FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 37

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:


NK cells = 8.2%
Am primit acum raspuns de la clinica.
Spun ca nu am nevoie de prednison

amaliaro,tratamentul l-ai primit de la dr cu care ai facut fiv-ul sau ai vb si cu un hematolog+endocrinolog?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

medicul ginecolog+endocrinolog
ciudat ca nu ti au dat nici 5mg uterul poate percepe embrioni ca pe uncorp strain si sa ii distruga poate mai sunt fete care au facut fara predinson dar nu cred

amalia tsakoniati
8+

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Unde ai facut analiza nk cells?Eu am încercat la Synevo dar au doar nk cd 57.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

danah_78 eu nulocuiesc in tara am facut o la un laborator privat

amalia tsakoniati
8+

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

danah
am facut analiza la un laborator care trimitea probele de sange in Germania pentru analiza.
Rezultatul a fost destul de complex numai ca nu am gasit medici care sa-l interpreteze
Din pacate laboratorul s-a desfiintat,nu lucra cu Casa se sanatate (analize compensate) si banuiesc ca nu a fost profitabil pentru cei din Germania.

Bafta multa pentru ca mai ai putin.
Ce tratament urmezi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna fetelor si de la mine!!
irilac pe unde umblii fata draga??esti cu bebele in brate oare, si nu ne zici??saracuta de tine...da un semn sa vedem pe unde umblii...pupici
amaliaro, abia astept azi sa mergi la medic sa vedem cat au crescut nazdravanii care nu te lasa sa te odihnesti!!!
wish, eu nu merg la medic in perioada asta, cred ca ma confunzi...eu mai trebuie sa imi fac analiza celulelor killer si factorul XIII, care le fac dupa 5 a lunii cand se incarca cardul
in rest e ok totul, ieri mi-a venit ciclul, mai am luna asta...si in ianuarie ma duc dupa puiuti...ca i-am lasat deestul in grija matusicii...
Looana, ador poza micutului tau...are niste ochii de iti vine sa-l mananci
bichi, mama eroina si bebeii nazdravani
danah, bine ai venit si sedere scurta pana la implinirea visului...din cate am vazut vom fi in aceeasi perioada cu emotii...doar ca eu in Grecia si tu in Cehia...multa bafta si tie!
va pup pe toate!!

Astept un "miracol" curand...
Mutatia MTHFR A1298C genotip homozigot, PAI - 1 678 5G/5G genotip homozigot, 844 GG genotip homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Am doar dypherelin depot si estrimax.Eu am facut analize la Reprofit cand am facut laparoscopia pe 8 Noiembrie .Mi-au spus ca nu mai trebuie sa fac alte analize.Am verificat in tara doar d dimeri si au ie#537;it sub 0.22,ceea ce inseamna ca in propor#539;ie de 90% nu am trombofilie.In schimb cu nk cells nu #537;tiu ce sa fac.Multumesc tuturor pentru urari si pentru r#259;spunsuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Miracol tu unde faci nk cells?Tot in Grecia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Citat:
citat din mesajul lui danah_78

Miracol tu unde faci nk cells?Tot in Grecia?



Le face in tarala ea in oras Tg Mures

amalia tsakoniati
8+

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrica spune:

Wish eu planuiesc sa ma bucur de Sarbatori,mai ales ca anul asta vom merge acasa la parinti. Cat despre FIV... am intrat in greva. N-am nici cea mai vaga idee care va fi pasul urmator, dar nici nu vreau sa-mi bat capul cu asta acum. L-am luat pe NU in brate si intentionez sa-l tin o perioada . Este pt prima data cand refuz sa vb despre subiect si ma simt bine asa.

Si ca sa fiu sigura ca nu-mi vine nicio idee prea curand .... negociez o vacanta exotica din banii de FIV . Cred ca o perioada o sa-mi vad de viata mea, sa ma "limpezesc".

Mergi la inceput