FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 37

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

'neatza fetele ,am venit sa-mi beau cu voi
mi-am facut-o cam slabuta
cam tarziu cu cafeaua pentru ca am sunat la laboratoarele din oras sa ma interesez de preturi pt mutatiile PAI si Fact XIII....nu are rost sa va spun ca ele difera dar in afara de asta am aflat ca exista mutatia Fact XIII si Fact XIII de coagulare ... si la intrebarea care ma intereseaza am zis ca mutatia,sper ca bine am zis asa?
Am sunat la Bioclinica desi nu am in oras si mi-au spus ca au un pachet care include si PAI+Fact XIII la 455 lei dar acum nu stiu care Fact XIII -mutatia sau coagularea ??? pentru ca mi se pare ok pretul.
miracol tu unde iti faci Fact XIII?

ruxandrica ce bine m-ai ghicit tu pe mine
Daaaa...ma incadrez si eu cu succes la RIF si cochetez cu prednsonul,nu cred ca nu o sa iau deloc.Nu stiu daca o sa merg din z1 a CM sau doar de la punctie.
Referitor la clexane,hematoloaga mea a spus ca la analizele pe care le am-doar MTHFR ambele pozitive heterozigote-nu am nevoie de clexane.La fel a spus si Brno si mi-a recomandat PAI+Fact XIII care am inteles ca daca sunt pozitive impreuna cu mthfr dau risc de trombofilie.
Eu ma gandesc asa:avand in vedere varsta+hormonii administrati as merge pe clexane de 0.4;daca fac analizele astea si sunt pozitive voi merge tot pe clexane de 0.4 ;diferenta e de 500 lei cat ma costa analizele.
tusferi mamicutza si mamarutzele
Nu mai am rabdare,cateodata imi zboara gandul la acel moment apoi ma ingrozesc la ideea ca poate nu o sa am un rezultat bun.
amaliaro mamicutza si mamarutzele
ma bucur ca sunteti bine!!!Sarcina cat mai usoara in continuare.
fumi te ,ma gandesc la tine si te astept sa intri cu vesti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

ruxandrica ce mutatii ai si pe cxe doza de clexane ai mers?

irilac imi spui te rog ce tratament ai urmat referitor la prednison,aspirina si clexane?
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Buna fetele,

Ne-am intors noaptea trecuta de la Brno.
Ieri am avut ET la ora 11.00.
Rezultatele din ziua a 5-a au fost 1HB, 1XB, 1EB, 1CM si 1 de 10 celule. Am implantat primii 2. Azi ne spun si daca au reusit sa congeleze ceva.
A fost f. obositor pe drum. M-am odihnit foarte bine noaptea trecuta, asta dupa cateva saptamani de emotie, iar acum sunt la pat.
Vacanta a fost ca un tur de forta, iar temperaturile mici nu a ajutat deloc.
La Viena, in targurile de Craciun, era ca la noi, la supermarket, inainte de sarbatori.O aglomeratie incredibila si o multime de gura-casca. Duminica, totul este inchis, ma refer la magazine. Sper sa nu mai plec in excursii in anotimpul rece.
Orasele mici, precum Brno, erau pitoresti si chiar te simteai ca in povesti.
Nu prea am stare in pat, eu sunt o fire energica si ma gandesc ce motiv sa mai caut, sa cobor din pat.
Va pupacesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

stefana
super rezultatul tau si ar fi excelent sa iti poata congela ceva.
Esti o proaspata mamicutza,sa stai cuminte si sa ai grija de tine.
Ce tratament iei acum?
Hotelul cum ti s-a parut, a fost cald peste noapte?
Doamne Ajuta !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Stefana felicitari sa fie lipiciosi si daca te deprima statul in pat poti sa nu stai medicul meu asa a zis ca nu e obligatoriu face cea ce te face sa te simnti ok doar sa nu faci efort

amalia tsakoniati
8+

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Buna ziua fete dragi,
Indraznesc sa va deranjez si eu cu o rugaminte, aveti vreuna o fiola de pregnyl de care va puteti lipsi? Am tare nevoie azi de una si nu gasesc nicaieri.
Multumesc frumos
Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Multumesc, Amalia, Wish

Da, sunt controverse cu statul in pat. Ma gandesc ca ieri am fost numai pe drum, cam 10 ore si nu am stat decat la clinica 15 min in pat si cam 20 la hotel. In rest, ori pe scaun, ori in picioare.
Hotelul a fost super, nu am dus lipsa de caldura. La clinica am mers si ne-am intors cu taxi, cam 10 min. Hotelul este foarte aproape de centrul vechi si chiar ne-a placut.
Referitor la medicamentatie, o am tot pe cea veche, adica 4 estrofem, din care 3 oral si 1 vaginal, aceleasi vitamine, 1 aspirina si 800 g de utrogestan (utrogestanul il iau din ziua punctiei donatoarei).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Sa nu va speriati: am vrut sa spun 800 mg utrogestan!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

stefana

adrianady
nu am o fiola de pregnyl dar oare nu poti face ovitrelle in loc?
250 micrograme = 6500 UI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fivdonate spune:

Cap.nou aici

Mergi la inceput