu as vrea sa ii fac gauri in urechi numai ca joi facem vaccinul si la bijutier mi-a zis ca trebuie sa astept 40 de zile dupa vaccin. Stie cineva ceva in legatura cu asta? Sau e doar o inventie de a lor.
Va pop fug ca se trezise mandra alintata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Fetelor am o intrebare rapida: daca vreau sa schimb Lp ca am senzatia ca nu ii mai place, cum fac? Schimb pur si simplu sau combin din cele 2? Ca nu mi se pare prea in regula sa combin Nativa cu Humana de ex....
Intru mai incolo cand am timp mai mult de scris.
Va pup si va rog ajutati-ma cu rasp care stiti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Muraturica , nu stiu ce sa-ti raspund , dar daca ar fi dupa mine , l-as schimba brusc , dar eu sunt o mama mai denaturata , nu sterilizez , oriunde cade suzeta sa fie sanatos , asa o primeste .

Roxy , eu iti recomand sucul de morcov , nu inteleg de ce astepti vaccinul , doar ii dai cateva lingurite din alea de silicon , prea mult nu intra in ligurita . Ce sa zic , pe noi ne-a ajutat .
I-am dat 3/4 lingurite de mar cu biscuite si cereale si... atat , este ft incantat de gusturi noi .

LMA sarbatoritilor!!!

Porumbita , Doamne Ajuta ! sa treaca cu bine hopul



Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Muraturica, LP se schimba treptat. Inlocuiesti intai o masura, apoi doua, trei...

Porumbita sa treaca cu bine si de aceasta incercare.

Mergi la inceput