reparatii bijuterii in sec 3

reparatii bijuterii in sec 3 | Autor: nikol24

Link direct la acest mesaj

Finii mei si au comadat niste verighete din argint pe net si spre ghinionul lor acestea au venit prea mari desi ei au specificat dimensiunea exacta.In fine,daca fina reuseste sa o poarte cat de cat cea a finului i cade efectiv de pe deget si trebuie modificata.
Stiti cumva un centru de reparatii bijuterii in sectorul 3?Trebuie sa fie gata pana sambata si sunt deja in panica saracutii de ei
Va multumesc mult pentru sugestii

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Nu stiu sa spun una anume, dar de ce nu ar fi posibil sa mearga la oricare gasesc in drumul lor si sa intrebe? cu cat asteapta mai mult cu atat e mai grav.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikol24 spune:

Pai asta e ca pe langa noi nu este nici unul si in febra pregatirilor timpul nu le permite sa caute.M am gandit ca stie cineva vreun centru si putem sa mergem la sigur.Mersi oricum pentru parere,da ai dreptate cu cat asteapta cu atat de e mai grav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

In general, un inel mai mic se poate mari putin, un inel mai mare nu se prea poate micsora la minut. Poate sa reusesti sa-l micsorezi o jumatate de masura, maxim o masura, dar nu mai mult (unele inele, daca sunt texturate sau nu au o forma perfect rotunda, au pietre montate, etc, nu se pot micsora deloc sau e atat de multa munca s-o faci, ca mai bine faci unul nou). Din ce zici tu, ca-i cade inelul din deget, asta inseamna o diferenta de mai multe masuri. Deci sansele sa fie facute repede, sunt destul de mici, spre inexistente. (eu gandesc in masuri americane, habar nu am cum se masoara inelele in RO).

Si oricum, trebuie mers cu inelele la meserias, sa spuna omul ce poate face si ce nu, ce scule are si cat de repede poate face treaba (daca poate). Nu vei primi un raspuns pertinent pe forum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikol24 spune:

Portocalia ai dreptate la asta nu m am gandit
Ideea este sa gasim un centru unde sa cerem macar o parere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

In piata la Salajan este un bijutier la care am mers de mai multe ori. Puteti incerca acolo, este singurul din piata. Este la intrarea din statia de la 102 sau benzinarie, cum intri in piata pe partea dreapta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

sotul si-a micsorat putin verigheta, intr-adevar nu f mult. s-a dus la bijuteria unde le-am si facut, la Traser Gold. stiu ca au mai multe magazine. de verificat pe siteul lor si intrebat ce se poate si in cat timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikol24 spune:

MUltumesc pentru sugestii.Am rezolvat.M a indrumat Madutza multumesc mult de tot.A fost 25 de lei bucata.Rezolvat!

Mergi la inceput